Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 27 sij 2022 16:36. Sada je: 27 sij 2022 16:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 97 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Mein Kampf
PostPostano: 15 vel 2015 13:55 

:rotfl: :plus:
Hodanje i bicikliranje je za mene zakon!

Povratak na vrh

PostPostano: 15 vel 2015 14:24 
Administrator

sanja je napisao:
:rotfl: :plus:
Hodanje i bicikliranje je za mene zakon!

Cim zatopli vadim bicikl iz garaze. Za pocetak ce biti dovoljno 2x5 km koliko imam do posla, a kasnije cemo vidjeti. :)

Povratak na vrh

PostPostano: 16 vel 2015 13:15 

Kinta, svaka čast. Da ja podijelim svoju priču:

Dakle, oduvijek sam bio elegantno prepunjen (debeo, da se ne lažemo). Sve do 2005. Inače sam rođen 1971. godine, visok cca. 175 cm i uvijek balansirao oko 100kg (uglavnom sam imao koju kilu manje od 100). Negdje oko Uskrsa 2004. godine sam stao na vagu i prenerazio se - 110kg je stvarno bilo previše i kap koja je prelila čašu. Odlučio sam promijeniti način života.

Kako također imam sjedilački posao, odlučio sam ići pješke. Ne znam koliko je točno km, ali znam da mi je bilo potrebno cca. 30 min. ubrzanog hodanja u jednom smjeru (s laptopom na leđima). Živim na 8. katu, radim na 5., pa sam prestao upotrebljavati lift. U početku sam se sav znao zajapuriti dok se popnem (posebno na posao, jer zgrada ima dosta visoke stropove, pa mi je teže padalo tih 5 katova, nego onih 8 u zgradi u kojoj stanujem). Kasnije sam trčkarao gore.

Što se hrane tiče - ovako je izgledao moj tipičan dan:
doručak - čim dođem u firmu (cca. 8 ujutro) popijem voćni jogurt (najčešće sam uzimao AB kulturu koja je imala najmanji udio mliječne masti). Znam da nije najzdravija hrana, ali sam bio prelijen nešto si posebno pripremati. Ovo je bilo najlakše.
međuobrok - negdje oko podne pojeo sam jednu jabuku
ručak - negdje oko 14:00. Kako smo imali organiziranu kuhinju u firmi, izabrao sam jedan od tri dostupna menija. Uglavnom je to bila riba (ribu smo imali na izboru barem 4 dana u tjednu), s prilogom (ok, često je to bila krumpir salata, ali ajd), dvostruka porcija svježe salate i obvezno bez kruha
međuobrok - ako sam prije odlaska kući bio gladnjikav, maznuo sam još jednu voćku - naranču, jabuku ili sl.
večera - nix. Nema je. Nisam večerao. Uglavnom ništa nisam jeo poslije 16:00 sati (a često sam preskočio i ovaj zadnji međuobrok)

Piće:
voda, voda, voda - 2-3 litre dnevno. Non-stop sam cuclao bočicu.
kava - ujutro jedna ili dvije šalice espresso kratke kave bez šećera, bez zaslađivača, bez mlijeka - dakle samo kava. Navikao sam se piti takvu kavu još devedesetih, dok sam studirao i danas mi smeta ako u kavi ima bilo čega osim kave i vode
čaj - ponekad, također bez šećera ili zaslađivača (čak ni med ne stavljam).
I to je to - nema sokova, nema alkohola (ovo mi je najteže padalo), nix.

Za cca. 3-4 mjeseca skinuo sam nevjerojatnih 35 kilograma - pao na 75 i izgledao kao da sam pobjegao iz Bijafre. Sve se istopilo - salo, mišići, sve. Ljudi koje sam susretao na ulici su me pitali jesam li bolestan itd. Kasnije sam počeo ići u teretanu, da malo uobličim to svoje novonastalo tijelo. Negdje 2007. godine sam se osjećao fenomenalno - imao sam 78-80kg, pun snage, malo sam izgradio mišićnu masu, trčao sam par puta tjedno po 5km i išao u teretanu svaki drugi dan. Tad sam upoznao svoju :cobra: i stvari su kroz godinu-dvije krenule nizbrdo, što se izgleda tiče. Držao sam se, manje-više OK do negdje 2009. godine, ali tad je palo vjenčanje i sve je otišlo u k. Dok ovo kucam opet sam se približio na onih 110kg i opet krećem u akciju "kile dolje".

Inače, nikome ne bih preporučio ovaj moj način mršavljenja, jer sam jeo premalo (lagana večera je dobrodošla, a i malo zdraviji izbor namirnica). Često mi se znalo mantati u glavi od nedostatka energije. Sad idem drugačije, gledaću jesti zdravije, više nego prije i kile skidati polako.

Inače, moja krvna slika je ipak nešto bolja nego Kintina:
kolesterol: 5.1
LDL: 3.2
HDL: 1.1
trigliceridi: e sad, ubij me neznam (nalaz mi kod kuće - editiraću kad dođem s posla).
tlak: 145/90

Ali se osjećam otromboljeno, sve mi je teško, uspušem se začas. Danas je prvi dan ostatka mog života i od danas krećem zdravo! Ne živim više na 8. katu, nego u kući, a i office mi se spustio jedan kat, ali nema veze. Ujutro sam već pojeo, po Kintinom receptu, svježi sir preliven lanenim uljem. Maloprije sam maznuo jabuku i sad idem u trgovinu po nešto sa ručak (kuhinju više nemamo, jbg). Vjerojatno neku salatu i, ako bude u toploteci neka riba (sardine, srdele...). Kupio sam jabuke i naranče jutros na pijaci (dok sam išao na posao), a kod kuće imam domaćih oraha. Navečer se žena prijetila nekim mahunama, pa će to biti lagana večera. Uglavnom - idemo!

Povratak na vrh

PostPostano: 16 vel 2015 13:31 

30 minuta hoda je cca 2.5 km...
Točno je, sjedenje na poslu je ono što ubija. Potom vozikanje autom. I dalje odgovorno tvrdim da je 10.000 koraka dnevno za sve nas zdravije od bilo kakvog treninga, joggiranja ili vožnje biciklom. Ali 10.000 koraka svaki dan, bez iznimke je uz današnji tempo malo teže postići. To su cca 4 ture po 30 minuta hodanja.
I samo kratki dodatak na priču - voće obavezno ubaci u jutarnji obrok jer se ujutro organizam čisti. Iza 16.00 izbjegavaj mahunarke i grahorice tj. sve ono sto bi te moglo napuhati. Moja preporuka je da zadnji obrok bude relativno kasno zbog brojnih prednosti kasne vecere. Iza 19.00 recimo, cak i kasnije...

Povratak na vrh

PostPostano: 16 vel 2015 14:16 

Primljeno na znanje. Ništa od mahuna večeras - ponijeću ih sutra na posao. Ujutro sam, nakon obroka od svježeg sira prelivenog lanenim uljem, iscijedio jedan limun u čašu vode i popio. Mogao bih ubaciti neku naranču ili nešto slično čim dođem na posao.

Što predlažete za laganu večeru?

E da - pošto imam pekač kruha, planiram si praviti svoj kruh od integralnog i raženog brašna. Ovaj iz pekare preko puta ću definitivno izbaciti, ali kontam da, s vremena na vrijeme, šnita zdravog kruha bez kojekakvih aditiva može samo pomoći.

Povratak na vrh

PostPostano: 16 vel 2015 14:26 
Moderator

sick_boy je napisao:
Primljeno na znanje. Ništa od mahuna večeras - ponijeću ih sutra na posao. Ujutro sam, nakon obroka od svježeg sira prelivenog lanenim uljem, iscijedio jedan limun u čašu vode i popio. Mogao bih ubaciti neku naranču ili nešto slično čim dođem na posao.

Ovaj limun u čaši vode bi bilo dobro uzimati svako jutro, bar ja tako radim. I onda ne jedem ništa negdje do 10.

sick_boy je napisao:
E da - pošto imam pekač kruha, planiram si praviti svoj kruh od integralnog i raženog brašna. Ovaj iz pekare preko puta ću definitivno izbaciti, ali kontam da, s vremena na vrijeme, šnita zdravog kruha bez kojekakvih aditiva može samo pomoći.

Ja već duže vremena radim "svoj kruh", od raženog i polubijelog brašna sa dodatkom sjemenki bundeve lana i suncokreta. Treba samo malo vremena i prakse da se "pogodi" prava količina vode. Pošto ga moji ukućani ne vole meni jedna štruca od 500 g brašna traje 5-6 dana.

Povratak na vrh

PostPostano: 16 vel 2015 14:38 

sick_boy je napisao:
Što predlažete za laganu večeru.

Omlet s povrćem (brokula ili cvjetača), omlet sa šampinjonima, blitva ili špinat s mladim sirom, zelena salata, juha, pečena svinj. jetrica sa sirom... ili naprosto ono što vam ostane od ručka...

S obzirom da ste navikli organizam da ne jede iza 16.00, jedite kad osjetite glad i postepeno produžujte vrijeme kad uzimate zadnji obrok. Ništa se ne postiže naglo.

Povratak na vrh

PostPostano: 16 vel 2015 15:17 

Ma, nisam ništa večerao dok sam mršavio, dakle prije cca. 10 godina. U zadnjih nekoliko godina itekako večeram (ponekad i vrlo kasno i definitivno preobilno). Sad ću se početi prilagođavati laganijim večerama.

Jedini problem je što mi u ostavi na motki vise domaće kobasice, kulinove seke, slanina..... Mislim da ću i to povremeno konzumirati, samo se moram suzdržati, jer kad to počnem tamaniti - ajme - ne mogu se zaustaviti.

Hvala na savjetu, uglavnom. I da - nemoj mi govoriti "vi" nikako. :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 16 vel 2015 16:02 
Administrator

sick_boy je napisao:
Jedini problem je što mi u ostavi na motki vise domaće kobasice, kulinove seke, slanina..... Mislim da ću i to povremeno konzumirati, samo se moram suzdržati, jer kad to počnem tamaniti - ajme - ne mogu se zaustaviti.

Nije to narociti problem ako je u granicama zbog soli i ako nema u kabasicama nitratnih soli.
I to zbog ovoga:

sick_boy je napisao:
LDL: 3.2
HDL: 1.1
trigliceridi: e sad, ubij me neznam (nalaz mi kod kuće - editiraću kad dođem s posla).
tlak: 145/90

LDL kolesterol je po mojem misljenju prenizak, bez obzira sto lijecnici govore drugacije. Nekih 4,8 - 5 bi bilo perfektno.
I HDL kolesterol je prenizak bez obzira sto lijecnici vele da je super. Treba ga dignuti bar prema 2.
Trigliceridi su ti vjerojatno visoki, sto uz sol i niski HDL je uzrok previsokom dijastolickom tlaku.
Samo moje skromno misljenje :)

Inace moj dorucak je taj sir s konopljinim, maslinovim ili lanenim uljem. Zatim kava sa stevijom. Gablec je obicno konzerva ribica u maslinovom ulju i jabuka od pol kile. :D

Povratak na vrh

PostPostano: 16 vel 2015 19:18 

Evo vam dečki recept za fini kruhek.Malo je neobičan zbog sastojaka :D ali ga možeš jesti kolko hoćeš.

pola kile nemasnog krem sira ( lidl 0% masti ,pokazao se najboljim jer je glatki bez grudica /
2 jaja / može i jedno,provjereno /
6 žlica zobenih mekinja / MEKINJA,ne pahuljica /
3 žlice pšeničnih mekinja / DM,Miler /
pola vrećice praška za pecivo
sol
Po želji dodati na vrh lanene ili kakve god sjemenke / sezam je super /
Sve to lijepo izmješati i peći oko 20 min do pola sata na 170

Može se dodati i žlica,dvije jogurta.

Povratak na vrh

[ 97 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.