Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 25 kol 2019 14:25. Sada je: 25 kol 2019 14:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 102 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Jedna piva svaki dan tjera doktora van
PostPostano: 07 lis 2012 19:34 
Administrator

Ljubitelji piva jedva su preživjeli Oktoberfest, no treba povremeno podsjetiti i one koji to omiljeno piće konzumiraju umjereno koje su sve koristi za zdravlje od dobre krigle pive.

Umjerena konzumacija alkohola smanjuje rizik od srčanog udara i kardiovaskularnih bolesti za 25 do 45 posto, a u brojnim istraživanjima dokazano je da čaša alkoholnog pića dnevno povećava razinu dobrog kolesterola koji također ima dobar utjecaj u prevenciji kardiovaskularnih bolesti.

Pivo je sjajan izvor silicija koji jača zube i sprječava osteoporozu, a naročito dobar utjecaj ima na kosti žena u menopauzi.

Uz srčani, pivo može pomoći u prevenciji moždanog udara, a umjerena konzumacija alkohola smanjuje rizika za razvoj demencije, Alzheimerove bolesti i problema s pamćenja za 23 posto.

Muškarci će naročito zavoljeti ovo istraživanje koje je pokazalo da pivo može pomoći u vraćanju bujnosti i sjaja kose, a za to je najbolje piti njemačka piva koja imaju više hmelja punog bjelančevina odličnih za kožu i kosu.

Sad kad smo vam sve objasnili, ništa vas ne sprječava da si natočite čašu piva, zavalite se i uživate u blagodatima za vaše zdravlje.

Povratak na vrh

PostPostano: 10 stu 2012 00:26 
Administrator

Pivo sadržava beta glukane, topiva vlakna koja su dobra za zdravlje srca. Tamnija piva sadržavaju više vlakana nego svjetlija.

Kad se pije u malim količinama, pivo smanjuje rizik od nastajanja krvnih ugrušaka jer snizuje količinu lošeg (LDL) kolesterola i povećava razinu dobrog (HDL) kolesterola.

Dobar je izvor B-vitamina poput B6, B12 i folata.

Oni koji piju pivo u umjerenim količinama manje su podložni stvaranju bubrežnih kamenaca jer je pivo, uz ostalo, i diuretik. Osim toga sastojci u pivu usporavaju lučenje kalcija iz kostiju koje je povezano sa stvaranjem kamenca.

Povratak na vrh

PostPostano: 10 pro 2012 21:51 
Administrator

NAJNOVIJA vijest koja stiže iz Japana mogla bi izmamiti osmijeh na lice svim ljubiteljima piva. Naime, prema istraživanju koje je provela japanska pivovara Sapporo Breweries, dokazano je kako pivo ima ljekovite značajke kada je zimska prehlada u pitanju. Ustanovljeno je kako je kemijska supstanca humulon koja se nalazi u hmelju učinkovita u borbi protiv virusa koji izaziva upalu pluća i bronhitis.

Jedini nedostatak ovakve “terapije pivom” je u tome što biste za prave rezultate morali popiti desetak litara piva. Ipak, japanska pivovara odlučila je, ponukana ovim istraživanjem, raditi na proizvodnji hrane i pića koja će sadržavati veće razine humulona i koje će imati bolje učinke na zdravlje nego što to ima pivo.

Povratak na vrh

PostPostano: 31 svi 2015 19:31 
Administrator

Ne podcjenjujte čašu, bez pravilnog odabira nijedno pivo neće vam dati sve što može

Više nego kod drugih pića, odabir pravilne čaše važan je kod piva. Iako će mnogi odmah zaključiti kako se radi tek o ugostiteljskom inventaru koji se dobije od dobavljača, sve je samo nije to. Zašto je tome tako? Pri izlijevanju prvih mililitara iz flaše i njihova udaranja o stijenke čaše, pivo mijenja svoju boju, aromu i okus. Ukoliko ste odabrali pogrešnu čašu u koju ćete izliti svoje pivo, ta kombinacija nikada neće dati onaj efekt koji je majstor pivar kod vas želio izazvati. Ponajprije radi se o pjeni. Njezina je uloga da bude brana isparavanju nekih sastojaka što se neminovno događa u dodiru sa zrakom. Riječ je o nusproizvodima fermentacije poput alkohola, estera, začina ukoliko ih u pivu ima te ostalih dodataka. Kako svaki pivski stil nije isti, tako nije ista niti pjena koju pojedino pivo razvija. Da bi se dobilo ono što je pivar želio, potrebno je imati čašu odgovarajući za konkretan stil. Što se pjena dulje zadržava na stijenkama čaše, to će se i ti sastojci dulje zadržati u pivu. E sad, i sam sam prilično neodgovoran u korištenju iz razloga koje vjerojatno dijelite i svi vi – žurba, nedostatak potrebnog inventara kod kuće, ne toliko u kafićima gdje ima craftova jer domaći se pivari ipak brinu da s njihovim pivom dođe i pristojna čaša. Ipak, ukoliko ste pravi pivoljubac, trebali biste smoći i do tisuću kuna (da, nisu baš jetine!) za kupnju pravilnog seta za pijenje.

Moram priznati da u domaćim dućanima tek tu i tamo naletim na čašu namijenjenu baš pijenju piva. Na dar sam dobio jednu lijepu Pilsner Urquelovu kriglu, čašu za pšenično uzeo sam iz Erdingerovog kompleta, pintu, klasičnu široku pivsku čašu nemam, Nova runda ima zaista lijepe, nemam ni snifter, zgodan je onaj od Zmajske pa vjerujem da ću i jedno i drugo uskoro nabaviti. No, osim ovog klasičnog staklovinja, iznenadili biste se uz čega se još pivo pije. Recimo, ponegdje ćete naći da je pilsnere i lagere najbolje piti iz – šampanjske čaše! Razlog – zbog malog otvora teže dolazi do isparavanja tih piva koje imaju nešto slabije tijelo u odnosu na, recimo, pale aleove. Ipak, pilsneri imaju svoju čašu, prepoznat ćete ih po tome što se šire prema vrhu. Duguljaste su pa ćete lako moći vidjeti sve ljepote koje dobar pilsner nudi, poput boje, bistrine, gaziranosti… Pokali, ne oni klasični već oni manji, ali zato debljih stijenki preporučuju se za belgijske pive jer će lakše zadržati pjenu a pivo se može piti u većim gutljajima. Za belgijske aleove koristi se i sestra vinske čaše, ona izgleda isto ali je znatno veća, ali tek kao zamjena ako nemate tulipan, onu lijepu zaobljenu čašu kod koje se otvor iz zaobljenosti sužava prema vrhu pa se formira lijepa pjena. Njemačko pivo najbolje je piti iz pravilne voluminozne cilindarske čaše. U spomenute pinte, krigle i sniftere trpate praktično sve, no dajte se malo truda pa pogledajte ima li za vaše pivo i neko bolje rješenje.

Zoran Vitas

Povratak na vrh

PostPostano: 31 svi 2015 23:31 

slika Slika govori sama za sebe :pivo:

Povratak na vrh

PostPostano: 01 lip 2015 14:50 

NightRider je napisao:

Ja pijem pivu direkt iz boce :conf: :D

"zašto kad pet puta kliknem na fajer tipku, mod više ne radi"

Povratak na vrh

Naslov: Jedna piva svaki dan tjera doktora van
PostPostano: 01 lip 2015 15:36 

rootsandculture je napisao:
NightRider je napisao:

Ja pijem pivu direkt iz boce :conf: :D

ovisi koju pivu pijes i, ja lagere volim najvise popiti iz boce i rijetko ih tocim u case,dobro,ovisi i o kojem se lageru radi.Ustvari boli te patka,bitno da se pije :D

slika

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 01 lip 2015 16:18 

slika

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 01 lip 2015 17:07 

Ne sjećam se kad sam zadnji puta popio samo jednu pivu.

Povratak na vrh

PostPostano: 01 lip 2015 20:47 

imand je napisao:
Ne sjećam se kad sam zadnji puta popio samo jednu pivu.

Potpisujem :D

Poslano sa mog LG-D331 koristeći Tapatalk

Povratak na vrh

[ 102 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: