Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 13 pro 2018 09:43. Sada je: 13 pro 2018 09:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Coca Cola
PostPostano: 05 vel 2012 00:01 
Administrator

slika

Jeste li se ikada zapitali zašto kolu popijemo s osmjehom? To se dogodi zato što se s njom drogiramo, iako su kokain iz Coca Cole maknuli još prije sto godina. Zašto su maknuli kokain iz kole? Zato što je bio sasvim suvišan.

10 minuta nakon što smo popili kolu: 10 čajnih žličica šećera pukne naš sustav (ta količina je 100% dnevne preporučljive količine šećera). Mi zbog toga nećemo automatski povratiti jer fosforna kiselina u koli anulira okus slatkoće, tako da je naše tijelo zadrži.

20 minuta nakon što smo popili kolu: Količina šećera u krvi naglo skače, uzrokujući inzulinsku eksploziju. Naša jetra tada odgovara tako da sve šećere koje nađe u krvi pretvara u masnoće. (U tom trenutku jetra ima mnogo toga za pretvoriti u masnoće.)

40 minuta nakon što smo popili kolu: Kofein iz kole je u potpunosti apsorbiran. Šire nam se zjenice; raste nam krvni tlak; kao reakcija na sve to, naša jetra pumpa još više šećera u naš krvotok. Receptori adenozina u mozgu su sada blokirani, što sprječava osjećaj vrtoglavice.

45 minuta nakon što smo popili kolu: Naše tijelo povećava produkciju dopamina, stimulirajući centre za osjećaj ugode u mozgu. Ovo je, usput, u stvari isti način na koji na nas djeluje i heroin.

60 minuta nakon što smo popili kolu: Fosforna kiselina se spaja s kalcijem, magnezijem i cinkom u debelom crijevu, osiguravajući dodatnu eksploziju u našem metabolizmu. Ovo se dodatno komplicira velikim dozama šećera i umjetnih sladila koji dodatno povećavaju izlučivanje kalcija putem mokraće.

Više od 60 minuta nakon što smo popili kolu: Diuretička svojstva kofeina počinju utjecati na naše tijelo. (Imamo osjećaj da trebamo mokriti.) Tada sav kalcij, magnezij i cink koji su bili namijenjeni našim kostima i tijelu, kao i elektroliti natrija i voda izlaze iz tijela.

Više od 60 minuta nakon što smo popili kolu: Kako se kaos u našem tijelu stišava, počinjemo osjećati nedostatak šećera. Možemo postati lako razdražljivi i usporeni. Do sada smo već izmokrili svu vodu iz kole, no tek nakon što se ona spojila s najvažnijim hranjivim tvarima iz našeg tijela zajedno s ostalom vodom koja hidrira naše sustave, i koja zajedno s ostalim tvarima gradi naše kosti i zube. Nakon toga slijedi nedostatak kofeina, koji nastaje tek nakon nekoliko sati. (Što se osjeća još više ako ste pušač.)

Povratak na vrh

Naslov: Re: Coca Cola
PostPostano: 05 vel 2012 09:06 
Moderator

Jeste li se ikada zapitali zašto kolu popijemo s osmjehom?

Pa naravno da ju popiješ s osmijehom.Nema više, a ti si preživio.Juuuupiiii. :ali:

Povratak na vrh

PostPostano: 05 vel 2012 10:32 

Moj muž ju pije već desetljećima,na sistematskom mu je sve ok,za sada.Ne znam,čudne su mi spike oko cole :) Pije ju u enormnim količinima,što će reći,jedina tekućina koju pije je coca-cola.

Povratak na vrh

PostPostano: 05 vel 2012 15:34 

Mozda je stetna....ma je,sigurno ali ima najbolje reklame na svijetu :)

Povratak na vrh

PostPostano: 05 vel 2012 15:55 

Ima nesto prelijepo kod njihovih reklama..... :brav:

Povratak na vrh

PostPostano: 05 vel 2012 16:46 
Moderator

sanja je napisao:
Moj muž ju pije već desetljećima,na sistematskom mu je sve ok,za sada.Ne znam,čudne su mi spike oko cole :) Pije ju u enormnim količinima,što će reći,jedina tekućina koju pije je coca-cola.

I ja sam ju pil u neogranicenim kolicinama! I onda sam bil na specijalističkom pregledu, a doktor mi veli kak je sve OK.. jedino kaj mi je jetra povecana i da pod hitno smanjim alkohol. No.. ja tada nisam alkohol niti mirisal, a kamoli pil. Na kraju se ustanovilo da je uzrok povecanoj jetri coca-cola, tei nakon što sam smanjio i prestao sa konzumacijom iste sve je nekako došlo u normalu.

Povratak na vrh

PostPostano: 05 vel 2012 17:18 

I kod nas se konzumiralo u vecim kolicinama sve do pre jedno godinu dana.Uvijek sam sebi tocio koka-kolu dok rucam,pogotovo kad je neki rostilj u pitanju,a kako znam pretjerivati i s mesom....znaci 1-1.5 litra na dan ko od sale.Kad sam primjetio da mi dete trazi koka-kolu na skoro svaki obrok onda sam i ja prestao da koristim u tako velikim kolicinama.Poceo sam da kupujem povremeno i obavezno sklanjao negde,sto manje dete vidi flasu-to manje mu padne na pamet da potrazi.....Ali tad sam i ja osjetio problem sa zelucem i varenju hrane,naucio sam organizam da vari hranu pomocu koka-kole pa kako sam je manje koristio tako su problemi bili veci.Polako i postepeno sam bukvalno odvikavao organizam kako bi zeludac "funkcionisao samostalno".Sad,kad je vreme proslo nemam takvih problema i popijem casu ponekad dok rucam....i to je sve.Hvala Bogu dete se odviklo pa sad trosimo odprilike 2 litra na nedelju dana a ponekad potraje i vise.
Uspeo sam da ga odviknem od McDonalds-a i Koka-Kole pa smo sad prava ne-americka porodica...bez debelih guza i miselinki :)

Povratak na vrh

PostPostano: 09 ožu 2012 21:57 
Administrator

Coca-Cola i Pepsi hitno mijenjaju recepte!

Nakon što je u Kaliforniji uveden zakon prema kojem na ambalažama određenih proizvoda mora biti istaknuto upozorenje s razinom kancerogene opasnosti, Coca-Cola i Pepsi odlučile su te promjene uvesti na nacionalnoj razini.

Zbog novih upozorenja kompanije su ujedno pokrenule i izmjenu tradicionalnih recepata pomoću kojih su postizale karakterističnu karamel boju pića.

Iz obje kompanije poručuju da potrošači neće osjetiti nikakve promjene u okusu pića te ističu da nema nikakve opasnosti za zdravlje. Iz Coca-Cole su izjavili da su bili prisiljeni mijenjati svoje proizvodne procese radi smanjenja kemikalije 4-methelimidazol, piše Guardian.

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ožu 2012 01:12 

E tooooooooooooooooooooooo!!!
To fali ZARI i ostalim liquidima...4-methelimidazol
Popariš ga par kapi i lud si 2 dana!!!

:ali:

Povratak na vrh

PostPostano: 01 tra 2012 10:12 
Administrator

Produkt koji nastaje prilikom kemijske obrade karamelnih boja u prehrambenoj industriji naziva se 4-metilimidazol Tako pripravljene (i zagađene) karamelne boje koriste se za bojenje bezalkoholnih gaziranih napitaka. 4-metilimidazol je otrovna kemikalija koja uzrokuje grčeve kod eksperimentalnih zečeva, a kod miševa rak. Mnogi s pravom smatraju da kemikalija koja izaziva poremećaje kod životinja ne smije biti u piću ili hrani za ljude.

Nakon višegodišnjih prigovora i peticija Centra za znanost u javnom interesu (CSPI), kalifornijske su vlasti odlučile staviti 4-metilimidazol na službeni popis vjerojatnih kancerogenih kemikalija. Time je, ove godine, u Kaliforniji stupio na snagu zakon kojim se proizvođači bezalkoholnih pića obvezuju obilježavati svoje proizvode znakom upozorenja ako proizvodi sadrže više od 16 mikrograma metilimidazola u jednoj litri. Budući da poznate marke pića iz kompanija Coca-Cola i Pepsi sadrže i nekoliko stotina mikrograma 4-metilimidazola po litri, predstavnici tih tvrtka odlučili su smanjiti udio 4-metilimidazola u proizvodima. Doduše, oni smatraju da odluka kalifornijskih vlasti nije znanstveno utemeljena i uvjeravaju javnost da su njihova pića nisu opasna za ljudsko zdravlje. Sada su prisiljeni mijenjati način proizvodnje karamelnih boja kako bi izbjegli neželjene deklaracije na svojim proizvodima.

Iako se doneseni zakon odnosi na Kaliforniju, očekuje se da će receptura priprave karamelnih boja biti postupno izmijenjena i u ostalim saveznim državama, ali i u Europi. Usprkos uvjeravanjima proizvođača bezalkoholnih napitaka da su karamelne boje prirodni sastojci, poznato je da se za pripravu takvih boja koriste agresivne kemikalije, poput amonijaka i sulfitnih spojeva. Upravo je takva kemijska procedura uzrok pojave 4-metilimidazola u pićima.

Amonijev karamel (E-150c) i sulfitni amonijev karamel (E-150d) primjeri su industrijskog i kemijskog nasilja nad hranom i pićem. Radi se o potpuno nepotrebnim sastojcima bez ikakve prehrambene vrijednosti. Jedina funkcija smeđih bojila je kozmetička. Gazirana pića obiluju i drugim kemijskim dodacima koji ih čine izrazito nezdravim prehrambenim proizvodima, posebice za djecu. Popularna osvježavajuća pića zapravo su kokteli jeftinih kemikalija: fosforna kiselina i fosfati (povezuju se s pojavom osteoporoze kod djece), konzervansi poput benzojeve kiseline (uzrokuje stvaranje kancerogenog benzena), umjetni zaslađivači (kontroverzni aspartam, acesulfam), azo-bojila (»flomasteri za sokove«), fruktozni sirup (šećerna bomba!)... Stoga je najnovija afera s 4-metilimidazolom u »karameliziranim« pićima samo mali podsjetnik da bi takve proizvode trebalo izbjegavati. Takozvanim osvježavajućim napicima nije mjesto na obiteljskom stolu. Niti nasrtljive reklame, niti farbanje proizvoda ne mogu prikriti činjenicu da su popularna gazirana pića nutritivno smeće i nasrtaj nad kulturom prehrane.

Povratak na vrh

[ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: