Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 18 svi 2022 11:54. Sada je: 18 svi 2022 11:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
 Naslov: Re: TC modovi
PostPostano: 29 kol 2015 14:09 

vako, koja razlika u parenju u tc kod modova različitih snaga?

dakle uzmeš jedan atty, našerafiš na 25w mod sa tc-om, pa našerafiš na mod 60w sa tc-om, pa našerafiš na dna200 sa tc-om?? i sve ih staviš na istu temperaturu
dal je moguće da je razlika samo u startnom zagrijavanju, postizanju temperature? logički što više snage to će brže postić temperaturu
pustimo sad na stranu preciznost očitavanja temperature pojedinog moda i samo brzinu reagiranja čipa (mada su to jako bitne stavke)

dal je moguće da recimo dna 25w tc nemože ni zagrijat dovoljno jedan atty kojem je recimo 40-50w sweet spot, ili recimo dripperi koji idu daleko više po pitanju watta?

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 29 kol 2015 15:32 

Pa ovi box modovi od 200w imaju limit od 50, 70 w u tc modu.

Koliko sam gledao recenzije, na ciljanoj temperaturi su jako brzo. Pretpostavljam da je to i do ni zice.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 kol 2015 15:36 
Moderator

nema tu sweet spota u wattima. staviš 230c recimo i to je to...temperatura je sweet spot...nebitan je tip atomizera. watti/đuli samo određuju kojom brzinom dođeš do temperature. dna 25 normalno dodje do svih temperatura...samo mu možda malo duže treba da ju postigne. sve preko 40w je čisto izdrkavanje što se TC-a tiče (po mom mišljenju)...al ajde, kad nije u TC modu, valjda nekome treba 200w. Osobno gotovo nikada ne prelazim 15w....parim na 220-230c...jedino kada dodjem do 20w je kada parim neki subohm lung inhale...ne diram temperaturu, samo povećam snagu da brže zagrije...i to je to....recimo na mesh setupu na TC stavim 13w...neki puta i manje...da sporije dolazi do krajnje temperature...tak mi paše.

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 29 kol 2015 15:51 

ma prvenstveno pitam jer gledam malo oko tih tc modova, pa si mislim, jebate kaj ak uzmem nešto pa "sfali" snage
@feko- a probaj točnije pojasnit da mu treba duže da digne temp, to je pretpostavljam možda djelić sekunde u pitanju, dal se to može zbilja osjetit?

e sad nisam upoznat toliko sa ni i ti žicom pa neznam koliko brzo joj treba da razvije temperaturu, al oko kanthala znam da što veća površina to više snage treba da zagrije i recimo kod nekih monster coilova (tipa macro coil, ili one perverzije sa clapton žicom i slično) trebaš opet snage što se vidi na oko kada dryburnaš takav coil, pretpostavljam obzirom na tako male otpore ni i ti žice to je kod tc-a također puno manje izraženo...e sad kad bi takav build slagao sa ni žicom bi trebalo opet više snage da ga pokrene...malo sad odlazim u ekstreme al eto, recimo složit takav build da mu treba tipa par sekundi da zagrije na određenu temp, tu bi došao dobro mod koji može potegnut više

Povratak na vrh

PostPostano: 29 kol 2015 16:01 
Moderator

vulja je napisao:
ma prvenstveno pitam jer gledam malo oko tih tc modova, pa si mislim, jebate kaj ak uzmem nešto pa "sfali" snage
@feko- a probaj točnije pojasnit da mu treba duže da digne temp, to je pretpostavljam možda djelić sekunde u pitanju, dal se to može zbilja osjetit?

e sad nisam upoznat toliko sa ni i ti žicom pa neznam koliko brzo joj treba da razvije temperaturu, al oko kanthala znam da što veća površina to više snage treba da zagrije i recimo kod nekih monster coilova (tipa macro coil, ili one perverzije sa clapton žicom i slično) trebaš opet snage što se vidi na oko kada dryburnaš takav coil, pretpostavljam obzirom na tako male otpore ni i ti žice to je kod tc-a također puno manje izraženo...e sad kad bi takav build slagao sa ni žicom bi trebalo opet više snage da ga pokrene...malo sad odlazim u ekstreme al eto, recimo složit takav build da mu treba tipa par sekundi da zagrije na određenu temp, tu bi došao dobro mod koji može potegnut više

ovisi...netko voli da mu treba par sekundi da postigne temperaturu.
nije bas djelic sekunde u pitanju...ja namjestim tako da mi nikada ne dostiže zadanu temperaturu...vec da je malo ispod...recimo, stavim 230c, a on se vrti oko 215-220...po tome znam da ako dodje do 230 i udje u TC limiting, onda mi ili ne wicka kako treba ili vise nema tekucine u tanku ili driperu.

Uglavnom, modove koji nemaju stepdown, poput evic-vt ili istick 40w tc, nikada ne bih kupio...oni rade samo na 40w u TC (tj. to je minimum) i to je to...nema tu podesavanja nekog. a ja volim na 15w.

Niti jedan mod (osim onih sa dna200 ili sxk elektronikom) nije namjenjen da radi sa twist, clapton, i sličnim žicama...namjenjeni su i dosta tocno pogađaju temperaturu samo sa 0.2mm ni200 obicnim coil-om...sve ostalo radi pogresno i moras korigirati na ovaj ili onaj način....dna200 i sxk su elektronike sa kojima se možeš igrati i raditi što god hoćeš, ovo sve ostalo koristiš onako kako ti elektronika određuje.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 kol 2015 16:06 

da vidiš, uopće nisam uvrstio stepdown u ovu priču....jao...još povrh svega tokom slaganja setupa treba mislit na stepdown i prilagodit setup tome, po želji naravno, kao kod tebe...joooj...odustajem, držim se ipv-a

Povratak na vrh

PostPostano: 29 kol 2015 16:13 
Moderator

vulja je napisao:
da vidiš, uopće nisam uvrstio stepdown u ovu priču....jao...još povrh svega tokom slaganja setupa treba mislit na stepdown i prilagodit setup tome, po želji naravno, kao kod tebe...joooj...odustajem, držim se ipv-a

pa ne prilagodjues setup stepdownu...vec ti stepdown daje mogućnost da se igraš. normalni čipovi imaju stepdown do 1v cini mi se...a sxk i dna200 ti još uz to daju mogućnost da koristiš koju god hoćeš žicu.

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 29 kol 2015 16:25 

Ma pricam za ove koji nemaju stepdown...kuzimo se

Povratak na vrh

PostPostano: 29 kol 2015 16:29 

Vulja ubijas se od pojmova...
Dna 25 radi odlično na otporu od 0,12 do 0,20 u tc modu....ostali dna 40 ili yihi J. Rade sa nižim otporom nego dna25 to je razlika, sve ostalo ti je skoro pa isto ovisno kako si narihtas temperaturu i snagu.
Ja gonim Spavletov Cloupor dna25 sa 0,3 mm žicom na 0,15 na 18 w 420f oko 200c bez problema..... Jedino mu treba kad je hladan coil treba mu malo duže da prvi put zagrije i to je to.
Ps: po mom mišljenju je 0,3 mm ni200 previše debeo, idealno je 0,2 ili 0,25

Povratak na vrh

[ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: