Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 18 svi 2022 12:34. Sada je: 18 svi 2022 12:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 15 srp 2015 11:25 

I pritegni centralni pin odozdo, na kayfunima voli setati otpor zbog one opruge unutra

Povratak na vrh

Naslov: Re: koji mod za preporučiti?
PostPostano: 15 srp 2015 11:47 

pa sada stalno pokazuje 1 om, valjda zbog nove zavojnice, uglavnom, još jednom sam sve rastavio jer iako sam je i prvi puta oprao, okus arome je bio između starog ulja motorne kosilice s blagom notom dioksina, tako da sam još jednom rastavio kayfun i oprao svaki dio u toploj vodi, namočio dva sata s detrđentom za pranje suđa, oprao još jednom svaki dio u čistoj vodi, obrisao svaki dio sa upijajučim papirom, stavio da se sve posuši sat vremena na suncu, sve opet ponovno složio, provjerio otpor (1 om), sada je aroma bolja, ali dosta slabija nego na ego one.

uglavnom, trebaće mi neko vrijeme da uspijem naći odgovarajuće postavke, jedini problem je protok zraka koji ne mogu mijenjati bez odvijača, onaj prsten sam valjda prejako zategnuo, no moram reči da sam zdovoljan, jer nema curenja, a ako aroma ne bude dovoljno jaka staviću malo više u aromu, ionako sam stavljao minimum arome u baze.

tako da sam za sada poprilično zadovoljan, mislim da ovaj setup može preživjeti brodske uvjete, a to je najbitnije. Još ču naručiti rezervnih djelova sa mtm, coli nije problem složiti, opremu imam, još jedan dobar mod... i biti ču miran sljedečih 6 mjeseci (kuća-brod-kuća).

eVic VT 60W with eGo one mega, eVic-VTC mini with tron, eleaf istick tc 60w, elaf istic 30w, ego one xl, kayfun lite plus hgcigar, kayfun v4 hgcigar
u počecima: joytech ego c, oko 10 različitih tipova baterija, dekang tekučine
prva e-cigareta: ecis kupljena u davnim počecima parenja u Hrvata

Povratak na vrh

PostPostano: 15 srp 2015 11:47 
Moderator

odati ću vam tajnu velike moći...

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 15 srp 2015 14:04 

fek0 je napisao:
odati ću vam tajnu velike moći...

:D

Povratak na vrh

PostPostano: 15 srp 2015 15:23 
Moderator

Smiješno je..da...a u biti žalosno :D

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 15 srp 2015 16:33 

Dok je napisao:
iako s mojim tekučinama ego one ne curi, ipak sam se odlučio posjetiti parilicu u Areni,
dakle, našao sam kayfun 4 od Hgcigara i eleaf istick 30w sub ohm mod, to je jedino što su mi mogli ponuditi, ovo sve u web shopovima, ili nešto imaju ili nešto nemaju. U parilici su imali i SVD, ali ne dvojku, pa sam se ipak odlučio za istick.
Trenutno sam u zagrebu, pa nisam radio svoj coil, nego sam iskoristio jedan od dva koji se dobije uz kayfuna, om metar mi je pokazivao oko 0,4 oma, nakon paljenja coila 0,6, sa tekučinom i vatom oko 1 om... je li to normalno, kad dođem kući poigrati ču se sa svojom žicom.... ali to mi je malo čudno, samo 0,4 oma....

Jaoo, pročitao sam Kayfun al nisam skužio ovu četvorku, skliznulo mi oko preko nje.
Kayfun 4 i u original izvedbi ima problema sa tom oprugom, klonove opruge su puno lošije.
Ekipa je okretala AFC šerafić naopako, i ostavljala ga skroz odvrnutim tako da baza dira šerafić i radi kontakt umjesto opruge. No, onda gubiš afc, odnosno štelanje zraka.

Baza mora biti prilično čvrsto stegnuta sa onim šerafom iznutra, tako da se prilično teško okreće LC, jer i tu leži dio problema.
Feder naruči original od SvoeMesto jer navodno ipak ima manje oscilacije nego ovi što dođu sa klonovima.

Meni se nije dalo zezat sa time svime, a i malo mi je pre glomazan atomizer sa mrvicu premalom zapreminom za tu veličinu, pa mi sad stoji u stalku i skuplja prašinu.
Što se tih Kayfuna tiče, imadoh kopije Lite, 3.1 i 4. Lite je još najjednostavniji i još uvijek je u pogonu. 3.1 je imao inovativno riješenje za punjenje ali nisu razmišlja što ako uđe prašine u otvor za punjenje, jer ima i nas koji kičmamo u prašini na građevini, pa je završio rasturen i u smeću. K4 je potencijalno dobar atomizer, no problem sa oprugom koji se javlja i kod originala je besmislen. Ono najgore je što ja razlike u kakvoći arome nisam primjetio između sva tri navedena modela. Stoga ako ti se neda igrati sa tom oprugom, 15 dihtunga i 20 šarafa, nađi negdje EHpro Kayfun Lite v2, ili kupi original, sad su stvarno smiješno jeftini, i pari spokojno i jednostavno.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 srp 2015 20:42 

www.steamtuners.gr/products/atomisers/k ... ing-update , da ne ser....m previshe , mozda Ti pomogne.
LP
alois

Povratak na vrh

PostPostano: 16 srp 2015 09:31 

Dok je napisao:
dakle, trenutno sam na ego one,
kada sam prvi put povukao, bio sam zadovoljan količinom pare i aromom, grijač otpora 1 om, no moje oduševljenje je nestalo, kada sam skužio koliko tekučine iscuri, tako da bez papirnatih maramica nema parenja.
isprobao sam cl 0,5 om, cl 1 om i clr 1 om. Curi na sva tri modela grijača. dakle, više nikotina absorbiram preko dlanova nego parenjem. Tank je premalen. Sve u svemu, užasno loše izveden model. Privukao me je mogučnošču jednostavne izrade grijača. To mi je posebno važno, jer nekoliko mjeseci na brodu ne želim se gnjaviti sa teškim izvedbama. Druga stvar, ne želim grijače koje bacam nakon tjedan dana, aroma mi je važna.

zanima me sljedeče kod modela koji bi te mi mogli preporučiti:
1. kvalitetna baterija, tako da nosim dvije baterije, eventualno 3 na brod
2. tank, mora biti dovoljnog kapaciteta da nemoram stalno točiti tekučinu
3. ne smije curiti, barem ne tako jako, da moram setup čistiti 10 puta dnevno
4. grijači moraju biti obnovljivi ili da ih je lako održavati, da ne moram nosti 25 grijača (preporučite i žicu)
5. ovaj otpor od 1 om clr i cl grijači kod ego one mi je stvarno ok za parenje

eto toliko, preporučite mi model na temelju ovog sto sam napisao
kada sam počeo pariti pred dvije godine, koristio sam ego c atomizere, koji su se lako mogli održavati, zatim im je kvaliteta potpuno pala, tako da je održavanje bilo besmisleno, jedan atomizer mi je trajao 7 dana, prije dvije godine uz redovito održavanje i po dva mjeseca

unaprijed zahvalan za svaku preporuku, jer po postovima je teško nači nešto za što bih samo tako dao ikakve novce.
dakle, napišite, za set up, koji bateriju, koji grijač, tank, žicu.... itd.

Izgleda da je većina previdjela u stavci "1" zadnju riječ. Pretpostavljam da si pomorac i treba u tom slučaju dosta razmišljati unaprijed.
Nije dovoljno samo da je baterija kvalitetna, već i da ima dovoljno kapaciteta za cijeli dan parenja ili barem ako si u smjeni po 12 sati.
Tank mora biti velik i nadasve praktičan. Oni koji se pune odozdo preko nekog šerafa, definitivno ne spadaju u tu kategoriju.

Za bateriju, odnosno mod, mogu preporučiti eVic VT. 5000mAh, bi trebao svakome trajati jedan dan. Sa dva komada sigurno si pokrio par mjeseci na pučini.
Najbrže i najpraktičnije punjenje tekućinom ima Lemo 2. Na njemu je jako jednostavno sližiti grijač koji hoćeš. Dok si doma, napraviš si par grijača iako bi jedan teoretski bio dovoljan za par mjeseci, nije loše imati neku rezervu za svaki slučaj.
Treba ti samo malo veća količina vate.
Od alata (ako imaš napravljene grijače), ti trebaju oštre škare, mala pinceta i mali križni šerafciger (koji dobiješ s Lemom kao privjesak za ključeve).

Kako to napraviti na na Lemo 2 ima ovdje. Zadnja slika pokazuje kako se puni.
http://www.vaperclub.org/viewtopic.php?f=85&t=9475

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 16 srp 2015 11:36 

Uzmi delta II sa rba bazom recim,praktican isto

Povratak na vrh

PostPostano: 16 srp 2015 12:21 

Ja bi za na sljaku uzeo mehaniku. Nema se sta razbit na njoj. Komad cjevi. Lijepse stane u dzep od box moda. I u kombinezon. 4 18650 bat su dosta za 1 dan. 3 punis 1 u modu. I reda radi rezervni punjac za ne daj boze. Ak ti je setup subomski onda efest purple, ak si izmedju 1 i 2 ohma moze i panasonic b 3400mAh. I batke stavis u dzep.

Setup traje koliko traje. Uzmi dovoljno zice. I vate. Grijac moze trajat 2mjeseca a moze i tjedan dana.

Ak ti se ne da tocit previse, moja preporuka je taifun gt jedinica. Imam 2. Svaki je zapremnine 5.5ml. Kad ga slozis, provjeris 15min parenjem. Ak procuri nema dovoljno vate. Nikad ne curi i ne grglja. Izdrzljiv i na padove, setup se ne razmrda. Uzmes s fta verziju s afcom da mozes stelat zrak.

Ak je setup kako bi rekao, manje ohma, vise trosi tekucinu, jer moras i snagu dignut. Na 0.7 ohma i 11 W potrosim tank u pol dana. Na setupu 2ohma i mehanici taj tank traje dan i pol.

Povratak na vrh

[ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: