Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 18 svi 2022 11:23. Sada je: 18 svi 2022 11:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Osvrt: Eleaf iStick 30W + Eleaf Melo Sub Ohm
PostPostano: 12 ožu 2015 13:38 

Pozdrav,

evo nakon nekog vremena izbivanja s foruma i tragičnog, ali iskrenog povrata na analogno smeće :minus: odlučio sam se za 'pravu stvar', šutnuo sve upaljače, cigarete i sve kaj bi moglo ličiti na duhan iz kuće i auta. Sad već neko vrijeme provodim s opremom iz naslova pa rekoh da podijelim svoja iskustva s forumašima.

P.S. Ako tema već postoji nemojte me :angry_shake: Također ovim putem ništa ne reklamiram i ne pada mi napamet kleti se da je moj setup naj, ovo je samo dijeljenje iskustva (op.a.)

Kako to izgleda sve skupa

slika

Počet ćemo sa specifikacijama moda pa se onda bacamo na isparivač.

iStick 30W

Veličina: 23.0mm * 32.5 mm * 77.0mm
Boja: srebrna (dostupno i u drugim bojama)
Kapacitet baterije: 2200mAh
Navoj: 510 (ne podržava eGo)

Deklerirana voltaža: 2.0V-8.0V
Deklerirana snaga: 5W-30W
Podržani otpori: 0.4Ω-5Ω

Prva stvar koja mi je upala u oko je koliko je zapravo malo to čudo. Sjećam se svojih Vamo, iTaste, Tesle i ostalih. Ovo kad držite u ruci imate filing kao da doista sisate vlastiti palac. Mod je kompletno skriven i samo tank viri iz ruke. Niže je usporedba s gejfonom 5:

slika

Od intersantnih stvari tu su 3 tipke, lijevo i desno za podešavanje wata/volti i standardni on/parenje/off gumb. Pritiskom 5 puta se pali/gasi. Kad je upaljen pritiskom 3 puta izmjenjuje se watt/volt mod. Također moguće je zaključati tipke za regulaciju napona/snage paralelnim pritiskom od 2 sekunde. Display je kvalitetan, vidljiv i sam se ugasi ukoliko nema aktivnosti. Prikazuje otpor grijača, voltažu i wattažu trenutnog setupa. Ovo je moj:

slika

Trajanje baterije je zapravo iznenđujuće dugo, dan i pol do dva ovisno koliko parite. Moj prosjek je 5 ml dnevno pa time mi baterija izdrži bez frke cijeli dan i drugi do iza pauze na poslu. Tada na punjač i puna je za cca. 2 sata na punjaču od 1A.
Sama izrada mi se zasada čini kvalitetna, stainless steel navoj, kontakti na opruzi, čvrst micro usb port. Doista, sve ono kaj sam tražio to sam i dobio. Možda bi jedini minus bila činjenica da je baterija neizmjenjiva pa nakon (pretpostavljam) 500-tinjak ciklusa punjenja potrebno je promijeniti cijeli mod.

slika

slika

Melo atomizer:

U paketu se nalazi:
1 x Usnik
1 x Tijelo atomizera
2 x Grijač 0,5 Ohm
1 x Baza atomizera

Malo slika:

slika

slika

Sve u svemu, koliko se družimo nema curenja, niti jednom mi tekućina nije završila u ustima i kako se vidi sa slika tekućina je prirodne boje bez tragova paljevine.
Na donjem dijelu atomizera nalazi se prsten kojim se regulira protok zraka u kombinaciji 5/3/1 rupa.

slika

Što se količine pare tiče mogu samo reći :klanja:
Vjerojatno ekipi koja ima kayfune, subtankove i slično neće biti otkriće, ali netko tko, poput mene prelazi s eGo twista na ozbiljnu stvar ovo je prosvjetljenje i promjena religije. Svaka pohvala. Prije mod nije bio u stanju dati meni što ja očekujem, a sada ja ne mogu povući kako mod očekuje :lol:

Zamjerka ide usniku koji je za moj ukus ipak malo preširok, imam dojam da vučem na usisavač. Sve ostalo pet, jednostavno pranje i čišćenje, izmjena grijača na navoj, a čini me se da ga ne bi bio problem premotati samostalno (nisam to još nikad radio niti s jednim tankom). I dobro, ja sam zaje... kad sam stavio tekućinu s 18 mg i uvlačio sve kaj mi je dao. Još me boli dušnik. Throat hit na najače plus kašalj i to sve u toploj pari. Sad sam malo smanjio doživljaj i mogu reći da guštam.

I na kraju cijele balade cijena: 450 krznenih životinjica u jednom dobro poznatom dućanu (pa smo rekli da ne bumo reklamirali).

Još jednom za sve koji počinju ili žele nekaj jače, bolje, trajnije.Do sada sam spizdil oko 2000 kuna na eGo-C, eGo Twist, Vamo, baterije ove i one, C5/6 clearomizere i sl. gluposti. Nabavite si nekaj ovakvog odmah. Ja bi bio sretan da mi je netko dao ovu informaciju prije godinu i po. Vjerojatno ne bi ponovo zgriješio s analogušama.

I za kraj, ak ste za dim:

slika

Povratak na vrh

Naslov: Re: Osvrt: Eleaf iStick 30W + Eleaf Melo Sub Ohm
PostPostano: 12 ožu 2015 14:26 
Moderator

:plus: :brav:

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 12 ožu 2015 15:19 

:dobar: :brav:

Povratak na vrh

PostPostano: 12 ožu 2015 15:35 

:dobar:
Jedino imam ispravak. Baterija se može promijeniti ako imaš pravi alat, mali torx i lemilicu.

Povratak na vrh

PostPostano: 12 ožu 2015 16:37 

mpix je napisao:
:dobar:
Jedino imam ispravak. Baterija se može promijeniti ako imaš pravi alat, mali torx i lemilicu.

Cool, nisam to znao. Mada nije mi ni bitno toliko jer ako zdrži 500 ciklusa, a punim ga recimo svaki drugi dan onda mi je to dost za 3 godine. S obzirom na cijenu od 250 kn za iStick mislim da nije problem to reinvestirati.

:plus:

EDIT:

Zaboravio sam napisati da MELO nije za parenje usta-pluća, za to će Vam trebati nešto drugo jer ovaj je otvoren ko vlada za kredite.

Povratak na vrh

PostPostano: 13 ožu 2015 20:56 

Odlična recenzija.Baš gledam da ga uzmem kao drugi box,ali zasad na mtm imaju samo crveni koji me baš i ne privlači,
tako da ću se strpiti.Inače,stvarčica izgleda sasvim ok.

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 13 ožu 2015 21:57 

Takoder i ja primjetio da mu je cijena na MTM vrhunska, kliknuo na padajući izbornik da kupim jedan crni za nosit ga u đepu na posao za što je prezgodan, a i bez problema izdrži cijeli dan parenja mojim stilom. Kad ono samo crveni. Šteta. Jedina boja koja mi je bezveze. Vjerovatno opet dignu cijenu kad dođe nova pošiljka.

Povratak na vrh

PostPostano: 14 ožu 2015 19:57 

trek je napisao:
Takoder i ja primjetio da mu je cijena na MTM vrhunska, kliknuo na padajući izbornik da kupim jedan crni za nosit ga u đepu na posao za što je prezgodan, a i bez problema izdrži cijeli dan parenja mojim stilom. Kad ono samo crveni. Šteta. Jedina boja koja mi je bezveze. Vjerovatno opet dignu cijenu kad dođe nova pošiljka.

A nadajmo se da neće.

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 14 ožu 2015 23:30 

:plus: Odlična recenzija...

Ako koristiš pogrešnu bateriju...na mehaničkom modu...a složio si sebi sub ohm build...to je samo prirodna selekcija.

Povratak na vrh

PostPostano: 23 ožu 2015 11:06 

Update

Nakon tri tjedna Melo stavljen u funkciju sakupljača prašine. Spitback je bio toliko vruć i izražen da nisam mogao više. Zamijenjen klonom Taifun GT 2 i zasada je preporod na vidiku. Malo detaljnije nakon jedno tjedan dana kad istražim sve. Također, naručen Kayfun V4 s FT-a pa javim dojmove.

Povratak na vrh

[ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: