Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 25 sij 2021 10:27. Sada je: 25 sij 2021 10:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Fogger V2 by Valter
PostPostano: 24 stu 2014 00:09 

Fogger V2 je jedan jako zanimljivi atomizer. Opravdano i neopravdano zapostavljen. Naime, kada radi nije mu niti jedan ravan, ali rijetko radi. Mogućnost kvara i problema je ogromna. Često je izazivao kratki spoj, curio i trgao se. Najopasniji je kratki spoj. A to je tako jer je napravljen nevjerojatno glupo. Mislim da je on skup svih gluposti koje se mogu naći na jednom atomizeru.

Kako je aroma koja izlazi iz njega bez premca, tako se i isplati uložiti nešto vremena i popraviti ga. Mislim da sam pokrio sve što treba kako bi to radilo. Slijede upute koje nažalost nikada nisam napisao iako je prošlo jako puno vremena od kada sam napravio svoj prvi Fogger. Takvih uputa ima na YT i tu na forumu ali je sve to vrlo polovično ili čak i beskorisno.

Fogger V2 u slojoj ljepoti:

slika

Ovako izgleda rastavljen onako kako je potrebno da bi modifikacija bila potpuna. Nerijetko to ide jako teško. Ovaj je bio otvaran na silu i bez uspjeha. Ja sam se dosta namučio s njime ali sam uspio.

slika

E sada prerade. Centralni pin, kroz koji ide dotok zraka je izoliran nevjerojatno malom gumicom i gotovo sigurno će ista ispasti i napraviti kratki spoj, obzirom da je to ujedno i spoj sa + polom. Nezgodno je to što postoje i rupe za zrak pa izolacija ne može biti cijelom duljinom, ali nije niti neophodno. Zajedno sa ostatkom prerada će raditi kako treba.

Izvedeno je tako da sam navukao 2 termobužira jedan preko drugog. Tada vrlo teško ide u rupu pa se malo treba uzeti da nekakvom turpijicom. Ova za nokte mi se pokazala kao savršena.

slika

Sami plus pol je napravljen tako da nekakav štapić jedva dodiruje obod centralnog pina. Da bi ljepše izgledali oba su kromirani. No tada je električni spoj jadan. Uz to, kada se žica zašarafljuje, lijepo se sve okrene i ode k vragu. Taj štapić sa šarafaom nije nikako ozbiljno pričvršćen za ostatak pa se slobodno može okretati. Želite li ozbiljno pritegnuti žicu, sve će se okrenuti i uništiti coil.

Riješeno je tako da sam pobrusio dno štapića i obod centralnog pina do mesinga koji se lako lemi. Pod lako, mislim da se može ali ono što radim nikako ne bi htio snimiti za YT. Prilično se namučim dok sve ne poravnam. Već sam izmjerio sve i znam kako taman ovoliko mora viriti van oboda.

slika

Plus pin je izoliran od ostatka attya sa jednom jadnom silikonskom gumicom. Zato sam iskoristio tipku koju sam morao pobrusiti izvana kako bi ušla u rupu. Zato pin ulazi u tiplu jako lijepo. Tako dobijem izolaciju zijelom duljinom rupe. Kako i treba.

slika

Kako izgleda prerada u odnosu na original?

slika

Kada se sve to napravi nije lako sve ugurati a samo mala greška u lemljenju onemogućije to. No ako se dobro napravi, sve lijepo upadne na svoje mjesto. Obzirom da ima uporište samo sa strane i u sredini, standardno je dodati još jedno uporište. To sam napravio ostatkom tipke loju sam koristio za + pin.

slika

Protok zraka kroz AFC zna biti pokvareno zbog bizarnog razloga. Sprječava ga silokonska gumica koju je netko zaboravio izrezati na ključnom mjestu. To je i ovdje bio slučaj.

slika

Rupa kroz koju ide coil prema tanku je 2mm. I to je tako dok se ne ušarafi dimnjak. On je ravan pa se to osjetno smanji i dotok tekućine je otežan. To je dobro dok ga punimo ali postane problematično kada parimo. Zato sam napravio vrlo jednostavan liquid control. Kada natočimo tank malo odvrnemo dimnjak ravnim šarafcigerom i tekućina ide neometana. Vrlo lijepo se to osjeti na pari i aromi.

slika

I to je to. Nije jednostavno ali je zabavno a rezultat je fantastičan. Odličan atty. Ne znam je li toliko dobar nakon prerade ili je toliko bolji koliko je loš bio. Mislim da je malo od svega.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Fogger V2 by Valter
PostPostano: 24 stu 2014 00:55 
Moderator

Svaka čast na ovome. I dalje je to atty na kojem najčešće parim (uz ithaku) i koji me nikada nije iznevjerio niti u količini pare koju izbacuje (zaslužuje svoje ime), niti u aromi kojoj niti jedan od razvikanih attya nije blizu. Treba samo još dodati da je zeznut za pravljenje setupa...jako malo mjesta ima i pojede živce, ali trud se itekako isplati kada ga se složi kako treba. Ovo je pravi atomizer za entuzijaste.

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 24 stu 2014 01:25 
Moderator

Jest, dupli espresso na Fogeru 2, nezamjenljivo, milina jedna.

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 24 stu 2014 12:28 

Odlicna modifikacija!
Uskoro mi stize 26650 verzija doticnog attyja i nadam se da nece biti foggerskih musica....ako bude - Valterovu adresu imam :)

Povratak na vrh

PostPostano: 24 stu 2014 16:51 

Topla je preporuka da ne kupujete Fogger. Gornje objašnjenje govori zašto. To je za one koji ga posjeduju i žele ga iskoristiti.

A najviše zbog toga što postoji Fogger koji radi ali se tako ne zove. To je SMOK RSBT. Ne, nije RSST genesis, nego RSBT. TO jedno slovo čini razliku. Uz to što je ispravan, ne da se rastaviti pa se mogu nadati da je OK, setup se daleko lakše radi. I nema šarafcigera jer se šarafu zatežu rukom.

Povratak na vrh

Naslov: Odg: Fogger V2 by Valter
PostPostano: 24 stu 2014 17:44 

A to je taj što si mi pokazao u Necu

Povratak na vrh

PostPostano: 27 stu 2014 23:36 

Valter je napisao:
Topla je preporuka da ne kupujete Fogger. Gornje objašnjenje govori zašto. To je za one koji ga posjeduju i žele ga iskoristiti.

A najviše zbog toga što postoji Fogger koji radi ali se tako ne zove. To je SMOK RSBT. Ne, nije RSST genesis, nego RSBT. TO jedno slovo čini razliku. Uz to što je ispravan, ne da se rastaviti pa se mogu nadati da je OK, setup se daleko lakše radi. I nema šarafcigera jer se šarafu zatežu rukom.

Valtere, pomozi mi gdje da nađem Smok RSBT...Planiram kupit novi atomizer a ovaj mi se čini zanimljiv?

SX Mini M Class;eVic Mini;Cana30silver;SVD;ZNA50;Nemesis,Astro,
KayfunV4;Russian91%,TaifunGT(ft);Subtank Mini;Mutation X V2(cl)

Povratak na vrh

PostPostano: 27 stu 2014 23:50 

ego2.pl

Povratak na vrh

PostPostano: 28 stu 2014 00:22 

:plus:

SX Mini M Class;eVic Mini;Cana30silver;SVD;ZNA50;Nemesis,Astro,
KayfunV4;Russian91%,TaifunGT(ft);Subtank Mini;Mutation X V2(cl)

Povratak na vrh

[ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: