Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 05 ožu 2021 06:48. Sada je: 05 ožu 2021 06:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 165 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: EVOLV DNA 40
PostPostano: 07 ožu 2015 00:13 

Usporedba dna 40 sa dna 25 ....
Za manje novaca dobijete istu stvar sa tc i jos k tome nikako ne prelazite 23 w na temperaturcontrolu....uglavnom za 40$ koliko koata dna25 dobite iati ucinak u parenju kao sa dna40.
Onaj kome treba tc idealni chip.
Ps: dna25 za sada nema celziuse..meni osobno ne smeta.

Povratak na vrh

PostPostano: 07 ožu 2015 00:43 

Bilo bi najjednostavnije pustiti da se napiše mišljenje svakoga, što poštujem, ali ne bi volio da na ovome ostane jer bi tako napisan tekst mogao nekoga razuvjeriti od ideje kupovanja DNA40. A to nikako ne želim.

Ja se sa sashom u rijetko čemu mogu složiti, tim više što sam otprilike upoznat s njegovim navikama parenja. I dalje poštujem ali i dalje se ne slažem s time. Smatram to opasnim i štetnim. Moje je mišljenje da parenje nije olimpijska disciplina niti ekstremni sport s preprekama. Za to je DNA40 rođen i savršeno opravdava postojanje.

DNA40 nije samo za početnike i vrlo se lako može pogriješiti u izradi setupa u istoj mjeri kao i kod kanthal setupa. A ako se može pogriješiti, tako se i igranjem sa istim može dobiti kojekakve različite stvar iz njega. Greške jednostavno nisu skupe. Malo lošija para i to je to. Čak se i može pariti za silu.

TH se ne dobiva iz moda, niti atomizera niti arome. Dobiva se isključivo količinom nikotina. A ja sam ostao na istoj količini nikotina kao i do DNA40. Ništa nisam promijenio. Sasha je sam napisao da šara na dnevnoj bazi, za feku znam da to radi. Ne vidim svrhu ali to rade. I to zato jer koriste razne vrste atomizera na raznim otporima. Ja sam davno našao što mi treba i toga se držim. Ne probavam baš sve što izlazi. I držim se normalnih otpora i temperatura. Tako sam sada, na DNA40, jednostavno nastavio isto, ali se mod malo više brine o tome nego inače. Za uzvrat daje fantastičnu aromu i nikada dryhit. Dati će lošu paru i lošu aromi ali dryhit ne. To vidim kao prednost. Nikotina mi nikada ne fali. Niti TH niti bilo čega drugog. Ovdje nije stvar u manje zajebancije jer nikada s time nisam imao problema. Stvar je da je bolje. Ithaka je bila savršenstvo na običnom coilu i nije mi nikada vilo problem to složiti. Sada je ne slažem jer je na početku prejaka aroma i držim se kayfuna koji konačno radi kako treba. Jednostavno sam izabrao bolji a ne lakši put. Samo putovanje prema ovome je krenulo kada sam shvatio da je moj početnički set sranje.

Potrošnja baterije mi je zaista zadnja rupa na svirali ali ovo ne troši ništa spektakularno više. A možda su to moje navike parenja koje tome doprinose. Ne vidim kako bi mi jadna EFEST baterija na kojoj piše da ima 1000mAh izdržala cijeli dan. Jednostavno ne može jer je jadna, a njenim natpisima ne treba vjerovati. S druge strane baterije kojima mogu vjerovati drže stvar sasvim drugačije.

Jedan od najpozitivnijih efekata DNA40 je u tome što je zagrijavanje žice gotovo trenutno, kao i hlađenje. U mojoj viziji parenja to je jako važno. Gotovo važnije od same arome.

DNA40 je i praktičan. AKo se poželiš spaliti sa driperom na 0.2 ohma (tako ti Bog pomogao) i dalje možeš. Možeš glumiti bradatog lopova (Rip Triper) do mile volje.

DNA40 ima i mlađeg brata DNA25 koji je jeftiniji, ali i nepriznatog brata iz kineske tvornice koji dovoljno dobro radi (unatoč nekim mušicama)

Na kraju bi još jednom napomenuo jako važnu stvar koja se odnosi na arome. Sve arome na ovom svijetu su napravljene kao stabilne do 250 stupnjeva C. Nakon toga... tko zna. Nakon toga se degradira i dobivaju se štetni elementi iz poznate fake japanske studije.

Povratak na vrh

PostPostano: 07 ožu 2015 01:03 
Moderator

Potpuno bih se složio s Valterom i nadodao da neke fine slojevite tekućine tek sa DNA40 daju ono ono najbolje od sebe, a i mnogo je lakše mijenjati temperaturu i snagu i tako si pronaći ono što ti paše nego slagati novi setup, jbg to se to se napredak.
Inače pario sam i prije 18 mg parim i sada s dva DNA40 i ne fali mi nikotina ni najmanje. Baterije traju dulje i stvarno neznam kako Saši brzo odlaze. U VaporFlasku dvije 3400mAh baterije traju danima, zaboraviš di je rupa za punjenje. :D

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

PostPostano: 07 ožu 2015 01:05 
Moderator

Ja sam iznio moje misljenje, dva puta sam napisao da cu ga preporucit svima.

Ali sve sto sam iznio je istina. I ti si to potvrdio u dijelu svog teksta..

Ali ljudi moraju znat da ono sto osjecaju stvarno postoji. I da nisu jedini kojem fali nikotin, ili nesto trece.

Postoje stvari gdje DNA radi OK.. ne odlicno ne lose, OK..

I cetvrti put..

Posudi, probaj, kupi. prodaj ako zelis.

@MAX Napisao sam.. 1000mah. to je moja dnevna doza struje..

Youtube: https://www.youtube.com/user/MrUndwar
instagram : https://www.instagram.com/sasha19_81/
facebook : https://www.facebook.com/sashasedmak
web: http://baby-viking.com

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 07 ožu 2015 01:12 

Koristim DNA40. I dobar mi je. Ali nije sve izgledalo tako lijepo na početku. Prije nego mi je stigao DNA40 igrao sam se sa Khantalo i NiCr-om i isprobavao setupove i dobivao dobre i loše rezultate. Na kraju i uspio složit setup koji mi je ogovarao i to je bilo to. Meni super.
Stigo DNA40 i na početku čak još nisam ni probavao Ni200 žicu i TC (nekako se suzdržao), pario još neko vrijeme sa Khantalom i NiCr-om. Tek da ono vidim, iskusim, zapamtim.
I ajde, došao dan da probam ja taj TC. Složim ja to po svim zakonima jutjuba, upalim i ništa. Mislim, loše, nema arome, nema th, samo "suha" para. Probavam dalje, očito nešto ne valja. Drugi setup, treći... polako si razmišljam kam sam ja utuko te novce. Al ne odustajem. Idem iz extrema u extrem... i primječujem razlike.
Dakle ipak nije ni to tako jednostavno, sa setupom se može (i mora) igrat da dobiješ željeni rezultat, makar je TC.
I eto, danas parim sa guštom, setup je naštiman. Temp i W reguliram prema tekućini i odlično je.
Možda je meni u neku ruku taj DNA40 i TC u neku ruku rezolutniji; dobra tekućina = dobro, loša = loše.
Štp se potrošnje baterije tiće, nisam se ni previše zamarao time. Ako i troši neka troši ako radi. Uvijek imam rezervnu ili punim kad sam u mogućnosti. To mi je kao po default-u.

Parim 12mg nic, uglavnom VG70+ tekućine. i nikotina mi nikad nije zafalilo. Probao i manje i primjetim razliku i sa 0, 6, 9 mg.

Oprema je VS rDNA40, KFL+V2.
Setup do kojeg sam došao i kojim se pokazao kao najbolji i koji je meni ok:
Twisted 0.2 Ni200 na 3mm seraf
0.15 Ohm
Temp: 430-470 F
Snaga: 8-10W

Sve što sam naveo je MOJE osobno iskustvo i svatko je drukčiji i ne mora se slagati s time. Ovo odgovara MENI, ne mora i vama.

Povratak na vrh

PostPostano: 07 ožu 2015 01:16 

I ja sam iznjel svoje mišljenje u vezi dna25 i dna40....
Kako nisam financiski u mogucnosti kupit dna40 tako i dalje smatram da za 40$ se dobi ugodaj parenja na temperaturcontrolu isto kao i na dna40, naravno ako ocekujete parenje iznad 25w onda dna 40 prednjaci.
Nikotin na manjim temperaturama drugacije isparava stoga je i drugaciji osijecaj parenja negoli na normalnom coilu.

Povratak na vrh

PostPostano: 07 ožu 2015 02:18 
Moderator

Svakom njegovo. Tvrditi da je jedno bolje od drugoga je besmisleno...Dna 40 u ovakvom stanju u kakvom je trenutno, nije nešto potpuno drugačije od onoga što iskusan korisnik može dobiti na nekom drugom vw uređaju. Bitna razlika između jednog i drugog je što na dna40 nema dryhit-a. Sama ideja je fantastična i vjerujem da su ovo tek počeci i da budućnost samog parenja vjerojatno leži upravo u ovakvoj vrsti tehnologije.

Što se tiče nikotina...parim 2 jačine. 18mg kao normalno i 12mg kada sam bolestan pa mi je 18 prejak...ono preko čega ne mogu preći kod dna40 je to što u MOME slučaju, a očigledno i Sašinom, pareći 18mg imam osjećaj kao da je 12. Više tekućine trošim i nikako da mi bude dosta...možda sam, eto, nezasitan parioc...ali onda istu tu tekućinu sipam u isti atomizer ali sa drugim grijačem na normalnom modu i 18mg me udari onako kako treba udariti. U čemu je štos, ne znam...ni neda mi se istraživati...znam samo da sam evo upravo uzeo tekućinu sa 12mg nikotina i parim ju na normalnom modu i to je to. To je upravo ono što mi dna40 daje sa 18mg. A to neću.

I ne...neda mi se nositi 3 baterije na posao samo zato što dna40 troši bateriju k'o blesav, a nisu Efest ili Trustfire. I što mi troši bateriju dok spavam (budala...kako sam samo zaboravio izvaditi bateriju van iz moda?!).

I da...volim isprobavati nove stvari, nove buildove, dual coilove, parallel coilove ku*ce palce i igrat se sa opremom na ovaj ili onaj način...dna 40 me sprečava u tome....a mrzim kad mi netko nešto brani ili mi ograničava samo zato što je to netko zamislio kao feature. Naravno, mogu prebaciti na Wattage mod i igrati se do mile volje...ali čemu onda dna40?

Temp limiting da, ali ne na ovaj način.

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 07 ožu 2015 02:28 

Jedva cekam da vidim kako su to napravili u yihiu.

Povratak na vrh

PostPostano: 07 ožu 2015 03:52 
Moderator

fek0 je napisao:
Svakom njegovo. Tvrditi da je jedno bolje od drugoga je besmisleno...Dna 40 u ovakvom stanju u kakvom je trenutno, nije nešto potpuno drugačije od onoga što iskusan korisnik može dobiti na nekom drugom vw uređaju.

Feko sorry ali pišeš pizdarije opet :D

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

PostPostano: 07 ožu 2015 08:35 

Medo je napisao:
Jedva cekam da vidim kako su to napravili u yihiu.

Koliko sam procitao, yihiu nece warirat W... Vidi se na par kratkih filmica kako mu temp skace oko zadane vrijednosti. Jel to onda samo pali-gasi princip, neznam tocno

Povratak na vrh

[ 165 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: