Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 05 ožu 2021 05:28. Sada je: 05 ožu 2021 05:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 165 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: EVOLV DNA 40
PostPostano: 17 vel 2015 10:10 

Da li je netko od vas definitivno prešao na parenje na taj način ili je to zasad samo smjer u kojem bi se moglo ići? Mislim to sa temp. control. Ne mislim na izbjegavanje dry hita na taj način, jer to mi se ionako nikad ne događa osim kad sam izazivam sa nekim čudnim setupima. Nego ono po osječaju parenja i držanju u granicama da ipak tekučina ne isparava pri prevelikim temperaturam. Što mislite vi koji ste probali. Isplatili se već ulagati u to?

Povratak na vrh

PostPostano: 17 vel 2015 10:34 

ja sam trenutno na cca 50/50 cisto iz razloga sto imam vise attyja, a samo jedan mod s temp kontrolom
sada cekam postara da mi donese jos jedan mod sa temp kontrolom pa cu se onda prebaciti u potpunosti na tc
meni osobono super. Ima nekih mana tipa ides mijenjati bateriju pa se resetira DNA i onda ako si prije toga pario ocitanje ohma je previsoko, tj netocno. Slicna stvar se desava s attyjima koje treba skidati s moda da bi se napunili.

Vjerujem da ce se te sitnice rijesiti u skoroj buducnosti, a mene osobno ne smetaju toliko da ne bih pario na tc-u

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 17 vel 2015 19:52 

Moje pocetno odusevljenje kontrolom temperature je brzo splasnulo kada sam cuo da je zica od nikla.
Evo par nasumicnih copy-paste sa interneta o niklu.....

Nikal je najalergeniji među metalima, magnetičan je i najčešće dolazi u legurama s bakrom, kromom, željezom i cinkom, koje se koriste u rafinerijama u proizvodnji goriva, izmjenjivača topline, ventila .......

U tijelo nikal može ući apsorpcijom preko kože, ingestijom ili udisanjem. Nikal ulazi u obliku topivih i netopivih soli, topive soli se direktno absorbiraju dok netopive soli stanice fagocitiraju, što znači da ih uvlače u sebe u svojim staničnimorganelama pokušavaju metabolizirati, eliminirati ili neutralizirati.

Kada stanice respiratornog sustava fagocitiraju nikal-bisulfid ili nikal-oksid mogu pokrenuti karcinogene pocese. Topive soli se absorbiraju kroz probavni trakt i to uglavnom iz vode ili hrane, ali ipak najveći dio tako unešenog nikla se i izluči fecesom. Topivi nikal koji dospije u krvotok može se akumuliati u bubrezima, a dio izlučiti urinom.

Naime, iz posuda od nehrđajućeg čelika nikal može prijeći u hrani kod korištenja kiselih namirnica i pri temperaturama vrenja.

Temperaturama vrenja. To znaci 100 stupnjeva.
Ajde, mi nemamo kisele namirnice, ali imamo cisti nikal, i arome prakticki nepoznatog sastava.
A sto se dogadja sa nasim plucima i niklom zagrijanim na 200 stupnjeva ili vise?
Mislim da to niko od nas nezna.
Kontrola temperature je dobra stvar, ali lako bi se moglo dogodit da u kombinaciji sa nikal zicom ima vise stete nego koristi.

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 17 vel 2015 20:11 
Moderator

pa jebemu, valjda su u evolvu proveli nekakva testiranja...ne vjerujem da su bez toga izbacili proizvod na trziste, pogotovo u americi gdje ih svaka susa moze tuziti

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 17 vel 2015 20:22 

Neznam.
A ako neko slucajno zna, bilo bi dobro da to napise na forumu.

Povratak na vrh

Naslov: Re:
PostPostano: 17 vel 2015 20:24 
Administrator

fek0 je napisao:
pa jebemu, valjda su u evolvu proveli nekakva testiranja...ne vjerujem da su bez toga izbacili proizvod na trziste, pogotovo u americi gdje ih svaka susa moze tuziti

Eh fek0 ... u EU neke otrovne tvari smije u proizvodu biti 0,33% a u jamerici 33%. Sve drugo koci poduzetnistvo :zu:

Ako su nasi stomatolozi izbacili sve niklane spravice iz uporabe onda neki vrag sigurno ima u tome.

Povratak na vrh

PostPostano: 17 vel 2015 20:28 

Ja bi postavio pitanje od čega se sastoji NiCr žica? Od krafni?

Vjerujem da su pare nikla otrovne ali do njih nas dijeli 900 stupnjeva. A nikla se oko nas nalazi ko dreka.

I sumasumarum, cigarete nemaju nikla pa sam ipak sretniji s ovime.

Povratak na vrh

PostPostano: 17 vel 2015 20:39 

Valter je napisao:
Ja bi postavio pitanje od čega se sastoji NiCr žica? Od krafni?

Znal sam da ce neko potegnut ovo pitanje.
Legura, to znaci sastav vise materijala. A to znaci da i nikla ima manje.

Ne zelim srat po modovima koji imaju regulaciju temperature jer to i mene zanima.
Ali bi htio znat pravo stanje prije eventualne kupovine i upotrebe nikal zice.

Povratak na vrh

PostPostano: 17 vel 2015 20:47 
Moderator

Šta onda s loncima u kojima kuhamo, beštekom s kojim jedemo, nakitom, itd
Svugdje u tome ima nikla.

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

PostPostano: 17 vel 2015 21:14 

Mene vise brine sastav kanthala.. tj Aluminij koji se nemoze izluciti iz tjela..

Citat:
Ordinary Kanthal FeCrAl alloy has a melting point of 1,200 °C (2,190 °F). Special grades have a melting point as high as 1,425 °C (2,597 °F).[2] Kanthal is the name not only of a family of alloys, it is also the brand name for Sandvik's heating technology products. Another trademark of Kanthal is MAXthal, which uses ternary carbides such as Ti2AlC that are known as MAX Phases

Btw treba potrazit ovaj MAXthal...

I² Element18350/18650+kick, Ant-i-Mod +5V, Ergo69-Yenki69,UD Agi,IgoW

Povratak na vrh

[ 165 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: