Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 06 tra 2020 23:23. Sada je: 06 tra 2020 23:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: DNA killer: Little mule
PostPostano: 11 srp 2014 02:50 

My "Little mule"

Moj prvi napravljeni karbon mod. ujedno i najlošiji po estetici po mom mišljenju. Ručno izrađen u cjelosti.
Materijali korišteni u izradi:karbon,kevlar,bakelit,porculan,bakar u traci,srebrom povaren -pol na glavi....
Mod napravljen od kompozitnih materijala.Štampani (tj.ubačeni kroz kompozit) vodovi u bočnoj stijenci moda sve radi toga da bi bio najmanji i najlakši sx350 mod s 18650 batkom. Na njemu sam radia oko mjesec dana metodom pogresaka. Jer sam htio da bude najmanji na svijetu. Taman bi nesto upasa i onda vidio da mogu to jos zbit. I ajmo ponovno.Dimenzije su mu 69.5 x 21 x 33mm.Težak je 26g. Non stop sam pratio internet u potrazi za sto manjim 18650 modom. Htio sam da stvarno bude najmanji. Htio sam da atty sjeda na glavu bez zazora,da atty ne prenosi temp.na mod,da ima zastitu od obrnutog polariteta,da bude najlaksi...itd. Trebao mi je mjesec dana da ovog sa slike sastavim. Sad ga napravim za cca 3dana. Sad imam kalup od njega pa je puno lakše. Mogao bih i za dva se ne mora peći u vakum peći.
I šta još reć....ima gravity sensor i upravlja se sve pomoču jednog (fire) dugmeta koji je od gume da ublaži jak stisak na prekidač,ima baypas mod.tj radi kao mehanika,ima ugrađen usb charger od 1A.... i skoro ga je nemoguće lipo slikat jer je lakiran spec lakom za zaštitu od sunca,morske soli,kiseline i naravno najbitnije znoja ruku.

Spec.chipa ako koga interesira: http://www.yihiecigar.com/products_info ... 53584.html

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

My Little mule & Fatty V3

Povratak na vrh

Naslov: Odg: DNA killer: Little mule
PostPostano: 11 srp 2014 06:23 

Nadigrani svi igrači moderi
Bravo :brav:
Kulike peneze ¿

Povratak na vrh

Naslov: Re: DNA killer: Little mule
PostPostano: 11 srp 2014 08:29 
Moderator

Bravo Marko svaka čast ovo već stvarno profi izgleda. Nadam se da ga nisi poklonio Kinezu.
Nego otkud, kevlar i vakuumska peć, nema toga baš u svakom dvorištu.
:plus: :51: :klanja:

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

PostPostano: 11 srp 2014 09:04 

Stvarno lijepo izgleda, drago mi je da ima još moddera na forumu ;)
Kad mi bude trebala karbonska hauba zovem te :D

Povratak na vrh

PostPostano: 11 srp 2014 11:00 

Svaka cast!!!!

Povratak na vrh

PostPostano: 11 srp 2014 11:26 

odlicno....super izgleda :brav:

Povratak na vrh

PostPostano: 11 srp 2014 11:31 

Nije niko nadigran imand. Ovo moze svaka čučica napravit samo malo volje.
Max. Peć je ustvari jedna duga kutija od 2m od pocincanog lima zavarena i oblozena stiroporom kao izolacija. Na njoj zavarena dva ventila i manometar. Ventili sluze za spojit vakum pumpu za isisat zrak iznutra. Vrata su od nekog starog spakera na vide da dihta. Unutra su ubacena 3 grijaca od 2000w gorenje stednjak. Ugraden termostat naravno. Napravili smo i pregradu unutra ako su manji komadi da negrije cijeli prostor bezveze. Tu pec smo napravili ja i moj prijatelj Vinko u nadi da cemo proizvodit dijelove od kompozita za motocikle. Napravili smo desetak komada i onda je sve otislo kvragu. Vinko je poginuo kad smo se vracali s testiranja s grobnika i ja sam odustao od svega.

Povratak na vrh

PostPostano: 11 srp 2014 11:46 
Moderator

svejedno je dobra fora, a imand se uvijek s nekim nadigrava pa misli da to svi rade.
A otkud kevlar i karbon , isto od motora? i šta onda ide epoxy smola između?

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

PostPostano: 11 srp 2014 12:27 

Da ostaci od prije 17godina a epoxidne kemije i lak mi je poslao prijatelj iz au. On je vlasnik 2 moda koji je napravljen u kalupu. Mislim da ga je nazvao Black Wizard.
Max..karbon je krut materijal (nešto kao staklo) a tvrđi od čelika,a kevlar je žilav. Ali upareni skupa daju extremnu tvrdoču uz žilavost. Tako se rade npr. prednji blatobran na supersport mot. Ja sam išao na tu kombinaciju da bude otporan na padove a i zbog bakrenog lisnatg omotača tj.vodiča unutar jedne cijele bočne stranice. Nisam bio siguran oče li se grijati vodić, pa bolje da je materijal žilav.
Bio sam u krivu jer mi nije palo napamet(neznam ni sam kako) pa šta da se grije. Šta če mu biti. U peći se formirao na temperaturama od 80 do 200c. :shake: Ali nisam htio ništa prepustit slučaju. Ugljična vlakna su malo zafrkana za radit. Postoje razne cake od pripreme materijala,oblaganja, formiranja posebnih oblina ....itd. Iako sam s njim radio prije 17 godina isto mi je zada muke jer je predmet mal a puno oblina koje treba spojiti s gornjom plohom pod 90 kutem koja je zaobljena. A mora se izvest sve od puta zbog kompaknosti. Pa se vlakna počnu razilazit i sto problema. To pričam za ovaj moj prvi mod. Sad je puno lakše jer imam kalup od njega.

Zadnja izmjena: markoveliki; 11 srp 2014 12:37; ukupno mijenjano 1 put/a.

Povratak na vrh

PostPostano: 11 srp 2014 12:36 

Napravi se kalup od stakloplastike i na njega se stavi karbon (u par slojeva) u koji se pusti smola dok je pod valumom
To mi je nekako najlogicnija metoda za radit ovakvo nesto, ili se varam?

Povratak na vrh

[ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: