Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 01 lip 2020 04:31. Sada je: 01 lip 2020 04:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: iTaste SVD center pin fix
PostPostano: 22 lis 2013 10:36 

Desilo se da sam u jednom trenu skinuo atty kako bih ga rebuildao, i kad sam ga vratio na SVD da vidim otpor, veli NON. Pregledam zavojnicu - čista ko suza. Ni švicarci nemaju tak fine u satovima kakve je bivši nam Premijer skupljao. I ja skinem zavojnicu i wick dolje (ne rasturim sve, ajd' bar nešto pametno od mene) i napravim novu. A ono ista stvar. I onda mi se učini da je center pin (nadalje: CP) nekako duboko unutra. Probam ga obrisati štapićem za uši i skužim da ne ide gore-dolje, a čini mi se (dakle nisam siguran) da je nekad išao.
I nošta, riješim stvar tako da odvrnem malo CP na Kayfunu, da viri više, i sve radi. Ali nije to to, i ne da mi mira. Drugi dan na poslu ulovim pola sata, čitam, Googlam, i vidim da se i na VAMU dešava često tako nešto, da CP potone. Mijenja se gumica, ili se podmetne mali o-ring ispod CP.

Ukratko, savjet s neta je:

1. lagano čačkalicom ili sitnim odvijačem izvući CP van. Malo ga se podigne s jedne strane, pa s druge, pa opet s prve, i tako polako dok ne izađe van.
2. PAŽLJIVO, jer je vezan žicom koju ne želite potrgati
3. Kad je vani, vidi se gumica u rupi, koju treba pincetom iskopati
4. Uzme se nova gumica, ili o-ring, pa se navuče preko CP i sve vrati kako je i bilo. Ako se koristi o-ring a ne gumica-cjevčica identična originalu, savjet je da se oko dna pina stavi malo izolirbanda ili termobužira, da se spriječi kontakt CP sa ostatkom moda, jer je to kratki spoj

No, za SVD nigdje ništa, ili vrlo malo. Tu sam na forumu dobio puno pomoći u vidu ponuđenih o-ringova, savjeta te čak cjevčica-gumica sa moda VAMO, ali nisam bio siguran kako moja na SVD izgleda i jesu li iste. A frka me bilo što dirati jer mi je to jedini mod, i ako nešto zeznem - što ću?
U međuvremenu naručujem novi mod, da imam rezervu, a ovog gledam pa rekoh ajde, da izvučem i CP van da vidim kako ta gumica izgleda. Izvučem ga, dakle, i u sekundi mi se sve posloži: taj CP na SVD je sa federom, koji je meni očito otišao k vragu.

To izgleda kao dva čavlića: prvi, vanjski, je šuplji, dakle ima rupu kroz glavu pa skroz do dolje. Drugi, unutarnji, ulazi u tu rupu. Kao seks izgleda. I tu, između njih, postoji (postojao je) nekakav mikro-feder koji je držao da ta dva čavlića budu razmaknuti. Kad to sve stoji u SVD glavi, onda taj federčić gura čavlić prema van, i to je CP, dok ovaj drugi stoji dolje fiksan. A sad nema federa, te gornji pada u donji. To je tako tanko da nema kontakta između CP i attyja, i zato SVD veli NON - ne vidi load, ne vidi atty.

Što sam napravio? Sve skupa je doslovno 5 minuta posla:

1. izvuči CP van, kako je gore opisano
2. noktom ili nečim tankim razdvojiti ta dva čavlića, dakle napraviti kao da feder radi, da se glave odvoje
3. uzeti mali, sitni o-ring (ja sam ga skinuo s nekog vraga koji sam našao, nema veze s parenjem) i umetnuti ga između ta dva čavlića, tako da služi kao feder
4. vratiti stvar natrag

Žao mi je što nisam slikao ništa, ali nije mi ni na kraj pameti bilo da ću stvar i popraviti na licu mjesta. U zamjenu, evo skica-dvije, da se shvati o čemu je riječ, mada je sve stvaro vrlo jasno kad se vidi i otvori.

Slika 1: Presjek originala, kako ga ja zamišljam. Crno su ti "vanjski" i "unutarnji" čavlići, a crveno je feder koji daje elastičnost i gura CP na van koliko treba.
slika

Slika 2: Kako je to izgledalo kad je feder preselio na Ahiret ;) Čavlići su pali jedan u drugoga, nema kontakta prema attyju
slika

Slika 3: Crveno je (presjek) o-ringa koji sam navukao preko gornjeg a iznad donjeg čavlića. Sad on služi kao feder. Vrlo je tanak, rekao bih ispod 1mm debljine
slika

Nadam se da će nekom pomoći, ali još više se nadam da nikome neće zatrebati ;)

EDIT, dan poslije
Ipak ga Kayfun stisne unutra. Izvučem ga van čačkalicom pa radi sve 5, ali ga ipak stisne pa ovaj ostane dolje. Dakle fix nije 100%, ali dovoljan je da stvar opet radi.
Iduća ideja je provjeriti po netu postoji li gdje samo taj center pin, takav isti, sa federom, pa ga prelemiti.

Zadnja izmjena: bluedevil; 23 lis 2013 11:23; ukupno mijenjano 1 put/a.

Povratak na vrh

Naslov: Re: iTaste SVD center pin fix
PostPostano: 22 lis 2013 10:43 

:plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 22 lis 2013 11:18 
Moderator

Dobro si to smislio jedino se nadam da je dosjed između dva "čavlića" koji se seksaju dobar, jer feder koji je pomagao u sexu ujedno je i vodio struju pa da tu nebi bilo problema.
Možda uz o ring nebi bilo loše ipak pronaći neki feder i staviti unutra.

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

PostPostano: 22 lis 2013 11:22 

Palo mi je na pamet, ali ne ide van. Ovaj gornji se ne da izvući, plus nisam siguran da je tako koncipiran kako sam nacrtao.
Zasad ima dobru konekciju, nema problema ni sa čim, a samo vrijeme će pokazati je li fix trajan ili ne. Ako nije, mislim da je jedina opcija naći novi CP sa federom koji radi, pa ga prelemiti.

EDIT:
Zapravo... ako krene gnjavit, povući ću o-ring skroz dolje, ispod drugog čavlića. SAd je između prvog i drugog, a ako zeza stavit ću ga skroz dolje, tako da bi onda kontakt bio kako treba.

Povratak na vrh

PostPostano: 28 lis 2013 23:46 
Veliki Cezar splitske podružnice

Meni je bia problem u toj gumici koju sam upravo izvadio i uzeo gumicu grijača vivi nove al one sa health cabina jer je šira.
Malo sam se namučia dok sam prebacia preko vrha al kad upadne kao salivena ulazi u rupu i nakon toga ugurao pin.
Sad ide ko velika jer kayfuna mi je očitavao NON i ipćenio sve attye kojima je pol malo uvučen u tubu

Povratak na vrh

[ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: