Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 01 lip 2020 03:49. Sada je: 01 lip 2020 03:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Sigelei #19 by Valter
PostPostano: 25 lip 2013 18:54 

Kako ne bi zaspamao temu NicJunkie o istoj stvari, otvaram novu jer sam nekoliko stvari drugačije napravio, a opet isto.

1. Centralni pin od #19 ima taj nesretni magnet koji ne služi ničem korisnom. U stvari kao smeta zbog loše provodnosti magneta. Iskušao sam razliku i osjeti se. Stoga sam umjesto magneta postavio komadić bakra ali ga i zalemio tadi još boljeg kontakta. Magnet je samo bio prislonjen na šaraf. Nisam bakar baš posebno lijepo obradio jer nije bilo neke posebne potrebe za time.

slika

slika

2. Minus pol je vrlo bitan kod ovakvog moda. Njegov kontakt s baterijom diktira koliko će se struje prebaciti na atty. I ovdje sam uklonio magnet i to jednostavnim brušenjem. Kako je sada bio značajno niži od originalnog, morao sam se pobrinuti da dobije tu visinu ali i pristojni kontakt. Tu je pomogao tinol. Istina je da sam to htio završiti, urediti i uljepšati, ali nemam vremena zbog parenja. Ne da mi se dirati sada kada tako lijepo radi.

slika

3. U originalu barem svaki drugi puta kod pritiska prekidača neće se dogoditi ništa jer je složen glupo. Kontakt se ostvaruje kada pločica prekidača dodiruje kučište. No to nije svaki puta i nije baš čvrsto. Prvo sam originalni feder preradio na ovaj način a onda sam uzeo onaj od Vama i malo ga skratio kako bi sjeo kako treba. U samom prekidaču ima čak i žlijeb jer je vjerujem tako bio i zamišljen ali je šef rekao kako tih federa nemaju pa da se stavi ravan.

Dakle, sada je prekidač u stalnom i čvrstom kontaktu sa kučištem.

slika

slika

4. Kočnica je glatka i lijepo izgleda. No, zato mi je stalno klizila kada sam je pokušavao zakočiti (odvrnuti). To me toliko živciralo da sam morao napraviti zareze radi boljeg gripa. Vrlo korisno i potrebno.

slika

I na kraju cijeli mod. Nije ništa izgubio na izgledu, a kako sam unutra to neestetski napravio i ne smeta mi nimalo.

slika

Povratak na vrh

Naslov: Re: Sigelei #19 by Valter
PostPostano: 25 lip 2013 18:58 

:plus: :brav: kad ga zemem znam kam ga šaljem :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 29 lip 2013 13:55 

Mod ti radi super, najviše mi se sviđa u 18350 verziji sa rsst-om.
Samo da onaj "skupi" mesh zamjeniš sa nekim jeftinijim i to bu onda to. IMHO.

Povratak na vrh

PostPostano: 02 stu 2013 14:50 

Lokacija: NA ... 45-29-20,15 ..................... 18-06-01,65
Nije valjda spam ako samo pitam jel vam jasno kako funkcionira dodavanje žičice na prekidaču, kako je opisano u ovom videu ...
http://www.youtube.com/watch?v=Cue0H1i-ykI ili
http://www.youtube.com/watch?v=6GTlWeveoOk

kako to nije onda stalno u kontaktu ako samo omota tu žičicu oko delrina - ili je možda s jedne strane urezana u njega ??
... a oni magnete ne vade ...??

dodatak
Ej Valter, malo sam ti "iskoristio" topic...nije mi jasno ako samo omotaju tu žičicu (bakrenu) - (ja sam probao srebrnu jer je mekša - pa kao manje će smetati pri ušarafljivanju delrina) i normalno stalno je u kontaktu???
U čemu je fora i koliko bi trebala biti debela ta žičica???
I još nešto ...ja nisam izvadio donji magnet nego ga samo pobrusio u ravninu sa mesinganim kučištem magneta tj pina i mislio sam da je tako riješen voltdrop jer sada i mesingani dio dodiruje bateriju pa kao struja ne ide kroz magnet ali nisam baš siguran jel sam time što dobio??? (Nemam s čime izmjeriti a rekao bih da je malo (nedovoljno) bolje)

Zadnja izmjena: Forrest; 04 stu 2013 14:27; ukupno mijenjano 1 put/a.

Povratak na vrh

PostPostano: 04 stu 2013 13:45 

Prikazano na prvom videu koji sam gledao je glupost. To bi rekao ukratko.

Dakle, žica je u stalnom kontaktu sa minusom i tipkom što je dobro ali zato pruža otpor tipki koja ne klizi nego stalno zapinje za tu žicu. Jednoga dana bi se lagano moglo dogoditi da ostane spojeno jednom zauvijek.

A razlog zašto nije u stalnom kontaktu (barem za sada) je u tome što je delrin zarezan i žica je ispod gornje površine pa ne dodiruje bateriju.

A rješenje je tako jednostavno i kvalitetno, kako je prikazano gore. Samo jedan feder od vama ili originalni koji se preradi. I sve radi kako treba i bez i jednog misfirea jer je nemoguć.

Magneti smetaju. Jako smetaju. Oni obavezno trebaju vam. Ali zato se i na mesingani dio treba nešto staviti. Dobije se malo na visini a potpuno se onemogućava dodir ostataka magneta.

Povratak na vrh

[ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: