Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 01 lip 2020 05:02. Sada je: 01 lip 2020 05:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: AGA-T+ modifikacije
PostPostano: 21 svi 2013 12:08 

Kako od vrlo dobrog genesisa napraviti savršeni?

Bilo je nekih upita od kuda meni AGA sa izolacijom oko mesha. Naravno da nisam imao sreće kupiti nešto što nigdje nema. Kupio sam agu kao i svi drugi jer mi je izgledala dobro, a modifikacije sam napravio kako bi još i dobro radila. Nije da se nije moglo bez njih ali ovako daje puno bolje rezultate. Ono što je najljepše, ne treba ništa posebno za modifikaciju iste.

Popis alata i materijala:

- stara guma od bicikla
- termo bužir 8-10 mm
- termo bužir 4-5 mm
- stara teleskop antena od radija
- borer 4 mm
- borer 1 mm
- mala turpija ili dremel (može poslužiti i rašpa za nokte)
- komadić silikona

1. je i najjednostavnija. Izolacija dna atomizera kako mesh ne bi imao spoj kroz dno. Dakle, mesh se slobodno gurne do dna. Za to je potrebna stara guma od bicikla koja se obreže na potrebnu dimenziju. Ne treba biti posebno lijepo ili precizno. Centralni stup se izolira sa termo bužirom do visine po želji. Može biti samo pri dnu ili cijeli.

slika

2. se odnosi na regulaciju dotoka tekučine, odnosno odušak. Mnogi skidaju šaraf za uljevanje tekučine kako bi totok tekučine bio bolji. I je bolji ali ne tamo gdje bi trebao zato jer se izlije ako nije okomito postavljen. Zato se može probušiti rupa od 1-1,5 mm. Umjesto da je bušim negdje na samom atomizeru, ja sam je izbušio u onoj klemi za spajanje minusa kod setupa sa špagom. S time sam dobio i regulaciju tog otvora. Moguće je skroz zatvoriti ili otvoriti do 1.5 mm. A to je dovoljno da ima zraka i nedovoljno da tekučina curi.

slika

3. je šaraf za uljevanje tekučine. Nije da ne radi kako treba nego mi se ne da šarafiti kod uljevanja. Jednostavnije je malo obraditi komadić silikona turpijom i skalpelom. Koristio sam silikonsku nogicu koja mi nikada neće trebati, a može i bilo što drugo.

slika

4. je izolacija za mesh. Koliko znam rupa za mesh na agi je valjda 2.5 mm. Prilično malo. Stoga je to trebalo proširiti. Malo sam mjerio i gruntao što iskoristiti i pokazalo se kako je najidealnije iskoristiti jedan mali alat za skidanje naponskih konektora sa kompova (molex). Imam 2 komada i nisam ih koristio godinama jer taj tip molexa koji sam tada stavljao kao modifikaciju imaju gotovo sva napajanja. Dakle, ne treba mi i mogu ga izrezati prema potrebi.

slika

Iskoristio sam samo vrh i fino skinuo jedan tanci sloj kako bi sve savršeno leglo. Preko njega sam navukao termo bužir i spalio. No i to nije dovoljno. Malo sam morao porašpati i termo bužir kako bi sve leglo na knap u rupu od 4 mm koju sam probušio na agi. Kada je vlo usko leglo još sam učvrstio sam par odmjerenih udarca nečim konusnim (raširio cjevčicu). To je sva mudrost. Umjesto ovog alata koji rijetko tko ima doma može se koristiti i teleskop antena ili bilo koja cjevčica primjerenih dimenzija. Sada je rupa za mesh 3 mm.

slika

5. stvar je standardna. Prema potrebi izbušiti 1 mm rupu za dovod zraka na poklopcu. Meni je to bolje a i uvijek mogu začepiti.

Povratak na vrh

Naslov: Re: AGA-T+ modifikacije
PostPostano: 24 svi 2013 16:04 

Odlican posao :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 25 svi 2013 18:30 

Nadam se da će se još netko upustiti u ovo, pa da se pohvali. Mnogu genovi pate od ovakvih boljki.

Povratak na vrh

PostPostano: 05 lip 2013 09:11 

Još jedna modifikacija za probu i kao put kamo valja ići s tim.

slika

Radi se o obrađenoj keramici od Oddya. Malo mi je negdje pobjeglo, malo nije precizno, ali je to samo proba. Imam ideju kako to do kraja napraviti. Treba samo malo materijala nabaviti.

Cilj je da zrak kroz rupe ide što direktnije na mesh i da se para ne širi preko cijelog poklopca. Tako se nadam da će se i kondenzat zaustaviti negdje u blizini mesha a ne posvuda. Budemo i to testirali.

Povratak na vrh

PostPostano: 05 lip 2013 09:56 
Administrator

:plus: odlicna ideja

Povratak na vrh

PostPostano: 05 lip 2013 12:00 

Sto dobijes sa fiberom unutar mesha ?

Povratak na vrh

PostPostano: 05 lip 2013 12:14 

Nemam pojma. Nisam probao. Ovo je sajla.

Povratak na vrh

PostPostano: 05 lip 2013 14:56 

Valter je napisao:
Nemam pojma. Nisam probao. Ovo je sajla.

Sorry ucinilo mi se kao natopljen fiber :)

Povratak na vrh

[ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: