Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 30 stu 2021 23:21. Sada je: 30 stu 2021 23:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: 510-T
PostPostano: 15 lis 2011 10:04 

Evo već drugi dan u kontinuitetu se družim s 510-T sistemom. Mislim da su poznate moje ograde od tank sistema, kao i da me eGo-T ugodno iznenadio.
Prvi dojmovi za 510-T su:

- aroma je nešto izraženija nego kod eGo-T sistema,
- refil je osjetno manji, pa ga je potrebno češće puniti,
- curenja zasad nema,
- nema one primjese plastičnosti u aromi koja se ponekad znala osjetiti kod eGo-T sistema,

Post ću povremeno nadopunjavati, ali zasad su dojmovi pozitivni. Ako atty bude radio kako spada, upravo zbog izraženije arome mogao bih totalno preći na 510-T sistem jednog dana kad klasični atty nestane s tržišta.

Zasad :plus:

Povratak na vrh

Naslov: Re: 510-T
PostPostano: 21 lis 2011 09:44 

Bump - atty je išao na prvo čišćenje po Shakinim uputama za čišćenje eGo-T systema, koje vrijede i za 510-T. Nažalost, čišćenje je bilo potrebno prilično rano, nakon samo 4-5 dana parenja FA tekućina. Očito talijanske tekućine u kombinaciji s gustim VG-om dovode do jačeg prljanja atty-ja, ali sam očekivao barem tjedan dana nesmetanog korištenja.
Slijedeći minus je gotovo nevjerojatna potrošnja - čak ni eGo-T LR atty ne troši toliko. Em je refil malen (makar koristim XL), em se neprestano treba nadopunjavati...

Sreća da mi je taman pred početak čišćenja stigao eGo-T system, koji za razliku od 510-T troši normalno i ugodno sam iznenađen kako potrošnjom, tako i trajanjem baterije.

Sve u svemu, jedina prednost 510-T je nešto jača aroma, ali sve ostalo je na strani eGo-T systema. A zbog osjetnih minusa - čišćenja attyja svakih 4-5 dana i uistinu premalog refila, prednost dajem eGo-T systemu.

Povratak na vrh

PostPostano: 21 lis 2011 19:06 

Veca potrosnja bi trebala bit povezana samo sa vecom kolicinom pare. Ili ako tekucina negdje curi.
Jel ima vise pare na 510-T?

Povratak na vrh

PostPostano: 21 lis 2011 22:15 

Teško da ima. Jest da se ne grije kao klasični atty, ali u usporedbi s eGo-T sistemom ne bih rekao, tu je negdje, podjednaka količina pare. Curio nije, ali refil mu je manji. Potrošnja je i mene iznenadila. Možda je dojam subjektivan upravo zbog malog refila, ali čini mi se da klasični eGo-T atty (ne LR jer ga ni ne koristim) troši manje, a stvara istu, ako ne i veću paru. Kad sam ga rastavio, fiber mi je bio sumnjiv - nekako je prozračan i ono crnilo se naprosto nije dalo skinuti - s jednog dijela je otišlo, ali s drugog ne.

Zaključak - fiber je kvalitetniji na eGo-T systemu. Istina, nisam precizno mjerio potrošnju, ali ovaj mali drekec je cuclao liquid poprilično...
Očito da bi stvorio podjednaku količinu pare guta liquid brže i više jer je manji grijač, pa to treba povezati i sa smanjenom površinom isparavanja liquida. To znači da u jedinici vremena pojede više liquida od eGo-T... i tako dobije podjednaku količinu pare. Zato i nije čudo što se mora čistiti već 5-ti dan... Shaka spominje da svoj eGo-T čisti otprilike svakih 10 dana...

Teško je u biti dati generalnu ocjenu, jer sam možda potrefio loš atty. Sad sam recimo na eGo-T atty-ju koji ima i aromu prilično dobru i izraženu.

Povratak na vrh

PostPostano: 21 lis 2011 22:22 

Ja sam pre neki mesec poručio 2 510-T atija, uzeo 10 standardnih i 10 XL tankova... Izdržao sam sa njima jedno popodne.
Em je to neprestano punjenje tanka opasno iritiralo, em ne mogu da ga koristim kao eGo-T: s vremena na vreme baš impulsivno, bukvalno dim za dimom. Treba mi veća pauza između povlačenja da bi para bila kakvu volim, na eGo bateiji izgleda odvratno a kada stavim cone greje se kao blesav...
Da li su mi zapala oba loša primerka - ne znam, ali mene nisu zadovoljili.

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 21 lis 2011 22:28 

Corto
Usporedbe radi, meni RN na 4.4v. trosi skoro za pola manje nego na 5v. Primjeti se razlika u kolicini pare, ali cini mi se da vise potrosim tekucine nego sto dobijem pare.
Sve to moze bit subjektivno, jer tehnicki gledano, iz odredjene kolicine tekucine se moze dobit odredjena kolicina pare. Bez obzira na vrstu grijaca koji ju grije.
Probaj stavit par ml. tekucine u flasicu i potrosi istu kolicinu na jednom i drugom atiju.

Povratak na vrh

PostPostano: 22 lis 2011 13:09 
Administrator

Zanimljivu temu ste naceli. :plus:
Fali jos gustoca pare tj. omjer liquda i zraka u izdahnutoj pari.

Povratak na vrh

[ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: