Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 06 pro 2019 03:45. Sada je: 06 pro 2019 03:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: GLV genisis
PostPostano: 12 pro 2011 22:06 

Po obećanju , evo , nakon tjedan dana korištenja par riječi o GLV Genisisu:
slika
LV na modu Vaporluxe.
O sastavljanju neću puno jer je dosta složeno pa zaslužuje novu temu,ako bude potrebno.Ako netko dobije GLV i ima problema sa spomenutim neka mi se obrati,pomoći ću koliko znam i mogu.
GLV je inaće dosta veći po gabaritima nego sam očekivao,zapravo sam svoj gen smatrao glomaznim,a usporedbe radi:
slika
dakle,neznatno je manji,čak je moj gen lakši za 7gr,GLV je visok 90,širok 17 i težak 50gr.
Malo mi je teško pisati o samom parenju jer ga nemam sa čim komparirati obzirom da je on sasvim drugačija koncepcija od poznatih Genesisa,jedino bih mogao sa G-tankom ali isti nisam koristio.
Tko nezna o ćemu se radi,evo,ukratko-grijač/kantal/ kod GLV-a je dolje pri dnu a staklena bočica od 1,5ml u koju je uronjena mrežica je gore i okrenuta grlom prema dolje.Mrežicu sam urolao po uputama i od prve je promjerom/2,3mm/ točno pasala za teflonsku donju cjevčicu i rupu u kapi bočice.Namotao sam 0,20mm kantal 3 puta oko mrežice i vijcima na elektrodama pritegao.Omski otpor je 1,5 ohma.E sad ono najvažnije...kad sam povukao prvi puta mislio sam da ne radi,a ono ,kako kaže Sinke:"pare ko u Božjoj bašći".Nisam osjetio jer para prolazeći kroz tijelo,2 rupe,pa pored bočice do usnika pređe nekih 8cm puta i u usta stigne valjda sa istom temperaturom kolika je u ustima,uglavnom,od svih do sada korištenih ato,karto,gen ovo je apsolutno neuporedivo sa bilo čime,para je gusta,debela,obilna,ukusna da se to neda opisati.Potpuno jedna nova dimenzija parenja.Svako novo uvlačenje je identično prethodnom stim da je max. 5 sec. jer iznad toga jednostavno guši.Da bih smanjio količinu pare probao sam u mrežicu staviti čeličnu žicu od 1mm ali tada se promijeni nešto i nije to to,onda sam od te žice odsjekao i stavio u mrežicu samo u dijelu koji ide u bočicu i tako koristim zadnja 2 dana.Pitate se koliko onda troši likvida,ha,ne da troši,nego guta,po 3 bočice dnevno a ne koristim samo GLV...a bateriju punim svaku noć,a prije svaku drugu.Mislim da će dobiti 5-6 namotaja 0,16mm i ići na AC/DC PT 5,2V na ćemu mi je i gen bio.Sve u svemu,apsolutno se isplatilo čekati Raidijev izum i uradak,a svi koji ste naručili sastavljen ste spašeni doista zahtjevnog sastavljanja koje su mogli bolje riješiti i upravo me čudi da su,recimo,napravili rupu od 3mm na koju mora leći kapa u kojoj strogo u centru morate izbušiti rupu od 2,3mm,dakle,udaljenost mrežice od te rupe od 3mm je 0,35mm i ni mikron više ni manje jer ako mrežica dotakne kućište...pa mogli su makar ići na 4mm.
Inaće,samo kućište je urađeno perfektno,navoji su sitni a dugački skoro 1cm tako da dvije gumice nisu ni potrebne,nema curenja i onda izgleda ovako:
slika
Eto,ukratko o GLV vrhunskom gadgetu,mislim da će teško biti prevaziđen,ako nekoga još nešto zanima ili sam nešto zaboravio,tu sam.

Povratak na vrh

Naslov: Re: GLV genisis
PostPostano: 18 vel 2012 19:58 

Da malo razmrdamo temu

slika

Evo jos par Frenkovih fotki....

slika
slika
slika

Povratak na vrh

PostPostano: 19 vel 2012 07:40 
Moderator

Komad kolačića, pa to dete složi u 2 minute.
Jes da Frenku treba malo dulje, ali ipak je on :old:

Povratak na vrh

PostPostano: 19 vel 2012 09:30 
Administrator

Ovo je konstrukcijski jedan od jedina dva upotrebljiva genesisa.
Gdje se to nabavlja?

Povratak na vrh

PostPostano: 19 vel 2012 09:42 
Moderator

Čekaj ako dođe pa bumo ga rastavili, inače pitaj Frenka, ja sam ga preko njega uzeo.

Povratak na vrh

PostPostano: 19 vel 2012 11:59 

Kinta je napisao:
Ovo je konstrukcijski jedan od jedina dva upotrebljiva genesisa.
Gdje se to nabavlja?

Koji je drugi jedini upotrebljiv genesis?

Nabavlja se (tačnije:može da se pokuša) preko Tai Pana, Švabe sa radnim navikama i osećajem za odgovornost prosečnog Balkanca ;)
To su radili u kooperaciji na njihovom forumu. Znam da je probio sve rokove za isporuku po nekoliko meseci, da se masa ljudi žali kako su dobijali primerke sa loše obrađenim delovima koji ne pašu dobro, epoksijem umazane elektrode... u planu je bio i VV mod za koji je isto uzeo pare od gomile ljudi pre više od pola godine, ali to nije ni počeo da isporučuje a zadnji put kada sam proveravao: nije još ni imao potpuno validan prototip. :rotfl:

Ipak, Tai Pan kao pravi 100% Balkanac nije propustio nijednu priliku da naduva onom stvari sve koji bi se usudili da mu upute neku kritiku ili zamerku :aha:

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 19 vel 2012 12:34 
Moderator

Shaka, mislim, ali još ne znam da li si u pravu.Verovatno jesi, ali budemo možda vidjeli. :conf:

Povratak na vrh

PostPostano: 19 vel 2012 12:41 

Za ovaj model sve sto sam napisao moze da se proveri, ima na gomili foruma. Postoji jos nekoliko modela Gen atomizera, zato i pitam koji je jos "upotrebljiv" i zasto?

Samo ako moze bez struja/otpor/konduktivnost termina, to nista ne razumem :)

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 19 vel 2012 12:44 
Administrator

Shaka Zuluf je napisao:
Koji je drugi jedini upotrebljiv genesis?

Onaj ruski, ne znam gdje je topic. Bude se Karo javio on je postao o njemu.

Povratak na vrh

PostPostano: 19 vel 2012 15:13 

Duze vremena cekam da se nesto fino i dobro pojavi.....nisam uzeo prvu verziju Line-a iako mi se cinilo da ima sve sto treba,od velicine gornje kapice do funkcionalnost celog uredjaja.Pojavile se neke sitnice koje nisu presudne za dobro parenje,nekome prokapao zbog mikroskopskih strugotina izmedju tanka i metala,pojavio se prostor gde se tecnost probijala.
Sad cekam da stigne novi v.2 Line pa mislim da je zasad najbolji genesis,ako ne mislim ne bi ga uzeo-normalno.....Ali o Line-u cemo u zasebnu temu.
Sto se tice LV Genesisa....hmm,mozda je koncept dobar ako se ono go..o od coveka ne ponasa prema ljudima kao potrosni materijal.Genesis koju su ljudi dobili nije ono za sto su platili...
Samo molim Boga da je ovaj Drazenkov OK a on dobro zna kako sam na chatu reagovao.Ali ipak ne mogu da kazem nisto niti da se..m previse iz prostog razloga sto ga nemam a onda se pitam zasto bi drugi lagali oko nedostatke kad su platili za to.....otrovno cudo umazano epoxijem-i to na same elektrode koje drze kanthal.Mislim da je zasad samo Frenk zadovoljan od njegovog s tim da je on sam sklapao...dobio u kitu :)
Bilo kako....taipan garant vozi neki novi BMW a ljudi mogu da se zale po forumima...

Povratak na vrh

[ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: