Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 28 vel 2020 06:44. Sada je: 28 vel 2020 06:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Kraken (FT clone)
PostPostano: 05 pro 2013 14:49 

U pokušaju da ovaj prikriveni PTSP napokon izađe na površinu naručen prvi genesis. Stigao za pohvalnih 13 dana sa SGP, ugodno iznenađen s obzirom na situaciju s poštom zadnjih mjeseci.

Moram reći da mi nije bilo svejedno kada je došao jer prateći recenzije na FT forumu vidio sam da masu ljudi koji su ga dobili imaju problema s njim. Problem se javljao kod centralnog pina, odnosno, ajmo reći tube u koju centralni pin ulazi. Izgleda da je ona blago zakrivljena i radi kratki spoj jer centralni pin ima kontakt.

Dakle, paketić se raskupusao brzinom munje. Nikakvo pranje, odmah na provjeru da li će nešto pokazati bez setupa. UUffffffff olakšanje, nula bodova. Pada kamen sa srca, slijedi generalno pranje. Koliko smeća???? Tragovi ulja, komadići metala od obrade - šta bi rekli svake sriće ima unutra. Pošto nisam imao priliku vidjeti/dirati original nema smisla raditi usporedbu ali doima se solidan, kvaliteta obrade je više nego dobra. Navoji na konektoru odlični, malo sam se umeo dok sam skinio tank - sreća nije puknuo. Sad još čekanje da juniori odu u krpe da se izbjegne tisuću zašto - tisuću zato i možebitne beštime (psovke, za one manje vične dalm. žargonu :D )

Prvi pokušaj igranja sa ss meshom, kako bi rekla maska, izdinstao sam ga. Spojio i pokazalo 1,6, dobro - za sada sve OK. Riješio "vruće nogice", sve lipo i ravnomjerno svijetli - tata je skroz ponosan, još nema beštime. Prvi dim i odlično, nikakvih metalnih okusa, aroma u odnosu na protank i slično skoro X2, sve u svemu zadovoljan. Ostavljam ga da leži, naginjem da vidim da li curi, nigdje ništa ali parim 80% VG tako da...........

Nakon jedno pola sata uživanja počnem osjećati metalni okus, skinem kapu i vidim da imam "vruću nogicu" na vrhu Koji k...... sad, prčkam, riješim pa opet. Napokon beštima, kasno je, idem leć - nemam živaca. Danas ću pokušat MC sa pamukom, naravno kad juniori odu leć.

Par slija, onako, na brzinu.

slika slika slika

Stavio microcoil i vatu, još nisam digao ruke od SS mrežice. Kad mi bude dosadno, možda.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Kraken (FT clone)
PostPostano: 07 pro 2013 16:38 

U neizoliranoj rupi zna bit tlaka dok se mesh dobro oksidira da prestanu hot spotovi. Ali vježbom se ide do savršenstva ;)
Meni su rekli da mini did FT clone ništa ne valja, a ja ga koristim već skoro mjesec dana, i radi mi odlično takav kakav je. Doduše, vidim poboljšanja koja ću napraviti ali za sad sam preretan sa sajlom unutra i 0.25 kanthalom 3 namotaja 0.8 Ohm. Izvadio onaj šerafić za nadosipavanje i to je to.
Meni osobno nema do mesha. Sve ostalo mi daje nekakve druge note u okusu, bilo silica, bilo vata, čak sam probao i ceramic wick, ma ništa, nula bodova..

Povratak na vrh

PostPostano: 07 pro 2013 17:17 

Za prvi put igranja sa meshom čak sam prezadovoljan. Prvih 20-30 min, dok je radilo kako treba nisam osjećao nikakve dodatne note, stvarno je bilo dobro. Metalni okus je krenio poslije, još mi nije jasno zašto poslije 30 min ali to je sve škola, proces učenja pa će i to doći na svoje mjesto. Nadam se. Zato sam ga i nabavio da se mogu "igrati" :lol:
Za sada mi je MC od 1,5 sa vatom. Nakon par dana igranja sve više me oduševljava kako je izveden "air control". Možeš namjestiti stvarno kako te volja - od skroz tijesnog do totalnog propuha na dual-coilu.

Povratak na vrh

PostPostano: 08 pro 2013 12:25 

Upravo zbog mesha, zato se mesh jako rijetko i mijenja. Barem ja ga jako rijetko mijenjam. Kanthal promjenim jednom u 2 tjedna, ali mesh ne diram minimalno mjesec i pol do dva :)

Povratak na vrh

PostPostano: 08 pro 2013 12:58 

Samo malo offtopic
Jučer složio novi rsst. Dobro ga oprao ali propustio oprati mesh. Inače ga ne tretiram posebno osim standardnog prženja let lampom :) (oxidising).
Ovaj do sada nisam koristio. Više od pola tanka sam tražio aromu :conf: . Ne može biti ništa osim mesh-a. Očito i mesh-u treba malo detergenta :D

Povratak na vrh

PostPostano: 08 pro 2013 13:07 

Kada sam slagao setup sa meshom postpak je bio:
- paljenje brenerom dok ne zažari ravnomjerno i potapanje u vodu pa tako X3
- nakon toga par kapi liquida ravnomjerno pa opet na vatricu (vidio na jubitu :D )

Isto tako bez prethodnog pranja, čista aroma bez ikakvih primjesa, bar ih nisam osjetio jer mi je otišao dihtung glave, zeza me malo sinus i kosinus skupa.

Povratak na vrh

PostPostano: 20 sij 2014 16:19 

I meni je stigao prije kojih mjesec dana jedna od mana je onaj O-ring koji drzi metalni cap,dosta se rulji ali nije neki problem.
airflow je odlican stvarno da,mozes namjestit kak te volja! Ona rupa za filanje mora ostat otvorena inace ne wicka kak treba :D
za te novce super stvarcica :51:

@fosna Meni se to desilo par puta,onda sam siknuo coil i flisnuo ga u smece i slozio novi,sve isto napravio ali sam pulso onak sa mehanickim modom dok coil nije svijetlio od sredine prema krajevima,probo onda i okusa mesha ni u tragovima :D

Povratak na vrh

[ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: