Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 15 kol 2020 07:29. Sada je: 15 kol 2020 07:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 188 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Klonirana Ithaka!
PostPostano: 13 kol 2013 00:46 

Par konstrukcijskih zamjerki na Ithaku...

1 - center pin - Dear John... zašto je Imeo mijenjao odlično rješenje koje je imao na Odyju, nije mi poznato. Uglavnom, loše rješenje, jer stalno imam dojam da ću ga izgubiti. Isto tako, zna doći do kratkog spoja, jer se donji (podešavajući) dio stijenkom priljubi uz stijenku baze - ovo se može jednostavno riješiti, ali iritira do bola spoznaja da uopće može doći do kratkog spoja. Veliki, možda i najveći minus...

2 - regulacija dovoda zraka - ma nemoj? Ovo radi samo u jednom slučaju - kad prišarafite atty do kraja i nema nimalo prostora između ruba moda i attyja, te tad sav zrak dolazi iz rupe sa strane. Na Herculesu je o-ring odgovarajućih dimenzija, ali sasvim je svejedno držite li potpuno zatvorenu ili potpuno otvorenu maticu, jer glavnina zraka ulazi odozdo. OK, možete dobiti na protoku zraka ili na aromi, ali to je neznatno i tek odgovarajućim setupom se ovo može riješiti. Imeove priče toplija-hladnija para vrijede samo za teleskopski mouthpiece.

3 - pričvršćivanje setupa - s jedne strane tu je plastična matica koja se navija na metalni dio i koja će kad tad otići k vragu. Vjerojatno kad vam to najmanje bude palo napamet. S druge tu je o ring kojim stisnete žicu. Ne volim to. Volim da su mi vodljive žice čvrsto stegnute. O ring je promašaj. Žešći. kakica... Neću dalje...

4 - ako se već išlo na dual coil setup je li moralo biti baš ovako, sa stanjenom keramikom da imam dojam da ju malo jače stisnem, ode k vragu... i s tim metalnim dijelom na kojem nema keramike. Mislite da se ne osjeti? Osjeti se itekako... I kvari aromu i nemoguće je dobiti onako toplu i vlažnu paru kao na Odyju. Razuvjerit me možete tek kad složite setup koji daje bolju aromu, a ja sam siguran da će biti single coil, a ne dual coil!!! Ako ikad uspijete, naravno... Samo još da dodam, da oprao sam temeljito atty prije bilo kakvog igranja sa setupom...

5 - Ithaka stvarno daje puno mogućnosti za igranje, ali postavlja se pitanje dokle? Kao da je tvorac namjerno sve ove komplikacije izveo da bi se što više približio mesh sistemima, pa je i nama fiberašima htio zagorčati život kako bi tjedne provodili u slaganju setupa, umjesto u parenju...
Tko zna, možda bi se baš kuharica oduševila s Ithakom. Može ovaj setup, može onaj, može ovo, može ono... Ne trebaju mi 2 setupa, jer kad složim Odyja na 2.1 - 2.4 ohma točno znam što ću dobiti i na 3.7V... i na 4.2V... i na 5.5V...

Napominjem na kraju da su ovo sve moja razmišljanja nakon par dana igranja i nekoliko isprobanih setupa. Radi dobro, lagao bih kad bi rekao da ne radi, ne curi, LC možete ostaviti otvoren 1-2 kruga i tokom noći bez da procuri, puno tanje stijenke ima cijeli uređaj i daleko je lakša, stane više tekućine... ali vlasnici Nautilusa, Terminatora C ili original Odyja mogu Ithaku zaobići u širokom luku osim ako baš ne pate da provode dane slagajući bezbrojne setupe.

Ako je Ody bio u jednom trenutku (prije cca malo više od 2 godine) vrh razvoja fiber sistema koji je krenuo s A2 prije nekih 3 godine, onda su sve kasnije varijacije na temu samo to i nema suštinskog napretka... očito moderima nedostaje svježih ideja ili kao u Imeovom slučaju, gotovo sve nove ideje su čisti promašaj.

Povratak na vrh

PostPostano: 13 kol 2013 17:11 

Corto_1973 je napisao:
Par konstrukcijskih zamjerki na Ithaku...

1 - center pin - Dear John... zašto je Imeo mijenjao odlično rješenje koje je imao na Odyju, nije mi poznato. Uglavnom, loše rješenje, jer stalno imam dojam da ću ga izgubiti. Isto tako, zna doći do kratkog spoja, jer se donji (podešavajući) dio stijenkom priljubi uz stijenku baze - ovo se može jednostavno riješiti, ali iritira do bola spoznaja da uopće može doći do kratkog spoja. Veliki, možda i najveći minus...

-Meni je center pin predugačak pošto Ithaku koristim na GGTS-u i nepotrebno mi produžuje dužinu. Ali pošto je takav pin potreban zbog 510 baze ne može se tu ništa. Probati ću staviti pin od Ody-a da vidim jel sve radi. Podešavajući pin je u ladici jer sam siguran da bi ga izgubio prvom prilikom i to mi je stvarno loše zamišljeno.

2 - regulacija dovoda zraka - ma nemoj? Ovo radi samo u jednom slučaju - kad prišarafite atty do kraja i nema nimalo prostora između ruba moda i attyja, te tad sav zrak dolazi iz rupe sa strane. Na Herculesu je o-ring odgovarajućih dimenzija, ali sasvim je svejedno držite li potpuno zatvorenu ili potpuno otvorenu maticu, jer glavnina zraka ulazi odozdo. OK, možete dobiti na protoku zraka ili na aromi, ali to je neznatno i tek odgovarajućim setupom se ovo može riješiti. Imeove priče toplija-hladnija para vrijede samo za teleskopski mouthpiece.

-Vjerovao ili ne na Stealthu mi regulacija zraka radi savršeno. Kad zatvorim air do kraja ne može se vući. Na kopiji Papsa air control ne funkcionira uopće jer zrak "curi" ispod atija.
Znači ovisi o modu što si i sam primjetio.

3 - pričvršćivanje setupa - s jedne strane tu je plastična matica koja se navija na metalni dio i koja će kad tad otići k vragu. Vjerojatno kad vam to najmanje bude palo napamet. S druge tu je o ring kojim stisnete žicu. Ne volim to. Volim da su mi vodljive žice čvrsto stegnute. O ring je promašaj. Žešći. kakica... Neću dalje...

-O-ring obavlja funkciju savršeno. Kad ga stisne baza čvrsto je kao da je pričvršćeno maticom.

4 - ako se već išlo na dual coil setup je li moralo biti baš ovako, sa stanjenom keramikom da imam dojam da ju malo jače stisnem, ode k vragu... i s tim metalnim dijelom na kojem nema keramike. Mislite da se ne osjeti? Osjeti se itekako... I kvari aromu i nemoguće je dobiti onako toplu i vlažnu paru kao na Odyju. Razuvjerit me možete tek kad složite setup koji daje bolju aromu, a ja sam siguran da će biti single coil, a ne dual coil!!! Ako ikad uspijete, naravno... Samo još da dodam, da oprao sam temeljito atty prije bilo kakvog igranja sa setupom...

-Moram priznati da ne kužim ovaj dio sa metalnim dijelom na kojem nema keramike. Ceramic housing je konstrukcijski isti kao na Ody-u(na stranu što ima 2 kanala sa svake strane).
Meni dual coil nikad nije bio napet jer mi je to nepotrebno rasipanje baterije i tekućine. Slažem single coil od prvog dana i moram priznati da je Ithaka bolji ati po pitanju pare i arome. Th mi je identičan.
Dođi do Os-a pa ću te razuvjeriti :mrgreen:

5 - Ithaka stvarno daje puno mogućnosti za igranje, ali postavlja se pitanje dokle? Kao da je tvorac namjerno sve ove komplikacije izveo da bi se što više približio mesh sistemima, pa je i nama fiberašima htio zagorčati život kako bi tjedne provodili u slaganju setupa, umjesto u parenju...
Tko zna, možda bi se baš kuharica oduševila s Ithakom. Može ovaj setup, može onaj, može ovo, može ono... Ne trebaju mi 2 setupa, jer kad složim Odyja na 2.1 - 2.4 ohma točno znam što ću dobiti i na 3.7V... i na 4.2V... i na 5.5V...

-I ithaku možeš složiti na identičan način kao Ody-a

Napominjem na kraju da su ovo sve moja razmišljanja nakon par dana igranja i nekoliko isprobanih setupa. Radi dobro, lagao bih kad bi rekao da ne radi, ne curi, LC možete ostaviti otvoren 1-2 kruga i tokom noći bez da procuri, puno tanje stijenke ima cijeli uređaj i daleko je lakša, stane više tekućine... ali vlasnici Nautilusa, Terminatora C ili original Odyja mogu Ithaku zaobići u širokom luku osim ako baš ne pate da provode dane slagajući bezbrojne setupe.

Ako je Ody bio u jednom trenutku (prije cca malo više od 2 godine) vrh razvoja fiber sistema koji je krenuo s A2 prije nekih 3 godine, onda su sve kasnije varijacije na temu samo to i nema suštinskog napretka... očito moderima nedostaje svježih ideja ili kao u Imeovom slučaju, gotovo sve nove ideje su čisti promašaj.

-I ja napominjem da su ovo moja razmišljanja. Paralelu povlačim između orginal Ody-a V2 i orginal Ithake pošto to imam.
Ja sam isto zaobišao ithaku jer nisam vidio da može biti nešto bolje od Ody-a, ali kada sam probao Ithaku meni je to bilo to. Ima tu nekih sitnica koje me smetaju, kao center pin i basic feeding koji je meni nepotreban i samo je još jedan dio koji moram oprati :mrgreen:
Slažem se da napretka nema već duže vremena i bojim se da ga neće biti još duže vremena.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 kol 2013 21:38 

Fino me Gibonius nadopunio...
Ili sto bi jedan drugi Gibo rekao - Nije vrime od nedilje za u polje poci!

Sent from my U8650-1 using Tapatalk 2

Povratak na vrh

PostPostano: 23 kol 2013 08:52 

Stigla je i moja sa FT-a
Ocistio je komplet,zamjenio odmah sve O ringove (ithakin orginal 0 ring je isto pretanak za aircontrol pa malo zveći).
Kinta ako otkriješ koje dimenzije to popravljaju javi (orginal je 21x1.5 tu bi trebalo 21x2 ali gdje to nabavit)
centar post top nut okrenut da zatvori rupice na keamici,zatvoren basic feeding zatvoren
Dual coil (2x3ohm u X kombinaciji) daje 1.5 ohm
evo prošao i treći tank bez curenja,grgljanja
pari ko blesava,arome i pare kao u prići
za tu lovu +5

Povratak na vrh

PostPostano: 23 kol 2013 12:21 

helex je napisao:
Stigla je i moja sa FT-a
Ocistio je komplet,zamjenio odmah sve O ringove (ithakin orginal 0 ring je isto pretanak za aircontrol pa malo zveći).
Kinta ako otkriješ koje dimenzije to popravljaju javi (orginal je 21x1.5 tu bi trebalo 21x2 ali gdje to nabavit)
centar post top nut okrenut da zatvori rupice na keamici,zatvoren basic feeding zatvoren
Dual coil (2x3ohm u X kombinaciji) daje 1.5 ohm
evo prošao i treći tank bez curenja,grgljanja
pari ko blesava,arome i pare kao u prići
za tu lovu +5

kako ti je radila stock jer nisam siguran da sam baš razumio kaj si sve napravio :kuc: pošto nisam koristio još niti jedan rebuildable. i da gdje si našao zamjenske o ringove?

ZMAX/Chi You clone/ZNA 50
Taifun GT / Taifun GT/ Taifun GT

Povratak na vrh

PostPostano: 23 kol 2013 12:44 
Moderator

markozg111 je napisao:

kako ti je radila stock jer nisam siguran da sam baš razumio kaj si sve napravio :kuc: pošto nisam koristio još niti jedan rebuildable. i da gdje si našao zamjenske o ringove?

stock nemoj ni pokušavat naslušao sam se takvih priča ... kao da to slažu deca iz vrtića, meni na oddy-u nije bija uopće pričvršćena + žica samo je bila omotana ali nije bila stegnuta maticom, a fiber je bio koma ,, nekad netko naleti na korektno složeni atty ali moraš unaprijed biti spreman da ćeš kopati po atty-u

Povratak na vrh

PostPostano: 23 kol 2013 12:53 

spavle je napisao:
markozg111 je napisao:

stock nemoj ni pokušavat naslušao sam se takvih priča ... kao da to slažu deca iz vrtića, meni na oddy-u nije bija uopće pričvršćena + žica samo je bila omotana ali nije bila stegnuta maticom, a fiber je bio koma ,, nekad netko naleti na korektno složeni atty ali moraš unaprijed biti spreman da ćeš kopati po atty-u

tnx na odgovoru. ma strah me curenja. nebi htio dati novce za nešto što je nefunkcionalno odnosno što neću moći koristiti. namotati znam ali ovo drugo kaj je helex napisao je meni ko nuklearna fizika.

ZMAX/Chi You clone/ZNA 50
Taifun GT / Taifun GT/ Taifun GT

Povratak na vrh

PostPostano: 23 kol 2013 14:14 

markozg111 je napisao:
spavle je napisao:
markozg111 je napisao:

tnx na odgovoru. ma strah me curenja. nebi htio dati novce za nešto što je nefunkcionalno odnosno što neću moći koristiti. namotati znam ali ovo drugo kaj je helex napisao je meni ko nuklearna fizika.

A vidi i za mene je ody bio špansko selo ali sam nakon 2-3 setupa već postao majstor i družimo se ima već godina dana,kad sam uzeo penelopu to je bila igra.
Za ithaku sam pogledao par videa na jubito i od prve napravio dual coil setup (što recimo ti ne moraš odmah).Gibo piči singl coil na orginalnoj i rastura i ta kombinacija.
Za curenje se ne brini,lako se uđe u štos,samo treba početi.
Ithaka nije izbor za početak rebuildable atty-a,preporučam ti prvo ody-a ili ako nemoš uhvatit orginal njegovu kopiju sa vapourfreak-a (nautilusa ili jš bolje nautilusa v2) ako misliš krenuti sa špagericama,ali nemoj zaboraviti da ti za taj tip atty-a trebaju dvije vrste žica Nr (bez otpora-nickel) i kanthal.
Za svaku pomoć tu smo.

Za stock setup sam čitao na nije za ništa pa sam ga odmah mijenjao,nisam ga ni probao a zamjenske gumice imaš na e-smokeguru,bitfumo.it i old sam na (http://www.dampfauktion.de/item/id/_Old ... 14483.html)

Povratak na vrh

PostPostano: 23 kol 2013 14:48 
Administrator

helex je napisao:

U tome i je stos jer oring mora biti 20xnesto. Tocnu dimenziju javim kada izmjerim. Mjere oringa cesto bune ljude jer se mjeri unutarnji promjer x debljina oringa, a unutarnji promjer tog dijela na ithaki je 19,95 mm (bar na mojoj :la: ) Kad cu ici u nabavu uzet cu par komada pa proslijedim kome treba, to je ionako 2-3 kune komad.

Povratak na vrh

PostPostano: 23 kol 2013 19:38 

Kinta je napisao:
helex je napisao:

U tome i je stos jer oring mora biti 20xnesto. Tocnu dimenziju javim kada izmjerim. Mjere oringa cesto bune ljude jer se mjeri unutarnji promjer x debljina oringa, a unutarnji promjer tog dijela na ithaki je 19,95 mm (bar na mojoj :la: ) Kad cu ici u nabavu uzet cu par komada pa proslijedim kome treba, to je ionako 2-3 kune komad.

Evo riješio sam i mali luft kod air control ringa sa 21,3x2.4 O ringom, malo je teže zavrtat ali kad se nema 21x1.8 ili 21x2 a otkazao sam naruđbu iz Zg (30kn poštarine i 5 kn 0-ring)
pa ako je tko tamo ili mu je blizu Bolf d.o.o. pišem se za par kom
Majstorska ulica 9, CMP Savica Šanci telefon : ++ 385 1 48 54 412 telefon : ++ 385 1 48 56 172
http://www.bolf.hr/proizvodi/oring1.htm
ima 21x beskonačno

Povratak na vrh

[ 188 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: