Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 22 stu 2019 16:01. Sada je: 22 stu 2019 16:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 84 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Line v.2
PostPostano: 14 ožu 2012 22:08 

slika
slika
slika

Evo par slika mog pokušaja setupa. Nažalost pokvario mi se onaj multimetar ili kako se zove i pokazuje stalno (-1). Možda je baterija riknula, nemam pojma, ali otpor nisam uspio izmjerit. Kako god, ovaj puta je ok para i TH, ali ne mogu vuči zrak. Teško se vuče. Kako god, mislim da je moja avantura sa LINE-om završila.

Povratak na vrh

PostPostano: 14 ožu 2012 22:33 

Probaj izmjeriti napon baterije, pa ćeš biti siguran jel u pitanju multimetar.
Ako nađeš drugi, probaj izmjeriti otpor elektroda, bez mrežice i kantala. Ne bi smjelo biti nikakvog otpora, osim unutarnjeg otpora uređaja (multimetra). Ako postoji otpor, nešto s elektrodama nije u redu i uređaj mora na servis.

Kad je Saša dolazio kod mene napravili smo novi setup i odradili sve po PS-u ali je dolazilo do žarenja kantala kod donje elektrode. Isto se i meni desilo par puta. S obzirom da dečko ima Lavatube, spustio je napon i nakon toga je pario bez problema do nekih 3.6...3.7 volti, pa sumnjam na kantal. Kad se nakupi gareži na mrežici i kantalu onda bi bilo poželjno dići napon. Jedino što u setupu nismo odradili bilo je ono zadnje umakanje u čisti PG radi ravnomjernog povlačenja liquida uz stijenku mrežice.

Meni osobno se nije svidio ni kad sam ulovio savršeni setup. Mekana para, što mi ni ne smeta, jer ne volim da me išta grebe u grlu. S druge strane, aroma i para nije bila izražena... moj 901 stock atty izvlači više pare, Echo kart također. I to ne malo - ubijaju ga u pojam. A nisu dual coil da troše bateriju. Potrošnja liquida kao u Merđe... gdje odlazi toliki liquid nisam skužio. I da, također mi je prvi dojam bio - jebote, pa ovo moraš vući kao konj...

Sad razmišljam, možda sam potrefio faličan proizvod... prvih par setupa sam motao na 4-5 namotaja i nije bilo progaranja i žarenja kantala (veći otpor pa mu 4.2V nisu smetala - nekih 2 ohma je bio otpor)... kasnije sam htio pojačati paru i spustio sam to na 3-4 namotaja (otpor 1.6-1.7 ohma, dakle struja blizu 2.5A) i tad je krenulo žarenje kantala kako god ga namotao. Otpora na elektrodama nije bilo, dakle uređaj je bio ok...

Lavatube, ako se ne varam, blokira upravo na 2.5A... dakle, uređaj je u biti za eGo-iste i 3.7V idealan...

Povratak na vrh

PostPostano: 14 ožu 2012 22:55 

Pa zar prolaz zraka ne ovisi samo velicini rupice?
Napravi se malo veca rupa i eto zraka.
Mada, sa vecom rupom bi bilo vise zraka a u tom slucaju bi bilo i manje pare. :hmm:

Povratak na vrh

PostPostano: 14 ožu 2012 23:17 

Lis, kao što rekoh kod Slovenaca na forumu... neću ga ja proširivati u svojim godinama, nek si nađe nekog mlađeg :rotfl:

Povratak na vrh

PostPostano: 15 ožu 2012 11:50 
Moderator

Kako god, mislim da je moja avantura sa LINE-om završila.
Kaže Phil.

E, gotovanu jedan, pa to je umjetnost, treba to sve uskladiti, nije to analoguša pa v gubec.
Kantal, broj namotaja, mrežica, ma ima posla.
Ja sam naime odustao nakon 3 setup-a.Sve zajedno je trajalo dva dana.
Ali ako se pogodi sve, petpostavljam da dobro radi, bar tako pišu ljudi.
Vrag bi ga znao, nije to za mene.
Šta ću, kupim TV, uključim u struju i radi (prethodno sam upute, naravno bacio), ili ne radi.
Nema tu mudrosti.

Povratak na vrh

PostPostano: 16 ožu 2012 02:20 

E, gotovanu jedan, pa to je umjetnost... kaže Chromex, priznati umjetnik svjetskog glasa, baletni kritičar i operni prvak (ove godine je završio drugi) :beljise_har:

Btw, otišao moj Line u vjerujem neke bolje ruke. Vrištao sam od smijeha kad sam uslikao svoj setup. Sa prednje strane ajd ok, ali sa zadnje kao da ga je moja čorava baka motala :rotfl: :rotfl:

Povratak na vrh

PostPostano: 16 ožu 2012 09:39 
Administrator

Phil je napisao:
Btw, otišao moj Line u vjerujem neke bolje ruke. Vrištao sam od smijeha kad sam uslikao svoj setup. Sa prednje strane ajd ok, ali sa zadnje kao da ga je moja čorava baka motala :rotfl: :rotfl:

Pa to s prednje strane i je jedino bitno.
Zguza je svjedno jel musko il zensko.

Povratak na vrh

PostPostano: 20 ožu 2012 22:41 

Phil je napisao:
E, gotovanu jedan, pa to je umjetnost... kaže Chromex, priznati umjetnik svjetskog glasa, baletni kritičar i operni prvak (ove godine je završio drugi) :beljise_har:

Da,stigao je line,vjerujem u "prave" ruke :plus:
problem sa zrakom je bio u kapici,majstor nakon bušenja rupice u njoj nije obradio kapicu iznutra pa su ostale one oštre strugotine metala koje su priječile potpuni prolaz zraka..sada line radi kao zmaj,btw,koja aroma je bila zadnje korištena u njemu ? Dobrog je okusa,nemogu odgonetnuti koja je :=)

Povratak na vrh

PostPostano: 21 ožu 2012 15:05 

gogych je napisao:
Da,stigao je line,vjerujem u "prave" ruke :plus:
problem sa zrakom je bio u kapici,majstor nakon bušenja rupice u njoj nije obradio kapicu iznutra pa su ostale one oštre strugotine metala koje su priječile potpuni prolaz zraka..sada line radi kao zmaj,btw,koja aroma je bila zadnje korištena u njemu ? Dobrog je okusa,nemogu odgonetnuti koja je :=)

Johnson Creek Lubenica. Ostalo mi još par ml, da sam znao da će ti se sviditi, poslao bih ti ju.

Povratak na vrh

PostPostano: 21 ožu 2012 22:40 

a lubenica...dobra je,odlična čak,moram si nabaviti no dosad nisam probavao te voćne arome jer nisam mislio da će mi se svidjeti no vid vraga :)

Povratak na vrh

[ 84 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: