Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 07 pro 2019 20:01. Sada je: 07 pro 2019 20:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re:
PostPostano: 28 lip 2015 20:49 

tomek1221 je napisao:
Diablo da to malo poblize objasni :-) moze i slikovito.

Poslano sa mog PAP7600DUO koristeći Tapatalk

Jbg, u međuvremenu sam kemijanjem strgao rebuildable sekciju, čekam da se odlučim da kupim drugu :)

Dakle, sistem je slijedeći. Uzeš keramiku od killera, i ubaciš ju u otvor za zrak u rebuildable bazu o subtanka. Keramika je malo šira od one rupe, ali samo lagano stisni i vrti u krug i bude upala pomalo. Kad si ju utjerao unutra, ostat će ti viriti ona šalica u bazi. Na žalost, šalica je previsoka, pa ju moraš otkinuti. Za to, nađi odgovarajući promjer šerafcigera, gurni ga u proreze za wick u šalici, i naglo trzni u krug. Šalica će otpasti a ostat će samo onaj dio koji si ugurao u tunel za dotok zraka u bazi od kangera. Završni rezultat je rupa od nekih 1.3-1.4 mm.

Probao sam i ja slagati setup naopako, tako da je grijač na cca 0.5mm udaljen od baze, no ovako je puno bolje. Zrak ubrzava preko coila, i više pare završi u ustima. + manja je rupa i barem meni osobno ugodnija za parenje, jer čak i na najmanjoj rupi sa standardnom nemodificiranom bazom mi je previše prozračno, neznam jel bih lung inhale ili MTL :D

Povratak na vrh

Naslov: Re: iStick 30w + što?
PostPostano: 28 lip 2015 21:33 

Eto, našao sam se s Dankom, dobio nautilusa i vapam svoju trenutno najdražu kombinaciju (licorice + menthol). Šta da kažem, SWEET AS TITS, kako bi Rip rekao. :zvoncica:
Više pare, više okusa, airflow po guštu.. Zadovoljan. Samo što kombinacija te egice (ili što već je) i nautilusa izgleda ko čarobni štapić, sve dok mi ne dođe istick.
Najbolje od svega, sjeo sam s Dankom na kavu, čovjek mi pokazao što još postoji osim nautilusa i subtanka, dao mi da probam, udijelio dobre savjete, fenomenalno.
Hvala Danko! :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 28 lip 2015 21:35 

Anytime! See ya! :) :sanja:

Povratak na vrh

PostPostano: 28 lip 2015 21:46 

byakuya je napisao:
Eto, našao sam se s Dankom, dobio nautilusa i vapam svoju trenutno najdražu kombinaciju (licorice + menthol). Šta da kažem, SWEET AS TITS, kako bi Rip rekao. :zvoncica:
Više pare, više okusa, airflow po guštu.. Zadovoljan. Samo što kombinacija te egice (ili što već je) i nautilusa izgleda ko čarobni štapić, sve dok mi ne dođe istick.
Najbolje od svega, sjeo sam s Dankom na kavu, čovjek mi pokazao što još postoji osim nautilusa i subtanka, dao mi da probam, udijelio dobre savjete, fenomenalno.
Hvala Danko! :plus:

Zapravo Rip bi rekao " Sick as tits" :lol:

Povratak na vrh

PostPostano: 29 lip 2015 13:33 

Citat:
Covjek 1 mjesec pari...pretpostavka je bila da misli na kupovne grijace, a ne rba bazu.

U pravu si. U pocetku ce koristiti kupovne grijace. Donedavno sam svima koji su zapocinjali pariti preporucivao bas Nautilus, jer je jednostavan, daje dobre performanse i radi relativno stabilno, bez nekih vecih ispada. A to je ono najbitnije. Dok si nov u tome, kad te setup pocne zajebavat – zapalis.
Citat:
Ima puuuno boljih rba atomizera od subtanka, kod njega je to samo feature i nista drugo.

I tu si u pravu. Bilo bi tuzno da je suprotno. Nazalost, ima i gomila losijih kojima to nije samo feature nego osnovna namjena. A ima i onih koji su potpuni inzenjerski promasaj. Na kraju krajeva, nije ni bitno. Vecina se svodi na to kakav setup slozis. Ostalo su osobne preferencije, sekundarne odlike i feature-i te psiho(pato)loski profil korisnika istog.
Citat:
ogromna je razlika između nautilusa i subtanka...dva potpuno različita svijeta. ajde ti prvo probaj negdje jedan i drugi, pa onda donosi odluke.

E vidis sad, ovdje se ne slazem. Zasto?
Zato sto kad kazes Subtank, si se jako neprecizno izrazio.
Subtank (mini) se, od kad je izasao na trziste, dosta izmijenio u pogledu regulacije protoka zraka. Prvo kroz varijantu mini u odnosu na original, zatim kroz reviziju istog tog minija (najmanji otvor zraka je dodatno zatvoren) koju nisu adekvatno oznacili. Airflow na istom odgovara otprilike izmedju 3. I 4. rupe na Nautilusu. Znaci negdje gdje vecina korisnika Nautilusa pari, barem po mom iskustvu. Druga stvar, novi Kangerov grijac od 1.5 ohma sa vertikalnom zavojnicom je, izgledom i dimenzijama iste, vrlo slican onom u Nautilusu. Tipica kineska pljacka provjerenog proizvoda radi otkidanja komada trzista.
Kad to sve upogonis (ne racunajuci driptip koji je – promasaj) rezultat je jako slican. Daleko je to od „potpuno dva razlicita svijeta“. Imam oba, isprobano.
Jednostavno, novi mini pokriva vrlo siroki spektar za relativno malo perja.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 lip 2015 13:52 
Moderator

meh...tko bi vise pratio sve te modele koje kinezi štancaju...pa samo tih subtankova ima sve više modela i revizija, a izašli prije par mjeseci...blaženi moj NextGen i Taifun :D

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 29 lip 2015 14:03 

A sta je, je. Kangertech valjda od kad postoji kanibalizira sam svoje vlastito trziste. :evil:

Povratak na vrh

PostPostano: 29 lip 2015 14:31 

BUSHIDO i za time se povode i ponose. svaka chast.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 lip 2015 15:08 
Moderator

ovaaaaaaj...ne..ne baš. ovo su ipak kinezi. :P

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 29 lip 2015 15:43 

ama Fek0 jel bitno ? Princip poslovanja im je bitan , zato sam napisao Bushido. Da znam na Kineskome , napisao bi' ali she-she na primjedbi. Jesi vidio direktora KangerTech-a , mali , sitan , energichan i poshten. Uvazheni kolega Fek0 , josh jednom she-she.
tipkamo se
LP
alois

Povratak na vrh

[ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.