Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 23 lip 2017 03:37. Sada je: 23 lip 2017 03:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Linux općenito
PostPostano: 04 pro 2015 12:22 
Moderator

Yeti je napisao:
Lose rjesenje jer cesto takav sistem radi probleme.. E sad meni je glavno da njemu ne pobrise i zajebe windowse, zato sam isao onim rjesenjem.. I spavle je rekao dobro, ali nisam nikad probao pa nisam ni savjetovao...

Nikad nikakvih problema...ni ne može ih biti, s obzirom da se čitav OS nalazi u jednom jedinom image file-u...nešto slično Virtualbox-u, samo kaj ovo radi nativno.
Windowsi to vide samo kao aplikaciju koja je instalirana...uopće se ne mješa ništa, jedino kaj Linux promjeni boot menu i doda linux mint.

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 04 pro 2015 14:22 

Yeti je napisao:
Pa reko je da mu je prazna, a opet ako nezna napravit dualboot kak ce znat uzet komadic particije i stavit ga za linux... Isao sam linijom manjeg otpora, naravno da moze sto hoce s tom particijom ako zna kak ju rascijepat... :D

Ma lako ja iz winsa pobrisem particiju i kreiram dvije iz jedne, jednu formatiram, a drugu ostavim za linux. Bude se za vikend poigrao time :)

Povratak na vrh

PostPostano: 04 pro 2015 17:42 

fek0 je napisao:
ovaaaaaj....Mint se može instalirati iz Winblowza...kreira image file koji ima ulogu particije i nema nikakvih zajebancija sa particioniranjem i slično.
Radi odlično i može se deinstalirati u svakom trenutku iz windowsa kao i bilo koja aplikacija...a funkcionira kao normalni dual boot.

Wubi.... Odnosno nasljednik. Slazem se dela ok, ali nije "pravi OS", kasnije ima sranja s UUIDovima. Nije problem, out of the box dela sasvim ok, ali ako ikad iz preko milijun razloga bude trebao preslagivati fstab onda bu mu veselo, da ne velim da performanse nisu kao na "pravom" dual bootu. Plus jesi ikad probao dignut init 1 preko wubija? Ne bih ja to tako bez obzira kaj user vulgaris običnikus nikad ne bu imao problema i to stoji.

Povratak na vrh

PostPostano: 04 pro 2015 17:58 

D-I-A-B-L-O je napisao:
Yeti je napisao:
Pa reko je da mu je prazna, a opet ako nezna napravit dualboot kak ce znat uzet komadic particije i stavit ga za linux... Isao sam linijom manjeg otpora, naravno da moze sto hoce s tom particijom ako zna kak ju rascijepat... :D

Ma lako ja iz winsa pobrisem particiju i kreiram dvije iz jedne, jednu formatiram, a drugu ostavim za linux. Bude se za vikend poigrao time :)

Mozes naravno, ja sam pisao najjednostavniji nacin ako neznas slucajno.. :D

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 04 pro 2015 18:01 

Cube je napisao:
fek0 je napisao:
ovaaaaaj....Mint se može instalirati iz Winblowza...kreira image file koji ima ulogu particije i nema nikakvih zajebancija sa particioniranjem i slično.
Radi odlično i može se deinstalirati u svakom trenutku iz windowsa kao i bilo koja aplikacija...a funkcionira kao normalni dual boot.

Wubi.... Odnosno nasljednik. Slazem se dela ok, ali nije "pravi OS", kasnije ima sranja s UUIDovima. Nije problem, out of the box dela sasvim ok, ali ako ikad iz preko milijun razloga bude trebao preslagivati fstab onda bu mu veselo, da ne velim da performanse nisu kao na "pravom" dual bootu. Plus jesi ikad probao dignut init 1 preko wubija? Ne bih ja to tako bez obzira kaj user vulgaris običnikus nikad ne bu imao problema i to stoji.

Da to je mintova verzija wubia i navodno je bolji, ali sve je to ista kakica... Neznam, nisam se susretao s njim, al znam da je ubuntov wubi radio probleme konstantno... Nebi ni ja tako kaj se mene tice :D

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 28 sij 2016 16:30 

Evo jedan fini besplatni webinar za naucit pokoju osnovu o administriranju RedHat Linuxa (Fedora, CentOS), a opet primjenjivo i na ostale distribucije.. Steta propustiti nesto ovakvo ako imate volje! :D

http://minutazaznanje.housing.si/redhatcro

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 28 sij 2016 17:07 

:plus:

Daily drive: Russian 91%, Kayfun Lite Plus V2 klonjara, FT Nemesis x 2,
Ostalo: IGO-L x 2, ZMAX v3, Vamo V5, Chi You + AIOS hibrid, ASTRO + AIOS hibrid, Russian 91% klonjara, Taifun GT + ASTRO, Evolve Kick

slika slika

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 28 sij 2016 19:37 

Installing Ubuntu/Linux Mint on UEFI System with Windows 8/8.1/10

http://forums.mydigitallife.info/thread ... s-8-8-1-10

slika

Svi novi laptopi imaju UEFI bios a gornji tutorijal jako lijepo vodi kroz proces instalacije.

Nakon što se Ubuntu 15.10 instalira i nakon prvog bootanja laptop ode u Windowse direktno i to je uredu.

Ubuntu se podiže iz boot managera od UEFI biosa tako što se stisne tipka F12 ili F9 ili neki drugi Fxy ovisno od modela laptopa.
slika

Kad se uđe u Ubuntu treba doinstalirati driver firmware za mikrokod procesora i driver za video karticu
slika

Izbor video kartice staviti na Intel radi uštede baterije
slika

Uključiti uštedu baterije; http://itsfoss.com/reduce-overheating-laptops-linux/
sudo add-apt-repository ppa:linrunner/tlp
sudo apt-get update
sudo apt-get install tlp tlp-rdw
sudo apt-get install tp-smapi-dkms acpi-call-dkms
sudo apt-get install indicator-cpufreq

Povratak na vrh

PostPostano: 29 sij 2016 20:36 

Izbor GPU se može napraviti i "automatski" ako se ne koristi primus nego bumblebee, tako da se programi kojima želimo GPU acc preko nvidie pokreću sa prefilksom optirun (optirun /blablabla/program).
Ima malo mrdanja po jednom konfiguracijskom fileu svaki put kad se promijeni verzija nvidia drivera, ali je komotnije u radu jer sa promjenom GPU preko primusa koliko se sjećam treba napraviti i logoff/logon da bi novi GPU bio glavni.
Radi ko beba na latopu kupljnom prošle godine, Intel, ima nvidia 860M GPU, Mint 17.3 Cinnamon.
Koga zanima neka progugla "bumblebee ubuntu", ako zapnete pitajte.

Daily drive: Russian 91%, Kayfun Lite Plus V2 klonjara, FT Nemesis x 2,
Ostalo: IGO-L x 2, ZMAX v3, Vamo V5, Chi You + AIOS hibrid, ASTRO + AIOS hibrid, Russian 91% klonjara, Taifun GT + ASTRO, Evolve Kick

slika slika

Povratak na vrh

PostPostano: 16 vel 2016 02:41 

Yeti je napisao:
Evo jedan fini besplatni webinar za naucit pokoju osnovu o administriranju RedHat Linuxa (Fedora, CentOS), a opet primjenjivo i na ostale distribucije.. Steta propustiti nesto ovakvo ako imate volje! :D

http://minutazaznanje.housing.si/redhatcro

Ko je propustio, a zelio bi pogledati, evo i snimke

slika

Povratak na vrh

[ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: Bing [Bot], crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: