Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 20 ruj 2019 19:15. Sada je: 20 ruj 2019 19:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Kineska strojna obrada
PostPostano: 06 srp 2014 10:34 
Administrator

Vjerujem da se vecina vas susrela s loshom kineskom strojnom obradom. Ja sam si to tumacio kao slamperaj u proizvodnji, neiskustvo radnika, visoke norme, skidanje troskova ... Medjutim ovo sto sam malo prije slucajno nasao jer sam trazio nesto drugo jednostavno me shokiralo :shock:

slika

Na prvi pogled sve stima, svaki kinez pred svojom mashinom u stavu mirno. Ali onome tko je ˝unutra˝ bit ce odmah cudno sto kinez radi samo s jednom masinom. Normalno je da svaki posluzitelj ima dvije. A onda se otkrilo ...

slika

Ovo je nekakav uobicajeni CNC tokarski stroj. Crnom strelicom sam oznacio steznu glavu (amerikaner) u koji se stavlja predmet obrade. Crvena strelica oznacava revolver glavu. Ona rotira kao bubanj s mecima na revolveru i prima dvadesetak alata. Kad se ukaze potreba za promjenom alata revolver glava se okrene i posao ide dalje. Svi alati su nulirani prema predmetu obrade tako da je sve u stotu tocno i cijeli ciklus traje recimo minutu za jedan komad koji se obradjuje makar koristimo i 5-6 alata.

Ali kinezi ...

slika

Nema tu revolver glave nego je prihvat alata kao na klasicnom tokarskom stroju. Stroj se zaustavi, kinez uzme kljuc i priserafi drugi alat. Rezultat je da je svaki komad koji se obradjuje unikat za sebe.
:joj:
Druga mogucnost je da kinez radi samo s jednim nozem i kad napravi svoje preda drugom kinezu koji na svom stroju ima drugi alat. Komad nikad nije postavljen isto u drugi amerikaner niti je prihvat isti i rezultat su opet unikati.
:joj:

Povratak na vrh

Naslov: Re: Kineska strojna obrada
PostPostano: 06 srp 2014 10:44 

A tko zna kakve sve tipove strojeva koriste... Imaju takvih tvornica više nego mi kafića :mrgreen:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 srp 2014 11:25 

I sad nek neko veli da kupujemo klonove :uzi:
Sve su to unikati :sanja: :sanja:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 srp 2014 11:49 

Fosna je napisao:
I sad nek neko veli da kupujemo klonove :uzi:
Sve su to unikati :sanja: :sanja:

uze mi riječ :lol:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 srp 2014 13:41 
Moderator

Čemu trud kad će sve što naprave ionako izvest i prodat po primjerenoj cijeni.
I uvijek će biti ljudi koji će s time biti zadovoljni, bitno da je jeftino.
Da počnu radit kak spada propali bi. :D

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

PostPostano: 06 srp 2014 22:54 

ovo me podsjetilo na praksu malo
mi u skoli na praksi imamo cnc stroj i sta se tice toga di stane vise alata kada bi sa takvim strojem radili nebi bilo nikakvih greski jer se jednom napravi program i stroj sve sam radi i sve super ispada ali takoder imamo tokarske strojeve na kojima je vec teze radit da je sve tocno prvo trebs mjerit predmet i sve te ostale postupke i kada se iskoristi jedan alat mora se uzet novi alat ali ga onda treba ponovo i nulirat za sta je potrebno i skinut nesto malo materijala da bi se bilo sigurno da je sve tocno a vec s time nije 100 postotna tocnost a da negovorim o tome kako je tesko napravit dobar navoj ako radnik rucno radi na starom tokarskom stroju
kada pocne sljedeca skolska godina probat cu napravit neki mod uzet cu mjere sa svoga nemesisa pa probat napravit mozda i bude nesto od toga pa da odma poso pokrenem :) :hi:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 srp 2014 22:56 
Moderator

Još jedan, ajd dobro ti ionako moraš učiti ...

P.S. pazi od kojeg materijala ćeš raditi mod :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 srp 2014 22:59 

Da te ubijem u startu... A di ćeš protiv kineza njih ima milijardu hahaha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Neka neka samo ti probaj nešto možda bude bolji od nemesisa.
Evo jedan glupi prijedlog. Box mod za 3 AA baterije. Ono, vani si i nestane ti baterije, uletiš u dućan i kupiš nove :blond:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 srp 2014 23:02 

Kad nam vec daju de neke gluposti radimo bezveze materijal trosim zasto nepokusati probat nesto pametno napravit
ima i aluminija i celika vec okruglih sipki samo promjer moram napravit i narezat i urezat navoj i to bi trebalo bit to gumb skinem sa nemesisa ako bude sve uredu trebalo bi radit :)

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 06 srp 2014 23:05 

Kljaja u koju skolu ides, sve mi to zvuci jaako poznato, i ja sam tokar po struci. Kaj se tice kineza, ko ih moze presisat, nitko, samo stancaj i to je to, zakaj bi imali revolvere kad imaju Chena koji salta alat skoro ko revolver hehe

Povratak na vrh

[ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: