Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 20 ruj 2019 19:18. Sada je: 20 ruj 2019 19:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 18 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Neken N6 čaćkanje :D
PostPostano: 19 svi 2014 14:51 

friki je napisao:
Sappy je napisao:
friki je napisao:
Stigao Neken N6 :sanja: :kina:

To mi je prvi pametni mobitel, već vidim da ću sve morati nanovo učiti :) Ali za sad mi se sviđa :plus:

Trebao bi biti odličan mobitel..., kad stigneš nabaci malu recenziju...

Jedini problem je GPS..., stavi obavezno Faster GPS https://play.google.com/store/apps/deta ... .fastergps no telefon mora biti rootan da bi upisao novi raspored satelita za naše podneblje...

Jel narudžba bila sa dodatnim poklopcem i jačom baterijom....!??

Hvala na savjetima. Probala sam rootat s Framarootom, instalirala preko Astro Filea, provjerila je li već rootan (nije), omogućila nepoznate izvore, al ne želi mi prihvatit ni Boromira ni Faramira, moram još pročačkat malo, vidjet gdje sam zabrljala. GPS šteka, znači, trebam i taj "faster GPS" instalirati.

Malo me preplašilo ono "ova aplikacija može koristiti vašu kameru bez znanja korisnika" :/

Uglavnom, probat ću opet u toku dana, pa ako zapnem (ili odustanem), javim!

E, da - naručila sam i dodatnu bateriju s poklopcem, treba stići u ponedjeljak!

Daklem i meni je danas dosao sa carine koja me olakšala za 260kn ...
i tako ja cackam i skuzim da je telefon poprilicno spor, cak sporiji od One X a da ne pricam o foticu kojem treba 2sec da okine

sad ako ko ima iskustva sa rootanjem i ...ostalim pizdarijama kaj se rade po telefonu da da malo tu napise di, kaj i zašto

I² Element18350/18650+kick, Ant-i-Mod +5V, Ergo69-Yenki69,UD Agi,IgoW

Povratak na vrh

Naslov: Re: Neken N6 čaćkanje :D
PostPostano: 19 svi 2014 17:14 

Sappy je napisao:
Najlakše ti je rootat Framarootom - http://forum.xda-developers.com/apps/fr ... t-t2130276

Pod sigurnost omogućiš "nepoznate izvore", pod developer (razvojini programeri) omogućiš "ispravljanje usb pogrešaka", spojiš Neken na komp..., prebaciš Framaroot na mobitel.. ili staviš na sd karticu i bocneš ju u mobitel....

Prethodno stavi na mobitel Astro file manager - jedan od boljih.., i Root checker - da zapravo provjeriš da li ti je mobitel već rootan, pa ako je onda ne moraš to ponovo odraditi...
Ako nije rootan, onda pokreneš Astro file manager, nađeš Framaroot gdje si ga stavila...instaliraš Framaroot i odabereš Install Superuser i opciju Boromir i ako ti kaže ok, restartaš mobitel i ROOTAN je...

Sad..., obavezno na mobitel stavi neki Antivirus - kao CM Security i ZDBox..., već sa ZDBoxom možeš isprobati koja je blagodat rootanja..., možeš prekidati aplikacije koje troše masu memorije..., no nemoj ko divlja koristiti tu opciju jer se te iste aplikacije opet pokreću i dodatno ti muzu bateriju...

Još jedna blagodat Rootanja je i postavljanje custom CWM - Clock Work Mod - to ti je nešto apsolutno potrebno ako se igraš sa instaliranjem i isprobavanjem Custom ROM-ova..., no ako to nisi nikada radila i ako Neken bez intervencija radi dobro i nema nikakvih problema onda nemoj čačkat jer možeš napraviti i puno lošiju stvar, a to je zabrikati mob tj. dobiti lijepo oblikovani komad cigle...

CWM je odličan i ako želiš puni backup trenutnog stanja.....

Jedini problem mogao bi biti GPS.., a to sam ti već rekao što trebaš napraviti.., i još jedna stvarčica kod GPS-a, ako ti jako dugo radi prvo lociranje stavi još i Mobileuncle MTK Tools https://play.google.com/store/apps/deta ... le.toolbox i tu ti je objašnjeno što trebaš napraviti http://www.gizchina.com/2013/07/23/how- ... ek-phones/ i obavezno prije toga stavi i onaj Faster GPS...

Samo prenosim iz "Best Buy" teme.

Meni se čini prilično brz u odnosu na zastarjeli iPad 1 (okej, nije baš za usporedit, al to mi je najbliže pametnom telefonu što imam).

Zaključila sam da mi je rutanje prekomplicirano i odustala od toga nakon par neuspjelih pokušaja, a zapravo nisam ni sama sigurna jel mi stvarno to treba. Zapravo sve za što mi "treba" pametni telefon je surfanje i hotspot, a taj dio odrađuje sasvim solidno. Ne mislim ga čak koristiti ni kao primarni telefon.

Povratak na vrh

PostPostano: 19 svi 2014 21:16 

[/quote]Daklem i meni je danas dosao sa carine koja me olakšala za 260kn ...
i tako ja cackam i skuzim da je telefon poprilicno spor, cak sporiji od One X a da ne pricam o foticu kojem treba 2sec da okine

sad ako ko ima iskustva sa rootanjem i ...ostalim pizdarijama kaj se rade po telefonu da da malo tu napise di, kaj i zašto[/quote]

za rootanje procackaj xda-developers forum

Panzer, Hana Modz V3, Kayfun Lite, Taifun GT, Helios, RSST, DID

Povratak na vrh

PostPostano: 19 svi 2014 21:43 

Na kraju sam ga ipak "iskorijenila". Naživciralo me šta mi ne da da brišem nepotrebne aplikacije (kojih je mooore).

Instaliraj verziju Framaroota 1.9.0 i trebao bi ti raditi Barahir exploit (prva dva mi neće).

Uglavnom, radi po koracima koje je Sappy naveo i odaberi verziju s ovog popisa (scrollaj dolje gdje su preuzimanja): http://forum.xda-developers.com/apps/fr ... t-t2130276

Povratak na vrh

PostPostano: 19 svi 2014 22:30 

Ok fotic se nekim cudom ubrzao sam... :conf: i dalje je fokus sporiji nego na HTC-u i klik malo kasni ali nije lose...
Daklem kaj se tice rootanja ..meni sve radi osim gps-a kojeg jos nisam probao ...koja je korist od rootanja osim kaj mozes maknuti aplikacije koje su inace zalockane na telefonu? Kolko citam telefoni nisu bas stabilni i ne radi sve kak spada kad se prcka/cacka po njima!?

Nisam jos ni jedan mobr rootao niti stavljao custom rom...pa mi je sve ovo nepoznanica

Povratak na vrh

PostPostano: 20 svi 2014 07:21 

Svi custom romovi imaju neku manu. Neki ubrzaju trošenje baterije, neki nešto... Moj prijedlog ti je da ostaneš na stock romu i samo pobrišeš nepotrebne aplikacije. Kasnije, ako baš želiš, možeš staviti neki custom rom...

Sent from my U8650-1 using Tapatalk 2

Povratak na vrh

PostPostano: 20 svi 2014 13:17 

Rootanjem dobijes open source mob, mozes brisat i mrdat po njemu kaj oces. A kaj se tice romova, tesko je danas nac postenih jer ih je more i svi su postali developeri pa ima svega... A nemres znat osim iz prve ruke. Cyanogen Mod7 je bio najbolji rom al posto je proslo dosta od njegovog izlaska tolko su ga drugi izmodali da nisam vise mogao nac prvu verziju.

HTC Desire HD

Panzer, Hana Modz V3, Kayfun Lite, Taifun GT, Helios, RSST, DID

Povratak na vrh

PostPostano: 23 svi 2014 10:27 

Mravak, kako ti se baterija ponaša? Uz relativno nezahtjevnu potrošnju (povremeni hotspot i malo surfanja, malo igrice, ništa pozivi i multimediji, na najmanjoj svjetlini i uz "battery doctora") nemrem ovu od 3000mah nategnuti preko jednog cijelog dana. Sa 100% na 90% dođe za par minuta. Pogasim sve pozadinske programčiće, i svejedno mi se čini da baterija prekratko traje. Ili stvarno imam prevelika očekivanja?

Povratak na vrh

PostPostano: 23 svi 2014 11:27 

Stara boljka Androida da ne konta koliko je baterija ispraznjena. U CWM treba obrisati battery stats, potom puniti bateriju 8-10 sati na ugašenom mobu, startati CWM i pustiti da se puni još 3-4 sata.
Na taj način se radi rekalibracija odnosa baterija-rom.
Naime baterija javlja svoje stanje romu ali on to krivo pročita.

Sent from my U8650-1 using Tapatalk 2

Povratak na vrh

PostPostano: 23 svi 2014 13:03 

friki je napisao:
Mravak, kako ti se baterija ponaša? Uz relativno nezahtjevnu potrošnju (povremeni hotspot i malo surfanja, malo igrice, ništa pozivi i multimediji, na najmanjoj svjetlini i uz "battery doctora") nemrem ovu od 3000mah nategnuti preko jednog cijelog dana. Sa 100% na 90% dođe za par minuta. Pogasim sve pozadinske programčiće, i svejedno mi se čini da baterija prekratko traje. Ili stvarno imam prevelika očekivanja?

Zena koristi mob.... i sa svim prckanjem i slaganjem kontakata ...znas kolko to traje.. i jos ne kuzi di joj je kaj, baterija joj traje 1-1.5dana i to ona slabija...velika je jos u paketu

edit: upali si "auto brightness" za ekran ..onda ti puno manje batt trosi

edit 2: sad sam skuzio da si na najslabijem osvjetljenju ... :con: neznam zakaj ti tak kratko traje

Povratak na vrh

[ 18 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: