Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 28 stu 2020 15:15. Sada je: 28 stu 2020 15:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 21 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 ožu 2014 16:06 

Nikad to nejde tako,ja svaki mjesec ko i svako drugi nesto novo uzimam...imam 3 meh moda i 5 atija,planiram sljedeci mjesec uzet jos jedan vw i jedan atty,i jos jedan meh je na putu...svest sve na 3 atija i 3-4 moda i onda miran,ostalo rasprodat,nasao sam sto mi pase od atija...do ljeta planiram samo isprobavat arome

Povratak na vrh

Naslov: Re: Kako u samom pocetku parenja ustedjeti novce?
PostPostano: 03 ožu 2014 16:33 

od kad sam poceo parit ni jedan mjesec nisam potrosio vise od 800kn, a to je bio prosjek mjesecnih davanja na pljuge. vise mjeseci sam trosio i manje od toga tak da sam definitivno u nekom plusu. kad bi mi se dalo mogo bi to izracunat jer sve kaj sam kupio imam u mailovima i forumskim privatnim porukama, al naravno da mi se neda :mrgreen:
opremu vise ne kupujem osim ak nekaj rikne jer imam sve kaj mi treba, a isprobavanje svega mi i nije neki dozivljaj. aroma i baza imam za skoro pol godine tak da bi sad trebala krenut prava usteda...ali... cini mi se da sam se zarazio s necim slicnim spavlitisu..
ak sam dobro shvatio definicija spavlitisa je nakupljanje opreme, a ja nemrem prestat kupovat arome :mrgreen:

# Ithaka, kayfun lite, oddy, T3s

Povratak na vrh

PostPostano: 03 ožu 2014 18:01 

Definitivno imaš jedan od oblika spavlitisa.....tvoja dijagnoza je produktivna.....a moj oblik spavlitisa je hrckarenje stare krame od opreme.....a u CHE vidim svog nasljednika.. :rotfl:
Što se tice uštede.....u mom slucaju je višestruka....

Povratak na vrh

PostPostano: 03 ožu 2014 18:14 

I u samom početku može se utrošiti manje nego na cigarete. Oni koji ozbiljno prate forum i donose ispravne odluke, utroše manje.
Kasnije se može taj omjer jako povečati ali samo ako je imperativ smanjiti troškove.
Ne vidim baš na forumu nekoga kome je to imperativ :)
Neki troše na novi hobi, neki se nagrađuju jer više ne spaljuju novac ...
Uglavnom, da smo prisiljeni, imali bi više opcija nego pušači

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 03 ožu 2014 18:20 

Usteda je jedino jer smo skoro svi na klonovima,kupi original joyetech samo pa kolko kosta,premium likvidi a ne diy,a atty i mod...seru s cijenama do zla boga...opet da uzmem neki original mozda nebi gledal tolko klonove i isprobaval...nema veze,ja ustede nemam nikako od prvog dana i sa klonovima...jel to bitno uopce? Trosis kolko mozes,kolko zelis

Povratak na vrh

PostPostano: 03 ožu 2014 19:24 

Ja sam imao sreću po tom pitanju pa mi je tako i ušteda pozamašna. U ovih 9 mjeseci sam sve skupa dao možda nekakvih 1000kn, što izađe cca 110kn mjesečno. Ali, kao što rekoh, imao sam veliku sreću i puno dobrih ljudi oko sebe, pa sam stvarno malo toga i kupio, uglavnom je sve otišlo na repro materijal, baze i arome.
Da nisam masu toga nadobivao na poklon, bilo bi opet uštede ali niti blizu onome što sad imam.

Povratak na vrh

PostPostano: 03 ožu 2014 19:25 
Administrator

Fosna je jednom opisao svoj pocetak.
Proucio je forum i narucio kvalitetniji komplet svega sto treba i to prije nego sto je uopce poceo pariti. Logika je ako mi parenje pase imam sve. Ako mi ne pase prodat cu u pero d.o.o. za isti novac ili uz minimalni gubitak.

To je razmisljanje koje je ispravno. Parenje se toliko razvilo da tesko da se ijednom pusacu ne moze dopasti. Jasno ako ima zelju prestati pusiti i moze pregristi i zdrobiti soma kuna.

Klonovi s FastTecha su dvosjekli mac. Jako puno klonova je neispravno i poluispravno. Pa doradi se i nema problema. Ali iskreno, tko to moze doraditi? Mozda 10% pucanstva. Jer osim neke tehnicke pismenosti, volje i alata, treba i iskustvo u parenju da bi se dobio pravi rezultat. A kako ce ga dobiti onaj koji ne zna ni kako parenje treba izgledati?

Na parenje ja ne trosim nista. Pedesetak kuna mjesecno je stvarno nista.
Ali si svaki mjesec priustim nesto za 200-300Kn sto nije potreba ali lipo je imat.
:D

Povratak na vrh

PostPostano: 04 ožu 2014 12:27 

Ekipa hvala na komentarima i misljenjima ali moj cilj teme je bio da se fokusiramo na sami prvi odlazak u ducan,ili kupovina preko neta da to bude sto bezbolnije tu mislim na novce i sa sto manje loseg iskustva,smrad zagorjelog grijaca ili tekucina u ustima. :sinisa:

atty:Kayfun 3.1,kayfun lite

Povratak na vrh

PostPostano: 04 ožu 2014 12:32 
Moderator

trijas je napisao:
Ekipa hvala na komentarima i misljenjima ali moj cilj teme je bio da se fokusiramo na sami prvi odlazak u ducan,ili kupovina preko neta da to bude sto bezbolnije tu mislim na novce i sa sto manje loseg iskustva,smrad zagorjelog grijaca ili tekucina u ustima. :sinisa:

Misliš na ovako nešto :

viewtopic.php?f=85&t=4516

?

Povratak na vrh

PostPostano: 04 ožu 2014 13:02 

Nema uštede u samom početku parenja. U samom startu neku uštedu mogu vidit jedino oni koji su prije trošili min. dvi kutije cigareta dnevno i to ako je kutija koštala 20+ kuna. Svi oni koji su trošili manje od toga i jeftinije cigarete ili su motali duhan na kilo (kao ja npr.) "uštedu" stiču tek u tijeku parilačkog staža, a i to pod uvjetom da ih ne uhvati kronični "spavlitis" (kupovanje svega i svačega od tekućina, baza, aroma i svake moguće opreme koja se pojavi na e-cig. tržištu). Mene "spavlitis" nije uhvatio ni blizu... Vamo 3 + ProTank 2 + nekoliko običnih 1100mah i Twist baterija + Vivi Nova 2 (najpraktičnije za vani) + potrošni materijal (po 5 metara fibera i kanthala za izradu grijača).
Najveća nazovi ušteda se najviše osjeti kad dooobro proučiš određene teme na ovom forumu, kupiš fiber i kanthal i sam naučiš pravit grijače, a ne davat 20 kuna svakih 10ak dana za nove i kad sam kreneš u mućkanje vlastitih tekućina. Naravno, sve pod uvjetom da te ne uhvati "spavlitis". Moj mjesečni trošak na parenje iznosi nekih 60ak kuna.

Povratak na vrh

[ 21 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: