Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 15 lis 2019 19:35. Sada je: 15 lis 2019 19:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov: Re: Win 8 budućnost ????
PostPostano: 31 sij 2014 23:05 

jbg, računaj da 50% korisnika koristi kompjuter isključivo za surfanje..u zadnje vrijeme i manje pošto surfaju preko pametnih mobitela.
Nekad sam se bavio popravcima kompjutera, hardversik i softverskim, radio web stranice..tjerao ljude da im stavim Ubuntu, Debian, Mandrivu (sad Mageu)..ko šta mi savjetujemo pušačima da pređu na ecigarete. Razumjem one kojima Windows i Mac trebaju za posao radi programa, ali nekom za surfanje i eventualno koji dokument u wordu uvijek preporučim Linux..

Sent from my Tele2 using Tapatalk 2

Povratak na vrh

PostPostano: 01 vel 2014 22:39 

spavle je napisao:
Dalmat je napisao:
Linux je dobar, jedino uvijek ima na njemu nešto za šarafiti :) Ali dobro, dođe mi to kao hobi

A eto fala bogu na winblowsim ništa ne treba šarafiti :zu:

Na njima ništa ... ma uopće nema posla .... ako su ugašeni :)
Ali šalu na stranu linux još uvijek u nekim stvarima šepa sa HW podrškom, doduše ne tako kao što je nekad. Možda ako steam uspije u svojoj akciji se i tu stvari promijene na bolje i proizvođači raznih HW điđa-miđa počnu više raditi na driverima.

Daily drive: Russian 91%, Kayfun Lite Plus V2 klonjara, FT Nemesis x 2,
Ostalo: IGO-L x 2, ZMAX v3, Vamo V5, Chi You + AIOS hibrid, ASTRO + AIOS hibrid, Russian 91% klonjara, Taifun GT + ASTRO, Evolve Kick

slika slika

Povratak na vrh

PostPostano: 02 vel 2014 07:32 

Dalmat je napisao:
spavle je napisao:
Dalmat je napisao:
Linux je dobar, jedino uvijek ima na njemu nešto za šarafiti :) Ali dobro, dođe mi to kao hobi

A eto fala bogu na winblowsim ništa ne treba šarafiti :zu:

Na njima ništa ... ma uopće nema posla .... ako su ugašeni :)
Ali šalu na stranu linux još uvijek u nekim stvarima šepa sa HW podrškom, doduše ne tako kao što je nekad. Možda ako steam uspije u svojoj akciji se i tu stvari promijene na bolje i proizvođači raznih HW điđa-miđa počnu više raditi na driverima.

To je istina za desktop, imao sam jako zgdno iskustvo ovaj mjesec koje pokazuje najbolje ludilo kako veliki proizvođači ignoriraju podrsku za Linux - najbolji primjer su wireless driveri. Kupio sam Dell-ov laptop koji je imao wireless karticu koja je radila na linuxu, naljepnice svugdje i sve 5. Ali problemi pocinju kad micem Ubuntu i stavljam drugu distru - wireless ne radi. NIkako da ga pod dragim bogom lupas, Broadcom ima drivere za linux, ali ih nemogu kompajlirat od 3.11 kernelom. I onda skidaj nadji patcheve ( 4 komada ) da mogu napokon imat wireless. Znaci cca 2 dana zafrkanije sam imao s tim.

A linux u serverskom svijetu, da ne pocnem pricati kad trebate kontaktirati proizvodjaca da mu driveri uzrokuju pad performansi, pa cekas mjesec-dva da oni to srede. Ali u ostalih 99.99% sve radi kako treba.

Jako mi se svidja sto je Valve pustio SteamOS i da igre porta na Linux platformu, samim time stavlja pritisak na nVidiu i ATI da malo porade na driverima, jer je Linux do sada bio građanin drugog reda sto se toga ticalo. Istina sve je radilo ali open to bi moglo biti malo bolje.

Iako nisam ljubitelj Apple-a, funkcionalna stvar, sve radi, ali su skupi, preskupi, dodje mi da iskeširam te novce samo da imam komad hardwera koji radi i da se ne moram zafrkavati ovako, ali opet, mi je bio gust sve srediti. Svidja mi se sto je OS baziran na BSD platformi i sve na sto sam naucen je vec tu.. Radije si tu razliku u cijeni stavim u džep i odem na more tjedan dana van.

A Windows 8 kad sam stavio u virtualku nisam se mogao snaci, totalno sve promijenjeno, pa prvo linkaj profil sa njihovim servisom, nadgledanje i pracenje svega. Iako i Apple ima tako.

Povratak na vrh

[ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: