Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 14 lis 2019 04:23. Sada je: 14 lis 2019 04:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Win 8 budućnost ????
PostPostano: 30 sij 2014 20:58 

Ja sam od 2008 na linuxima i zadovoljan sam.Windowse sam bacio kroz prozor...

Povratak na vrh

PostPostano: 31 sij 2014 00:43 

Ljubi Vas deda... :yes: :51:

Povratak na vrh

PostPostano: 31 sij 2014 09:44 

:brav: Coyotelux, to je pravi izbor!
Uvijek kažem da je Windows Sux!

Sent from my Tele2 using Tapatalk 2

Povratak na vrh

PostPostano: 31 sij 2014 16:24 

Corto_1973 je napisao:
mivioni je napisao:
Corto_1973 je napisao:
postaju lagano poput mrskog Apple-a a to mi se ni najmanje ne sviđa... nda...

apple ima besplatan software od mavericka.

Apple je imao gazdu koji nije priznao vlastitu kći...
Odlučili su se za strogo zatvorenu konfiguraciju - probaj nešto dodati u nju... grafičku, recimo... za razliku od PC-a...
Ex-gazda Microsofta je najveći filantrop čovječanstva u isto vrijeme. Nema mjesta na svijetu kojem ne pomaže, od Somalije do Hrvatske... Microsoft je godinama zatvarao oči na nelegalni software kućnih korisnika i načine aktivacije svog OS-a...
I da ne nabrajam dalje...
Apple usere mogu poistovjetiti samo s religioznim fanaticima...

dunno dude, ak se ne snalazis sa plist formatom (koji je otvoren od strane applea) fileova, RTFM. Nema nist sto nemos promjenit, sada kolko ti se developer manuale da citat je tvoja stvar ( ja imam svoj keyboard layout, kreirao svoju temu za ui, etc ). Jedino sto skrivaju je kako radi libc, a to skrivaju jer nezele da koristis binarni interface prema kernelu vec da koristis njihove frameworke koji ipak paze na sanitizaciju i tako to. Ali i dalje mozes koristit posix api (unix / linux , sa freebsd primitivima, koji su sexy npr kqueue) Dakle otvoren je ko ili cak i vise neg windows.

Super mi je kak svi u apple temama zaobilaze tehnicka rijesenja koja su dobra i gledaju samo kako je neku drugi "fanatik", bez drugih argumenata, a možda i bez poznavanja rada OS-ova i takvih stvari.
Da mi neko kaze da je memory managment malo u kurcu, ok, ne rade overcommit.

Radi rasprave, zaista bi volio da nastavis dalje :)

Povratak na vrh

PostPostano: 31 sij 2014 16:48 

koja rasprava Win 8 budućnost ????
pa to je sadašnjost :di:

U firmi (7000 licenci) prelazimo sa winXP/office2003 na win7enterprise/office2010
jer moramo, jer nas sile i pritišću :fla:
Na pregovorima kažem Milaviću "kako koalicija ima Plan21 a vi (M$) imate plan54"
"a kako to misliš" upitno će Mladen
pa lijepo, planirate nam izvući 54miljekuna za 2014-18 samo za licence...

Povratak na vrh

PostPostano: 31 sij 2014 20:23 

Linux je dobar, jedino uvijek ima na njemu nešto za šarafiti :) Ali dobro, dođe mi to kao hobi

Daily drive: Russian 91%, Kayfun Lite Plus V2 klonjara, FT Nemesis x 2,
Ostalo: IGO-L x 2, ZMAX v3, Vamo V5, Chi You + AIOS hibrid, ASTRO + AIOS hibrid, Russian 91% klonjara, Taifun GT + ASTRO, Evolve Kick

slika slika

Povratak na vrh

PostPostano: 31 sij 2014 21:15 
Moderator

Dalmat je napisao:
Linux je dobar, jedino uvijek ima na njemu nešto za šarafiti :) Ali dobro, dođe mi to kao hobi

A eto fala bogu na winblowsim ništa ne treba šarafiti :zu:

Povratak na vrh

PostPostano: 31 sij 2014 21:20 

Čudo kako ste isključivi. Nije ono što koristite najbolje. Samo se snalazite najbolje u tome.

Ja svaki dan radim na 5-6 raznih operativnih sistema, a zadnji koji je na mom kompu je onaj koji je najkvalitetnije uspio odraditi zadnji veliki posao. Kako je to Data Recovery kojim se još malo moram baviti, ostaje jedino Windows. Kada to obavim možda će ići Linux ili MacOS. Tko zna.

Povratak na vrh

PostPostano: 31 sij 2014 21:59 

Valter je napisao:
Čudo kako ste isključivi. Nije ono što koristite najbolje. Samo se snalazite najbolje u tome.

:plus:

Čitajući malo ovu raspravu morao sam se nasmijati i sjetiti svih onih koji me svakodnevno zivkaju na mob da im ne valja kompjuter :con: , da kompić a ne OS. Ti ljudi čine dobrih 90% današnjih korisnika računala. Znam ljude koji ne znaju razliku između copy i cut a kamoli stvari o kojima govori @mivioni. Još dan danas ima ljudi, i to relativno mladih ljudi, kad im poremetiš nešto uobičajeno, na što su navikli oni se izgube. Primjer je start menu na 8-ci, tj nepostojanje istog, primjer je korištenje Mozille kao browsera i kad se stavi Opera ili Safari opet totalna blokada.

Iz zajebancije jednom na poslu sam iz dosade na jedno računalo stavio Ubuntu i ujutro po završetku smjene uputio se kući. Namjerno sam stao 200 m dalje na kavu jer me zanimalo za koliko će me vremena zvati - ne moram ni govoriti da nisam uspio popit kavu. Primjeri bi se mogli nabrajati do u nedogled i rasprava bi mogla trajati vječno........

Ukratko - navika je zajebana stvar, uopće nije pitanje što je i koliko je bolje, bar ne za veliku, veliku većinu. Pitanje je koliko su ljudi voljni probati i naviknuti se na tu istu promjenu.

Povratak na vrh

PostPostano: 31 sij 2014 22:47 

Je, stvari se mijenjaju. Nekad davno imao sam cijeli OS na dvostrano ispisanom A5 bloku papira. Ko danas može vidjeti cijelu logiku, sve rutine OS-a, svaka njemu čast.
Na kraju, sve bi se trebalo svesti na krajnjeg korisnika. On nebi trebao znati skoro ništa osim posla koji na računalu treba obaviti. Sve ostalo je ikebana kojom se igra informatički pismena dječica da još malo pojednostavi sustav i prilagodi ga korisniku za „stvarnu upotrebu“. Cjela ova priča ne postoji da bi se klinci nadmetali u svojim vještinama pljuvanja po operativnim sustavima, već da bi pravim korisnicim omogučili da normalno rade svoj posao.

Povratak na vrh

[ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: