Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 15 lis 2019 19:39. Sada je: 15 lis 2019 19:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Win 8 budućnost ????
PostPostano: 21 sij 2014 15:40 
Moderator

Veliki proizvođaći PC-a se vraćaju sedmici:

http://news.cnet.com/8301-1001_3-576174 ... ar-demand/
http://www.computerworld.com/s/article/ ... dows_7_PCs

Povratak na vrh

Naslov: Re: Win 8 budućnost ????
PostPostano: 21 sij 2014 16:06 

Ma navikne se čovjek za tren. Jes' da to nije za corporate strojeve, to im je veliki minus, ali opet... Mi smo na 8.1 otkad je izašao, vratili su taj neki "start" koji to uopće nije kao na Win7 ili prije. Ali ionako ga ne koristim, a ni prije nisam.

Konkretno, digne se u desktop modu, i meni dosta. Dalje sve po starom. A da su za*bali u MS s tim metro UI - jesu. To nije za radnog konja u firmi, taman što imam i 23" touch screen (tu u firmi), to se jednostavno ne da iskoristiti.

Povratak na vrh

PostPostano: 21 sij 2014 16:11 

metro ui je ok za tabletice i windows phone, to štima, al za radnu klasu nikako, evo imam komp na njemu sedmica bez greške vrti već godinu dana, bez AV nit gluposti....preko u sobi dellov laptop na win 8 i ubija me u pojam, sad ću ga malo osposobit kad se preselim, bit ce za skidanje filmova malo, baš da mi ne stoji laptop od soma eura:D

Povratak na vrh

PostPostano: 21 sij 2014 17:02 

Gdje moram i mogu, preskačem osmicu kao i vistu nekada...

Daily drive: Russian 91%, Kayfun Lite Plus V2 klonjara, FT Nemesis x 2,
Ostalo: IGO-L x 2, ZMAX v3, Vamo V5, Chi You + AIOS hibrid, ASTRO + AIOS hibrid, Russian 91% klonjara, Taifun GT + ASTRO, Evolve Kick

slika slika

Povratak na vrh

PostPostano: 22 sij 2014 00:38 

Nije osmica baš toliko loša, osobito u verziji 8.1, nakon zadnjih updatea...
Istina, treba vremena da se čovjek navikne... jedno tjedan dana sam ludio na poslu nakon što su mi ju stavili (prije sam se navikao i navukao na parenje, nego na osmicu)... ali nakon toga rad u njoj ide glatko.

Mene puno više brinu neke druge stvari... dok je Uncle Bill bio alfa i omega, mogao si raditi aktivaciju kako si htio (da ne kažem kakvu grublju riječ)... ali od zadnjih update-a, tj. pojavom osmice - nema više gledanja kroz prste ni kućnim userima... postaju lagano poput mrskog Apple-a a to mi se ni najmanje ne sviđa... nda...

Povratak na vrh

PostPostano: 27 sij 2014 21:36 
Moderator

Sve više novih trendova u IT svijetu
http://www.zdnet.com/android-vs-windows ... 000025027/

Lidl je svome middle managmentu oduzeo PC-e i podijelio im službene tablete :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 29 sij 2014 22:31 

Corto_1973 je napisao:
postaju lagano poput mrskog Apple-a a to mi se ni najmanje ne sviđa... nda...

apple ima besplatan software od mavericka.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 sij 2014 22:37 

mivioni je napisao:
Corto_1973 je napisao:
postaju lagano poput mrskog Apple-a a to mi se ni najmanje ne sviđa... nda...

apple ima besplatan software od mavericka.

Apple je imao gazdu koji nije priznao vlastitu kći...
Odlučili su se za strogo zatvorenu konfiguraciju - probaj nešto dodati u nju... grafičku, recimo... za razliku od PC-a...
Ex-gazda Microsofta je najveći filantrop čovječanstva u isto vrijeme. Nema mjesta na svijetu kojem ne pomaže, od Somalije do Hrvatske... Microsoft je godinama zatvarao oči na nelegalni software kućnih korisnika i načine aktivacije svog OS-a...
I da ne nabrajam dalje...
Apple usere mogu poistovjetiti samo s religioznim fanaticima...

Povratak na vrh

PostPostano: 30 sij 2014 15:47 

Evo jednog "religioznog fanatika". Radim u IT otkad znam za sebe, prvi PC sam imao sa 9 godina i od tada sam stalno uz računala. Prvi DTP sam radio na Macu onomad, i nije mi se svidio. Mada je imao "nešto" bolje nego PC, ali nije mi legao. Davno je to bilo, jako davno.
Poslije sam, kao i svaki ITjevac, stalno zbijao šale sa Macovima i Mac userima. Naravno.
A onda sam dobio jeftino jedan Appleov MP3 player. Jedan iPod shuffle od 512mb, koji i dan danas radi ko' urica, besprijekorno. Čudio sam se kako je tako mali, nema display, ima par tipki, a ipak sve s njim možeš (za što je namijenjen, naravno). Mrzio sam i iTunese istovremeno, jer sam imao PC.
U jednom trenu kupio sam i rabljeni iPod video, sa HDD od 40GB, koji je isto radio svoje dugo, i dan-danas radi samo mu je baterija na izdisaju. Ideja je bila da ga zalijepim u auto negdje, da imam 40GB muzike pod rukom. Isto tako, vrlo malo tipki, intuitivan GUI, bez ikakvih uputa u pol sata sve znaš kako & gdje je.
Onda se pojavio "the original iPhone" i htio sam ga - onaj iPod video za slušat muziku dok rolam ili vozim bicikl je bio OK, ali kadgod je zvonio telefon trebalo je stiskat pauzu, vadit mobitel, itd. Ideja da je i mobitel i MP3 player u jednom je bila mrak.
Naravno, iTunesi su me ljutili, tražio sam druge aplikacije za prebacivanje MP3 na uređaj, dok nisam poslušao jednog starog frenda koji mi je rekao - gle, prestani se borit s tim. To nije Microsoft aplikacija i ne radi po Microsoft logici. A to što pola svijeta radi po MS logici, veli frend, ne znači i da je ta logika OK i dobra. Samo znači da - zasad - nema druge. Ili ima...?

Poslušao sam ga, i za samo 2-3 dana iTunes mi je postao frend a ne neprijatelj. Nakon toga, pošto si nisam mogao priuštiti Mac računalo, složio sam prvi Hackintosh i krenuo proučavati OSX. Da skratim priču, doma imam Hackintosha i dalje, Mavericks na njemu, i to na takvom hardveru na kojem se Win7 jedva vuče. A gle čuda, Mavericks radi ko' sat. Bez problema. Cijeli OS je vrlo intuitivan, uz par nedostataka, ali sve je povezano istom logikom, i onaj tko je koristio (kao ja) iPhone (kao Apple uređaj) te Windowse (kao PC) cijeli život, u roku od 2 dana bez ikakvih uputa radi što hoće, kad hoće, kako hoće. Bez čitanja uputa, knjiga, trikova, bez ičega. Jednostavno stvar radi, i to brzo radi, i to stabilno radi - a sve na hardveru koji nije certificiran za to. Na Apple-certified hardveru to je prava milina.
Za razliku od MS-sustava i IBM-PC baziranih računala, gdje svaka šuša može uvaljat unutra svaku komponentu, pa se njih 30 mogu mirno svađat, klat i da nikad ne uloviš tko koga čime kako gdje i zašto j*be, Apple je rekao (pardon, Jobs je rekao) da su hardver i softver jedno. Dvije strane iste medalje, i bez jednog nema drugog. Kad Apple izbaci hardver, onda te komponente zajedno rade 120%. Bez ikakvih sranja, to jednostavno RADI. I to radi dugo i pouzdano, stalno i uvijek, i tek uz rijetke iznimke, koje u pravilu bez pitanja mijenjaju. Mahom pri takvim tvorničkim greškama mijenjaju cijelo računalo, a ne samo upitnu komponentu, što je isto stvar za pohvalu po meni.

I dalje sam SysAdmin, na Windowsima radim i živim od toga, ali da mogu u firmu ugurati OSX, napravio bih to bez da se okrenem, bez žaljenja, bez ičega. Po meni je Apple napravio nešto vrijedi i radi, i iako košta više, znaš da imaju besprijekorni support i zamjenu neispravnih uređaja, znaš da OS daju besplatno (kao što Win8 košta x, a Win8.1 koji ispravlja bugove i donosi feature koji su prije Win8 postojali pa ih je Win8 izbacio, opet košta para), jednostavno kad daš toliko para za Apple uređaj, onda znaš da je vrhunski dizajn, da su vrhunske komponente, znaš da ne gubi cijenu nakon 2 mjeseca - pa ni nakon 3 godine je pad cijene vrlo mali, i znaš da to jednostavno RADI.

Uopće me osobno ne interesira kakav je gazda te firme, kako on privatno rješava svoje obiteljske probleme (dok ne tuče ženu i djecu, dok je sve u granicama legalnog, jebe mi se jel' on priznaje Lisu ili ne, to nije moja stvar i ne idem s njim na ručak za Božić pa da me to interesira). Ne zanima me ni politika diobe dobara njegove firme - konačno, firma je njegova, i ako će donirati - samo naprijed. Ako neće - njegovo pravo. Da gledam tko je donirao u dobrotvorne svrhe pa po tome određujem kod koga ću kupovati, bogme bi mi frižider bio prazan, da ne spominjem ormare.

Apple je jednostavno stroj, ogromni stroj, koji radi ono za što je napravljen, i radi to vrlo dobro. Kako ne ocjenjujem kvalitetu auta po tome ima li espresso-aparat u gepeku ili ne, tako ne ocjenjujem Apple prema privatnom životu njegovog preminulog osnivača niti po tome koliko (ili ništa) donira okolo. Može MS donirati i milijarde, ali i dalje je to OS koji ima 3x više bajtova zakrpi nego što je originalna verzija softvera imala. To se na OSXu, nekako, ne dešava. Ima zakrpi, svakako, ali nikako nisu 3x (ili više čak!) puta veće od originalne inačice softvera. Po meni, da je više para utučeno na beta-testiranje i razmišljanje prilikom izrade OSa umjesto na doniranje, i MS bi mogao biti stabilniji. Ali eto - nije. Pa ne vrijedi bez veze u mojoj branši pravilo da se NIKAD ne stavljaju novi Windowsi nigdje dok ne izađe prvi ServicePack...

Povratak na vrh

PostPostano: 30 sij 2014 16:28 

:dobar: slažem se u svemu gore navedenom... :plus:

Povratak na vrh

[ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.