Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 23 srp 2019 22:57. Sada je: 23 srp 2019 22:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 260 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: kuhajmo zajedno
PostPostano: 14 lis 2011 13:59 

Ma ljubomorna sam ja malo na Chromexa samo neću da priznam. :belj:

Ali hehe...O da, znam kako je...Vanka snjeg, kiša, magla, oblaci. Šta ćeš drugo nego ostat doma i kuhat. :hi:
A ko će vamo stat doma po ovako lipom vrimenu, daj natoči gorivo i voziiii! :auto:
A dalmatinke nisu mrzovoljne, otkud vam to, bar su sve oko mene uvik nasmijane i dobre volje. Ali može bit da su mrzovoljne one koje se presele gore. :hi:
Sunce najbolje nahrani dušu i tijelo a spiza tek u zimskom periodu, mora se čovik nečim utješit dok čeka sunce. :belj:

Povratak na vrh

PostPostano: 14 lis 2011 16:33 
Moderator

O da.. bravo tico na brzima receptima! :plus:

Treba i toga biti, ali kao što rekoše ostali.. treba i onoga za dušu.. treba umjetnosti.

E pa zato ja ne kuham svaki dan (to radi my woman), već samo par puta godišnje i tada se to pretvara u bakanalije. :blje:

Povratak na vrh

PostPostano: 14 lis 2011 19:50 

Skoro pa sam zavrsio sa montazom videa kako se radi šugo koje se obicno servira uz njoke(ja ga radim i za pastu,fuze,pljukance,njoke na zlicu,njoke na vilicu itd,u biti za sve vezano uz tjesteninu).Dode Mali zasjedne na komp i ugasi sve ma :angry_shake: cu ga ako i ne :shake:

Miserere,misero me,
pero brindo alla vita!!!

Ipak cu ga zavrsit i uploadat neki drugi put

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 15 lis 2011 07:03 
Moderator

Sjetih se danas jednog prijatelja iz Sarajeva, pa malo njihovih delicija za danas.
Sjedili smo na Bašćaršiji kod Ferhatovića, davnih godina i jedemo, a šta drugo nego

BOSANSKI ĆEVAP

Priprema: junetinu dva puta sfaširati , but, naravno (provuči kroz mašinu za mljevenje mesa)
Očistiti sve žilice
nasjeckati crveni luk
staviti ulje, sol, biber
Dobro izmiješati 16 puta
dodati krušne mrvice
izmiješati još 16 puta, rukom
ostaviti preko noći u friđu
ujutro izmiješati 16 puta
oblikovati ćevape (ruke ne prati ni slučajno, gubi se esencija)
peći na roštilju na srednje jakoj vatri, paziti pri okretanju da se ne raspadnu jer ih veže samo ulje

E, sad, unutra nema klempetine (pajceka) to je osnov
Divota, raspadaju se u ustima, a okus.... :blje:

Povratak na vrh

PostPostano: 15 lis 2011 10:20 

Ajnpren juha (prežgana juha)

Na 2 jušne žlice ulja stavimo 1 žlicu brašna i brašno lagano popržimo tek da brašno požuti, potom na to nalijemo min. 1,5l vode, dodamo vegetu te malo crvene paprike i kuhamo 20 minuta na laganoj vatri uz povremeno miješanje.

Dok se juhica kuha na laganoj vatri, isječemo par šnita kruha na kockice, popržimo ih na tavi uz ili bez ulja (samo mrvicu), da kruh malo uhvati boju a može i reš - samo treba paziti da ne zagori.

Juhu i prženi kruh serviramo zasebno!

Paradajz juha

1 jušna žlica brašna se poprži na malo ulja da brašno požuti, potom se zalije vodom - cca 1,5l, dodamo Vegetu, paradajz iz tube - oko 2 jušne žlice (naravno, ne K-plus) i to kuhamo na laganoj vatri oko 30 minuta. Tek kad je ovih 30 minuta prošlo ubacimo tjesteninu, tj. rezance.

Hint za poboljšanje okusa - u periodu hlađenja dobro je dodati 1 žličicu šećera jer paradajz iz tube zna imati gorkasti okus. Dodamo šećer i lagano promješamo...

Tko ima domaći paradajz, može dodati 1-2 dl paradajza, po potrebi i više, ovisno koliko je gust umjesto paradajza iz tube.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 lis 2011 10:29 
Administrator

GULAŠ

Ako ste savladali UDO, gulas je pizdin dim za napravit. Stavi se veca kolicina junetine i 20 minuta prije zavrsetka ubaci se BIJELI krumpir narezan na kockice.
Naravno tu jos ima finesa koje dizu cijeli gulas.
dobro odmjerena kolicina feferona
Ako stignu nenadani gosti i gulasa bi moglo pofaliti, za svakog novopridoslog stavite jos po jedan ljuti feferon u gulas.
vrganji
Mala kolicina vrganja dize nevjerojatno svaki cuspajz, a gulas narocito.
svinjska nogica
Samo recite mesaru da nogicu raskoli po duzini kosti, on zna vec sto treba. Radi se cisto o zelatini i ta jedna pajcekova nogica ce jako zgusnuti smjesu.
dodaci za gulas, Fant etc.
Nerado priznajem ali koristim i to. Medjutim stavljam samo cetvrtinu kolicine od one koje je zamislio proizvodjac. A i to kombiniram sa srodnim dodacima, recimo s fantom za grah.
krumpir
Bijeli krumpir je za kuhanje a crveni za pecenje.
Ako stavite crveni krumpir u gulas on ce imati tvrdu ovojnicu bez obzira koliko ga kuhali. Zato koristite iskljucivo bijeli.

EDIT:
Neki dan sam uzeo junecu potrbusinu za probu gulasa. Nije mi se dopalo jer je imao prejaki miris po govedjoj juhi. Mislio sam da ce ga ukucani ostavit ali oni su polizali lonac. Ko ce ih znati ...

Povratak na vrh

PostPostano: 15 lis 2011 10:40 

Pita sa sirom i špinatom

Od ovakvih kombinacija inače bježim kao vrag od tamjana, no nakon što sam prvi put probao bučnicu i svidjela mi se, počeo sam skupljati raznorazne recepte ovog tipa. Mada na prvi pogled djeluje čudno, kombinacija je izvrsna.

Potrebni sastojci:

50 dag kora za savijaču,
50 dag svježeg kravljeg sira,
3 jaja,
2 dl vrhnja,
1 kg svježeg špinata (350 g smrznutog!),
2 dl mineralne vode,
1 dl ulja,
3 dag maslaca,
sol i papar.

Špinat očistimo, operemo, blanširamo pa naglo ohladimo u hladnoj vodi kojoj smo dodali led. Ocijedimo ga, istisnemo vodu i nakošemo. U posudi izmješamo sir, vrhnje i jaja te sol, papar i mineralnu vodu u jednoličnu smjesu i dodamo špinat. Špinat možemo koristiti i smrznuti - zalijemo ga s 2 dl vode i malo ulja te potom vodu isparimo na laganoj vatri.

Maslac i ulje stavimo u posudu i na laganoj vatri pustimo da se maslac istopi te time premažemo dno posude za pečenje. Prvo stavljamo koru tijesta koju opet premažemo uljem, zatim 2 kore, tek potom smjesu špinata i sira. Potom ponavljamo red kora, red špinata i završimo s 2 kore, dobro pouljimo, izbodemo vilicom i stavimo peći u prethodno zagrijanu pećnicu na 180 °C.

Pečemo oko sat vremena, a kod serviranja dodamo jogurt!

Povratak na vrh

PostPostano: 15 lis 2011 10:43 

Samo mali hint za GULAŠ by Kinta - sve 5, ali profi kuhari ga kuhaju sa mineralnom vodom, osobito ako je u pitanju veči broj kušača istog ili gostiju. Nisam vjerovao dok nisam probao.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 lis 2011 10:48 
Moderator

Evo vratih se iz sela, bio na servisu compa.
2 kuhana sira- to Sanja voli, jedan friški i pripadajuća količina vrhnja.
:hi:
Prednost života na selu ili.... :conf:

Povratak na vrh

PostPostano: 15 lis 2011 11:11 
Administrator

Bravo Corto, sad si me podsjetio na nesto.

RUDARSKA GREBLICA

Blizu Samobora na kakvih 5km ima malo selo Rude. To je poznato naselje osnovano na danas iscpljenim rudnicima bakra i moguce da je starije i od Samobora. Rude je bilo naseljeno njemackim stanovnistvom i tu su gotovo iskljucivo ostale izvedenice njemackih prezimena: Štajnkler, Lehpamer, Šujster, Štibohar, Fresl, Nikl ... Rude su opjevane i u svima znanoj ˝Samobor je lepa varosh˝:
... rudarice dobre gazdarice
a rudari dobri gospodari ...
Rude se nekad zvalo Rovi, i svaka slicnost s vlasnikom ducana u savskoj nije slucajna.

Ovi vrijedni i marljivi ljudi su lijepo zivjeli od poljoprivrede na nemoguce strmim terenima, a fenomen u bivsoj drzavi je bio sto je to malo selo imalo rukometnog prvoligasa!!

Rudarska greblica je tanki kolac punjen sirom ili orasima ili koprivama ili spinatom. Recept necu dati jer je greblicu nemoguce napraviti ako ju prije toga niste vidjeli i probali.
Za vrijeme setnje samoborski trgom skrenite iza samoborske banke. Tamo je kiosk gdje rudarsku greblicu mozete probati. A toplo preporucam posjetu Danima rudarske greblice.

Povratak na vrh

[ 260 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: