Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 24 lis 2019 05:00. Sada je: 24 lis 2019 05:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: eksplodirala baterija
PostPostano: 27 ruj 2013 09:02 

http://www.24sata.hr/galerija/news/osta ... 748/794663

Zadnja izmjena: street; 27 ruj 2013 09:37; ukupno mijenjano 1 put/a.

Povratak na vrh

Naslov: Re: sksplodirala baterija
PostPostano: 27 ruj 2013 09:08 
Moderator

Koliko dnevno u svijetu izbije požara od klasične cigarete i koliko ljudi umre zbog nje pa o tome nitko ne piše.
Ali kad grune neispravna kineska baterija u još gorem kineskom ispravljaču to objavi cijeli svijet.
Seronje dvolični, to je moj komentar.

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

PostPostano: 27 ruj 2013 09:19 

Da bar evidentiraju koliko upaljača grune u autima na ljetnoj vrućini. Jedan mi je davno napravio takav ršum u autu da sam mislija da je bila provala :lol:

Povratak na vrh

PostPostano: 27 ruj 2013 09:27 

Aj kad padne avion negdje u Svijetu i 150 ljudi ode u Vječna Lovišta svi se dignu na noge.

30.000 ljudi godišnje strada/pogine u automobilima i nikom ništa...

To se zove prihvatljiv rizik življenja na Zemaljskoj kugli.

Povratak na vrh

PostPostano: 27 ruj 2013 09:27 
Administrator

Eksplodiraju i skupe stvari :zu:
http://www.vecernji.hr/vijesti/zagrepca ... nak-610148
Mene su ko malog dececa ucili da se ukljucene elektricne stvari ne ostavljaju bez nadzora, da se ne diraju mokrim rukama, da ...
Ili su danasnje mame i tate zakazali ili su danasnja djeca previse zvrkasta zbog hranjenja neprirodnom hranom.

Povratak na vrh

Naslov: Re: eksplodirala baterija
PostPostano: 27 ruj 2013 09:54 

street je napisao:
http://www.24sata.hr/galerija/news/ostavio-e-cigaretu-da-se-puni-u-autu-eksplodirala-kao-petarda-333748/794663

Rek'o ja ... ne ostavljati baterije same, s njima treba kao sa malom djecom :)

Daily drive: Russian 91%, Kayfun Lite Plus V2 klonjara, FT Nemesis x 2,
Ostalo: IGO-L x 2, ZMAX v3, Vamo V5, Chi You + AIOS hibrid, ASTRO + AIOS hibrid, Russian 91% klonjara, Taifun GT + ASTRO, Evolve Kick

slika slika

Povratak na vrh

PostPostano: 29 ruj 2013 13:42 

Da nekome eksplodira baterija 3 puta .....onda nije do baterije,

do morona je !!!

Nema,nema pa se javi neki lobi po medijima... :shake:

Povratak na vrh

PostPostano: 29 ruj 2013 14:02 

Karo je napisao:
Da nekome eksplodira baterija 3 puta .....onda nije do baterije,

do morona je !!!

Nema,nema pa se javi neki lobi po medijima... :shake:

:plus: upravo sam to i ja pomislila :)

Povratak na vrh

PostPostano: 29 ruj 2013 14:09 

Eksplodirala mu je baterija u SLUŽBENOJ Škodi Superb.

Dakle, momak tvrdi kako je stavio na punjene preko noći a alarm mu se javio ujutro. Svaki vlasnik novijih (a mislim i nekih starijih) Škoda zna kako mu se upaljač, odnosno konektor u koji se svašta gura, GASI nakon 20 minuta od vađenja ključa ili gašenja kontakta. Tako je i kod njegove SLUŽBENE Škode. Imam kompjuter koji je identičan i sa istim mogućnostima kao kod njega. Znam kako reagira u datim okolnostima.

Zaključak je da je spalio cigaretom auto pa poslije okrivio električnu cigaretu kako ne bi dobio momentalni otkaz i kako bi kasko možda i prihvatilo i nadoknadilo nastalu štetu na vozilu.

Moguće je i da je neovlašteno i nestručno modificirao električne instalacije na autu i tako izazvao ono što se na slikama može vidjeti.

Navedeno isključivanje se može regulirati pomoću kompjutera, ali i to spada u nestručno zadiranje u auto i nije pokriveno kaskom.

Kada bi i sve ovo bilo krivo (što svakako nije), ostaje pitanje osigurača na 12V na konektoru za upaljač. Ovakva šteta je moguća jedino ako je umjesto osigurača stavio čavao.

Tip je kreten i nadam se da će dobiti otkaz i da će sam morati nadoknaditi štetu iako sam siguran kako će mu Phillip Moriss sve to nadoknaditi.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 ruj 2013 15:15 

Valter je napisao:
Eksplodirala mu je baterija u SLUŽBENOJ Škodi Superb.

Dakle, momak tvrdi kako je stavio na punjene preko noći a alarm mu se javio ujutro. Svaki vlasnik novijih (a mislim i nekih starijih) Škoda zna kako mu se upaljač, odnosno konektor u koji se svašta gura, GASI nakon 20 minuta od vađenja ključa ili gašenja kontakta. Tako je i kod njegove SLUŽBENE Škode. Imam kompjuter koji je identičan i sa istim mogućnostima kao kod njega. Znam kako reagira u datim okolnostima.

Zaključak je da je spalio cigaretom auto pa poslije okrivio električnu cigaretu kako ne bi dobio momentalni otkaz i kako bi kasko možda i prihvatilo i nadoknadilo nastalu štetu na vozilu.

Moguće je i da je neovlašteno i nestručno modificirao električne instalacije na autu i tako izazvao ono što se na slikama može vidjeti.

Navedeno isključivanje se može regulirati pomoću kompjutera, ali i to spada u nestručno zadiranje u auto i nije pokriveno kaskom.

Kada bi i sve ovo bilo krivo (što svakako nije), ostaje pitanje osigurača na 12V na konektoru za upaljač. Ovakva šteta je moguća jedino ako je umjesto osigurača stavio čavao.

Tip je kreten i nadam se da će dobiti otkaz i da će sam morati nadoknaditi štetu iako sam siguran kako će mu Phillip Moriss sve to nadoknaditi.

Lol

Povratak na vrh

[ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: