Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 22 ruj 2019 23:54. Sada je: 22 ruj 2019 23:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Western Union
PostPostano: 10 kol 2011 21:57 

Vecina od vas ne koristi Western Union ali ja koristim kako bi poslao novac vama :).

Znaci,ja saljem odredjenu sumu novca a oni-(banka,posta) mene daju "money transfer" broj koji izgleda otprilike ovako: MTCN:XXX-XXXX-XXXX.
Ja taj broj posaljem onome koji treba da podigne novac,on zapise taj broj i sa osobnom (licnom) kartom ode do najblize banke ili poste koja suradjuje sa Western Unionom i podigne svoj novac.Proviziju placa onaj koji salje novac.To je to....

Neke sitnice se moraju doobjasniti kako bi bilo lakse onima koji se prvi put susrecu sa njihovim uslugama.
Kako sam i napomenuo,vec duze vreme saljem novac a gde se moze i koristim kako bi kupio nesto po netu,ali nisam znao sledece:
Na pr.__Saljem novac u Hrvatsku u valuti euro ili dolar ali nisam imao pojma da VI MOZETE PODICI SAMO KUNE ?!?!?! (ovde me ispravite ako gresim,ovo sam i ja doznao pre par dana)
Drugo,kad sam zavrsio sa slanjem na salteru pridje mi sef banke i kaze da sam trebao da saljem u dolare kako bi bilo poisplatljivo za onoga koji prima novac ?!?!? Zasto,kako...nemam pojma....
Trece,kad sam doznao za ono o kunama uzeo sam da procitam onaj ferman koji mi daje banka.U jednom cosku sa sitnim slovima i brojkama pise "iznos u kune...XXXXX"...to sam video i pre ali logicno bi bilo da je to opcija koja moze da se iskoristi a ne...da je to to !!!
Uostalom,zasto mi onda ne dozvole da posaljem denare nego moram dolare ili eure...
Pre nekoliko dana sam trebao poslat sumu od 110 dolara.Ako sam slao u dolare provizija bi bila skoro duplo veca jer provizija se naplaca na sledeci nacin:

-0 - 100 $____12 $ provizije
-101- 200 $____oko 20-tak $
-201- 300 $____ itd ,itd...

Zato sam poslao u eure,110 dolara taj dan je bilo oko 75-76 eura...Provizija za eure ide ovako:

-0-90 Eur____7 eur provizija
-91-???-(na dalje moram da provjerim jer nisam slao sume u eure vise od prvog ogranicenja)
Ovo su nove provizije,ovoga puta su manje za sve drzave EX-Ju i njihove komsije...

E sad interesantno je to sto na onom papiru pise da su 75 eura 540 kuna ??????
Kad provjerite videcete da su 75 eura skoro 560 kuna !!
Znaci,to je jedna od lopovskih rucnih obrada ovde kod nas.Mozda 20-tak kuna nije mnogo ali je ipak skoro 3 eura,a to je neprijatna situacija,znaci da sam dosad svakome "odsjeko" po nesto.Kao prvo,dodjem s denarima,kupim devize od njih,oni mi izracunaju "onaj" kurs pa tek onda saljem u devize kako bi oni dozvolili da se novac kod vas podigne u kune ????!!! Strasno bezobrazno ali jbg,kad nema nacina..... :nem:

Idemo dalje.....

Povratak na vrh

Naslov: Re: Western Union
PostPostano: 11 kol 2011 08:39 

Ja ti mogu dati samo 1 savjet - bježi od WU kao vrag od tamjana. Ako postoji mogućnost darovne kartice onda nju pošalji pa će čovjek dići pare kako hoće - Mastercard ili VISA sa točno određenim iznosom... Iako je i u Hr to tek nedavno uvedeno, pa nisam siguran postoji li kod vas ta opcija.

Povratak na vrh

PostPostano: 11 kol 2011 11:06 

Corto_1973 je napisao:
Ja ti mogu dati samo 1 savjet - bježi od WU kao vrag od tamjana. Ako postoji mogućnost darovne kartice onda nju pošalji pa će čovjek dići pare kako hoće - Mastercard ili VISA sa točno određenim iznosom... Iako je i u Hr to tek nedavno uvedeno, pa nisam siguran postoji li kod vas ta opcija.

Uf...vjeruj mi,ja sam prvi koji bi pobjego od njih.Do pre nekog vremena provizija je bila 15 eura na sume u rasponu od 0-90 eura....Taj raspon se koristi u vecini slucajeva pa sad vidi ti koja se svotica nagomila u provizije.Saljes 20 eura-platis 15 provizije.Sad se malo lakse dise sa ovih 7 eura ali se ipak ne isplati jer ja to koristim non-stop.Da ne spominjen Heaven Gifts i njihovu politiku oko WU-a.Kako bi platio ovim servisom mora da narucim minimalnu vrijednost od 300 dolara !!! U njihovim slucajem uplata ide direktno na racun,znaci niko ne podize novac koji je poslan,a za takav nacin koristenja Western Union i njima naplaca plus provizije !!!
Da je jedna ili dvije transakcije onda prebolis 15-tak eura ali kad je to nacin placanja i kupnje...onda je mnogo. :naje: sam...

Povratak na vrh

PostPostano: 11 kol 2011 15:00 

Karo zar u Makedoniji nemate MB?Sa tim servisom je neuporedivo lakse kupovati a i provizije su zanemarljive u odnosu na WU.Ja sam isto na pocetku razmisljao o WU ali kada sam video koliko uzimaju u startu sam odustao.

Povratak na vrh

PostPostano: 11 kol 2011 18:54 
Administrator

E sad da ja dopisem kako se prima novac preko Western Uniona.

Dakle odes u bilo koju postu ili banku koja radi sa WU. Uzmes osobnu i MTCN broj i teta za salterom ti odusevljeno izvadi plahtu od formulara koju trebas ispuniti: nome e cognome, adresu, telefon, mail ... Kada to popunis lijepo sa smijeskom pruzis teti. Onda ti ona isti taj formular vrati bez smijeska:
- Ispunite i dio s generalijama od posiljatelja.
OK to nije tesko: Igor Kar ... Kara ... Karadz ... ma kako mu je ono prezime.
-Teta sorry al ne znam.
-Je gospon pa morate znat
-Je onda idem doma s formularom pak se vratim.
-Je onda moze i tak.
I vec na izlaznim vratima cujem milozvucni glas:
-Gospon ne zaboravite OIB !!!
OIB je tajni identifikacijski broj svakog gradjanina rvacke. I makar je tajan svaka shusha ga trazi, a nitko od nas ga naravno ne zna napamet. Nebi bilo lose ga tetovirati na podlakticu kao sto je bila moda u Chromexovoj familiji. Da se ne zaboravi.
Onda odes doma popunis formular, ubacis MTCN broj, OIB i ocekivani iznos novcanica i teta vise nema kam pa ti mora isplatiti peneze.
I onda mozes na pivu.

Povratak na vrh

PostPostano: 11 kol 2011 21:02 

Kinta je napisao:

Dakle odes u bilo koju postu ili banku koja radi sa WU. Uzmes osobnu i MTCN broj i teta za salterom ti odusevljeno izvadi plahtu od formulara koju trebas ispuniti: nome e cognome, adresu, telefon, mail ... Kada to popunis lijepo sa smijeskom pruzis teti. Onda ti ona isti taj formular vrati bez smijeska:
-Teta sorry al ne znam.
-Je onda moze i tak.
OIB je tajni identifikacijski broj svakog gradjanina rvacke. I makar je tajan svaka shusha ga trazi, a nitko od nas ga naravno ne zna napamet. Nebi bilo lose ga tetovirati na podlakticu kao sto je bila moda u Chromexovoj familiji. Da se ne zaboravi.
Onda odes doma popunis formular, ubacis MTCN broj, OIB i ocekivani iznos novcanica i teta vise nema kam pa ti mora isplatiti peneze.
I onda mozes na pivu.

A tko će sve to platiti, i za pivu moraš moliti da ti zapišu na račun :rotfl:
Sve napisano o temi je žalosno ali istinito. OK moraju naplatiti svoje trškove ali taj lov u mutnome kad znaju da drugačije ne možeš je ........
A za oib nije neka fora jer kad butra dobije osnovne podatke na netu ga nađe bez kiksa! I sad se pitajmo kakva je to država :alikako:
Sorry ako "a jesam" sam naporan :naje:

Povratak na vrh

PostPostano: 11 kol 2011 21:18 

Kinta je napisao:

-Teta sorry al ne znam.
-Je onda moze i tak.
I onda mozes na pivu.

Teti na salteru fali onaj nas uredjaj,crveno i zeleno dugme.... :twisted: ___ j..em joj dan do prepodne !!!
Sta ce joj ime i prezime kad joj das MTCN,broj koji nikako ne moze doznati niko osim onaj koji salje i onaj koji podize novac... :shake:
Sorry brate,nisam imao pojma za ime i prezime :aha:

Povratak na vrh

PostPostano: 11 kol 2011 21:36 

WU je najprevarantskija moguća družina, ništa bezobraznije nije smišljeno još od srednjeg veka :D
Na tako beskrupulozan način zarađivati tolike pare na muci onih koji nijedan drugi način za razmenu novaca nemaju... ma užas.
U Srbiji oni odavno imaju monopol na transfer novca sa inostranstvom, podmazali su nekoga iz vlasti i napravili su dil da možeš iz inostranstva preko WU primiti pare u skoro svim našim bankama, ali samo iz pošte možeš slati pare preko (i to samo dinare, naravno). Najjače je kada su ih pre neku godinu tužili, neka kompanija za platni promet je tužila poštu i WU zbog monopola, i ovi naši su morali da održe suđenje. WU je zahtevao da suđenje bude zatvoreno za javnost!? Pa šta krijete od javnosti, koliko zaradite na konverzijama i napumpanim kursevima?

slika

Zadnja izmjena: Shaka Zuluf; 11 kol 2011 22:26; ukupno mijenjano 1 put/a.

Povratak na vrh

PostPostano: 11 kol 2011 22:15 

Shaka Zuluf je napisao:
WU je najprevarantskija moguća družina, ništa bezobraznije nije smišljeno još od srednjeg veka :D
Na tako beskrupulozan način zarađivati tolike pare na muci onih koji nijedan drugi način za razmenu novaca nemaju... ma užas.
U Srbiji oni odavno imaju monopol na transfer novca sa inostranstvom, podmazali su nekoga iz vlasti i napravili su dil da možeš iz inostranstva preko WU primiti pare u skoro svim našim bankama, ali samo iz pošte možeš slati pare preko (i to samo dinare, naravno). Najjače je kada su ih pre neku godinu tužili, neka kompanija za platni promet je tužila poštu i WU zbog monopola, i ovi naši su morali da održe usđenje. WU je zahtevao da suđenje bude zatvoreno za javnost!? Pa šta krijete od javnosti, koliko zaradite na konverzijama i napumpanim kursevima?

Bez filozofiranja: :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 12 kol 2011 19:01 
Administrator

Karo je napisao:
Teti na salteru fali onaj nas uredjaj,crveno i zeleno dugme.... :twisted: ___ j..em joj dan do prepodne !!!
Sta ce joj ime i prezime kad joj das MTCN,broj koji nikako ne moze doznati niko osim onaj koji salje i onaj koji podize novac... :shake:
Sorry brate,nisam imao pojma za ime i prezime :aha:

Nije teta kriva, veli da sve te podatke mora imati inace ne prolazi zahtjev za isplatom. I stvarno vidio sam kad se na drugom kompu konektirala s WU da upisuje sve podatke u masku.

Opet citam na raznim forumima da nasa porezna uprava skace na sve uplate u iznosu vecem od tisucu kuna. Zato sam i pitao jeli ima rubrika ˝donacija˝ jer na donacije ne reagiraju.

Povratak na vrh

[ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: