Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 19 kol 2019 19:16. Sada je: 19 kol 2019 19:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 15 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Nova carinska pravila za poštanske pošiljke
PostPostano: 14 lip 2013 17:10 
Moderator

Šef Carinske uprave Zlatko Grabar i njegovi pomoćnici predstavili su novosti za građane i poduzetnike nakon dana ulaska Hrvatske u Europsku uniju.

...

Poštanski promet

Što se tiče poštanskog prometa sa zemljama izvan EU, pravne osobe će međusobno ga moći koristiti bez PDV-a i carinske naknade ukoliko ne prelaze 22 eura vrijednosti, dok limit za fizičke osobe iznosi 45 eura. Na pošiljke koje prelaze te iznose, a manje su vrijednosti od 150 eura, plaćat će se PDV, ali ne carina. Ukoliko se prijeđe taj iznos, plaća se oboje.

Znači do 45 ojra nema davanja, od 45 do 150 ojra plaća se samo PDV, peko 150 ojra i PDV i Carina.

Za zemlje iz EU nema ograničenja, carine i PDV-a.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Nova carinska pravila za poštanske pošiljke
PostPostano: 14 lip 2013 23:30 

Sad ce carinici ostat bez dobrog dijela love i posla.
Nebi me cudilo da sve po redu opale po dzepu vec na 46 eura.

Povratak na vrh

PostPostano: 14 lip 2013 23:57 

Da se nadovežem, ako vam pošiljke u zadnje vrijeme leže malo duže na carini, nije ni čudo.
Izgleda da se ukidaju sve carinske ispostave i uvodi centraliziran carinski sustav u Zagrebu. Ima nekoliko oznaka kad provjeravate tracking na ips.posta.hr, uglavnom 2-4 dana ležanja na carini je super. Prosjek 5-7 dana.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 lip 2013 20:05 

Ja se ispricavam ali ovo je krivo. Evo citata iz MIF-a. Ukratko nista se bitno ne mjenja. PDV ce se placate na posilje cija je vrijednost preko 22 eura a ne 45 eura (sto je BTW slucaj I sada). Limit od 45 eura se primjenjuje ako vam je posiljku poslala privatna osoba kao poklon (gift). Cim paket salje pravna osoba (odnosno firma) limit koji se primjenjuje je 22 ojra.
Evo teksta:

U poštanskom prometu od 01. srpnja 2013. godine primjenjivati će se europska regulativa koja je podigla vrijednosni limit glede oslobođenja od plaćanja carine na 150 eura no porezno oslobođenje se i nadalje u zemljama članicama EU primjenjuje na pošiljke vrijednosti do 22 eura. Dakle roba vrijednosti do 150 eura oslobođena je carine te PDV-a u vrijednosti do 22 eura. Vezano za plaćanje carine i PDV-a na poklone koje fizičke osobe iz inozemstva šalju fizičkim osobama u RH, prema europskoj regulativi limit pošiljke za olakšicu iznosi 45 eura (podsjetimo trenutni limit je 300,00 kuna). Navedeno će se primjenjivati od dana pristupa isključivo na pošiljke iz trećih zemalja, dok prestaje sav carinski nadzor nad pošiljkama iz zemalja EU obzirom da postajemo dijelom carinske unije.

Povratak na vrh

PostPostano: 11 srp 2013 16:49 

Giza je napisao:
Ja se ispricavam ali ovo je krivo. Evo citata iz MIF-a. Ukratko nista se bitno ne mjenja. PDV ce se placate na posilje cija je vrijednost preko 22 eura a ne 45 eura (sto je BTW slucaj I sada). Limit od 45 eura se primjenjuje ako vam je posiljku poslala privatna osoba kao poklon (gift). Cim paket salje pravna osoba (odnosno firma) limit koji se primjenjuje je 22 ojra.
Evo teksta:

U poštanskom prometu od 01. srpnja 2013. godine primjenjivati će se europska regulativa koja je podigla vrijednosni limit glede oslobođenja od plaćanja carine na 150 eura no porezno oslobođenje se i nadalje u zemljama članicama EU primjenjuje na pošiljke vrijednosti do 22 eura. Dakle roba vrijednosti do 150 eura oslobođena je carine te PDV-a u vrijednosti do 22 eura. Vezano za plaćanje carine i PDV-a na poklone koje fizičke osobe iz inozemstva šalju fizičkim osobama u RH, prema europskoj regulativi limit pošiljke za olakšicu iznosi 45 eura (podsjetimo trenutni limit je 300,00 kuna). Navedeno će se primjenjivati od dana pristupa isključivo na pošiljke iz trećih zemalja, dok prestaje sav carinski nadzor nad pošiljkama iz zemalja EU obzirom da postajemo dijelom carinske unije.

znaci,na moju narudzbu od 35 usd mi cepaju pdv?ili...
nijesam bas skonto....uvijek mi matematika bila strana :zu:

Mod-Evic VT,Kennedy Roundhouse
Atty-Ego one mega, Tobh atty, Tsunami rda

Povratak na vrh

PostPostano: 11 srp 2013 17:44 

dimnjačar je napisao:

Jel prelazi 160kn s poštarinom? Onda da. A možda i prođe bez carinjenja ako ide preko Zg carinarnice, znaju se "provući" i puno veći iznosi, samo da ne piše na paketu

Novi članovi, molimo vas da se prvo predstavite.
Uvod u e-cigarete, mali priručnik za friške parioce.

Povratak na vrh

PostPostano: 11 srp 2013 17:54 

matija je napisao:
dimnjačar je napisao:

Jel prelazi 160kn s poštarinom? Onda da. A možda i prođe bez carinjenja ako ide preko Zg carinarnice, znaju se "provući" i puno veći iznosi, samo da ne piše na paketu

Admin daj ga brisi :joj:

Povratak na vrh

PostPostano: 11 srp 2013 19:28 

damirdjg je napisao:
matija je napisao:
dimnjačar je napisao:

Admin daj ga brisi :joj:

A razlog bi bio...?

Povratak na vrh

PostPostano: 12 srp 2013 19:08 

razlog bi bio taj da carina nije glupa i zna sve te cake i zamisli čak se koriste i internetom
pa im je sigurno gušt čitati ovdje kak se neki sprdaju sa njihovom "nesposobnošću"

kužiš sad?

Povratak na vrh

PostPostano: 12 srp 2013 19:27 

rookie je napisao:
razlog bi bio taj da carina nije glupa i zna sve te cake i zamisli čak se koriste i internetom
pa im je sigurno gušt čitati ovdje kak se neki sprdaju sa njihovom "nesposobnošću"

kužiš sad?

Vidim da ste obojica nabrijani... :hug: Postavljeno pitanje bilo je hoće li ga oderati za PDV na pošiljku od 35 USD. Kako su dolari u igri, značilo bi da paket dolazi van EU (Amerika ili Kina), a takve pošiljke se i dalje carine (prvi post je netočan) na iznose preko 160 kn. Sad, kako punih 10 godina kupujem preko neta, bio sam slobodan komentirati i da neki paketi (i to poveći) mogu proći bez "otvaranja" i carinjenja (tj. na e-cig se lupa samo PDV, nema carine) u zagrebačkoj carinarnici, vjerojatno jer im se neda ili ne stignu otvoriti svaki božji paket. Dogodilo se nebrojeno puta, i pun je Internet komentara da skupe pošiljke ponekad "prolaze", dok npr. u Rijeci/Osijeku otvaraju svaku. Kako si ti zaključio da ih netko naziva nesposobnima ili da će nas naći preko ovog foruma, e to nemam pojima, ali nema razloga za paranoju

Povratak na vrh

[ 15 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: