Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 25 kol 2019 07:38. Sada je: 25 kol 2019 07:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Molim za savjet
PostPostano: 05 vel 2013 12:51 

Kad smo kod PHILIPS-a,jedan od TV-a kod kuce mi je Philips,CRT obican TV -82 cm i sa puno dodatnih funkcija u vezi video i audio podjesavanja,jako zadovoljan s njim...

Btw,pronasao sam super model i odlucio sam da cu njega uzeti...izbor je bio prevelik,cak nemoguci u slucaj kad covjek ne zna ili se ne razumije u karakteristike...

Jedan od boljih ducana kod nas je nasa MK kompanija NEPTUN,kad udjes u njihov ducan bilo bi ti potrebno bar tjedan dana da vidis sto sve prodaju,to je ogroman prostor od nekih 2-2500 m2 pun najnovije elektronike :)

Nakon vasih savjeta i nekoliko dana usporedjivanja LG i Samsung led televizora dosli smo do jasnog zakljucka da je LG daleko kvalitetniji od Samsunga...bar u ovom segmentu kod "prosjecnih" modela.Mozda (kazem mozda) je Samsung bolji kad je neki odredjeni model u pitanju ali....Usporedjivali smo modele i od 60+ incha,opet je LG No.1,probali smo i kod obicnih kanala i kod HD kanala,opet je LG No.1...Kod 3D funkcije je definitivno lako odluciti da je LG-jeva "pasivna" tehnologija bolja od Samsung-ove "aktivne"...
Plus,Samsung (active 3D) naocale rade na principu da ekran salje signal do naocale (koje imaju opciju on-off i baterije na njih) a kod LG (passive 3D) sve to odradi ekran a naocale su teski i do 14gr. !!
Naocale za Samsung kostaju i do 100-150 eura zbog aktivne tehnologije a za LG 10-tak eura jer kod njih je samo leca bitna,oni ne primaju signal od TV-a...
Jos jedan ogroman PLUS za gaming ide kod LG-a....(ovo mozete dobro pogledati na netu,ima puno oko ovoga...) Samsung naoцale potamne kada gledate iz odredjenog kuta !!

Ovo sto sam ja odabrao je LG model 40' LS 570 S (T)

BEZ 3D funkcije definitivno !!!.....3D tehnologija se razvija brzo pa bi ova bila obsolete za par godina a iskreno,bas i nemam potrebe od 3D opcije...

•40"(102cm) Full HD LED TV
•SMART TV, DLNA, Simplink
•Rezolucija: 1920x1080
200Hz MCi, Triple XD Engine <---- ;)
•24p Real Cinema
•DVR, Wi-Fi, WiDi
•4xHDMI 1.4, 3xUSB 2.0, Scart, Lan, PC in
•Dolby Digital MS10
•DVB-T/C HD

Ovog modela nije bilo na lageru,sva sreca da je bio izmedju onoga sto su narucili pa je moj TV sad na carini ....cekam da se jave svakog trenutka :)

...i sve to za nekih 600-tinjak eura :plus:

Jos jednom hvala svima...ova tema bi mogla pomoci mnogima da se odluce ;)

Povratak na vrh

PostPostano: 05 vel 2013 12:55 

Odlican odabir!

Sent from my U8650-1 using Tapatalk 2

Povratak na vrh

PostPostano: 05 vel 2013 13:28 

Nadam se da nakon odluke nisi odmah i poletio kupiti LG.

Ponosni sam vlasnik jednog LG modela. Mogu reći da mi je to bila krasna pogreška. Nakon godina SONY-a i to gotovo sve opreme, oslučio sam uštediti. Big mistake.

Dakle, da nabrojim samo neke nebuloze koje su specifične za svaki LG, a ne samo za moj.

Slika je flekava. Osvjetljenje je loše. To se najbolje vidi kod svjetlih slika kao što je kada je komp spojen pa poželiš malo prosurfati. U dučanu puštaju samo tamne demo snimke koje izgledaju OK.

Netcast je gotovo neupotrebljiv. YouTube i radio kao jedine korisne funkcije teško mogu biti zanimljive jer ne možeš dodavati custom radio stanice, a popis istih nije dovoljan za mene jer nedostaju one koje su mi zanimljive. Osim toga, svaki puta kada uđeš u to, opet traženje po popisu. YouTube daje samo sliku osnovne kvalitete. Ne možeš mijenjati rezoluciju. Nema HD opcije (niti bilo kakve druge) na Full HD televizoru.

FullHD je samo ono sa čega može prikazati sliku, ali of HD nema ništa. Jednostavno mu je to previše. 720p je ono što mu je default rezolucija matrice i to se krasno vidi kada spojiš uređaj koji to može i prikazati.

Daljinski upravljač za njega je zgodan samo na prvi pogled. Ali ne svjetli u mraku (a to je jako korisno). Ne možeš nikako pisati po tim gumenim tipkama tako da facebook ili bilo što drugo spada u utopiju.

DLNA je skoro neupotrebljiv jer je relikt prošlosti dok je PLEX tek malo bolji kod novijih SMART modela. Dozla boga je spor a slika koju u konačnici daje je trzava. Čak i na gigabitnoj mreži. (Dobro on može samo 100 Mb).

Sve što je napisano u uputama možeš koristiti samo na papiru. U konačnici mi TV koristi samo kao monitor i to ne previše dobar.

Da danas kupujem odlučio bi se za Samsung a da raspolažem s kojom kunom više, Panasonic. I to bi detaljno proučio.

Povratak na vrh

PostPostano: 05 vel 2013 15:32 

Od svega ovoga sto si nabrojao nisam nista primjetio...

Na kraju krajeva sve zavisi od modela,nisi rekao o kojem modelu pricas?

Ovo sto si ti nabrojao je tacno ali je odlika 60Hz-nog (ili ponekad 100Hz-nog) modela...

Zato sam i potencirao onih 200Hz

Sto se tice daljinskog,s nijm reguliras kursor na ekranu a ima i bezicnu tasturu i maus...

Koji je tvoj model,koja su oznake?...mozda si u pravu pa da pogledam?

Povratak na vrh

PostPostano: 05 vel 2013 16:15 

Ubi me ako znam točan model. Znam da ima 100Hz, 42 incha i broj 650 u modelu. Nije LED i star je 2 godine. Ali sve se odnosi i na novije. U dućanu sve to nećeš vidjeti jer to niti jedan demo ne prikazuje.

No ako želiš koristiti kao ja pa imati 42'' monitor pa ne njega spojen IPTV, DVD i komp pa zvuk preko receivera, možda ti bude OK.

Da sada kupujem mislim da bi bio neki osnovniji model koji nema LAN pa na njega spojim Media Center ili komp. Ionako baš ništa od svega toga ne koristim jer je preko kompa daleko jednostavnije. Na komp imam spojenu ručnu tipkovnicu od Lenova ili Logitech K400 sa trackpadom. Puno bolje i fleksibilnije od Netcast, DNLA, Plex ili SmartLink fora.

Komp bi trebao biti neki solidni Code2Duo. Imao sam Atom 330 (2x1.6GHz HT) ali nije bio dovoljno dobar. I neka ATI grafička (ja imam 1950XT), te 2 Gb memorije. Tako može tjerati sve u visokim rezolucijama. Imao sam malo sreće jer sam našao takve dijelove po kutijama pa na to stavio MacOS 10.6.8 SnowLeopard i utišao da se ne dere dok radi. Sada je dosta tih. U Atom verziji je bio nečujan i neprimjetan ali ne i dovoljno dobar.

Ukratko. Kupiš osnovni model, uštediš lovu i za te novčeke kupiš rabljeni komp, malko ga preurediš i imaš bolje, brše, više, jače ono što bi platio kod televizora. Uz to još se sa kompa javljaš i na Vaper Club. U Firefoxu. I na komp staviš neki Media Portal, Plex, MediOS ili sl. I sve to napajaš sa servera (ili osnovnog kompa) pa na njemu ne treba ništa ni držati. lijepo, brzo i korisno. Ja imam MacOS samo zbog zumiranja sportskih streamova koji se ne mogu baciti u full screen. Ah, da, niti to TV sam od sebe ne može. onda ostaje pitanje titlova, codeca, .mkv i sličnih formata... Mogao bi ja tako do prekosutra pisati. Treba ti barem 2 dana da provjeriš svaki TV i siguran sam da bi svakom našao grešku u tom pogledu. Ne može niti jedan sve.

Mislim da bi bilo jako nezgodno da bi titlovi bili premali (kod mene jesu) ili ne možeš pročitati .mkv ili ne enkodira titlove za naše znakove. I sve ti to obečaju sa najnovijim firmwareom koji nikada ne dođe. prošao sam sve to već.

Povratak na vrh

PostPostano: 05 vel 2013 16:22 

Ma nema do plazme... je.o lcd...

Sent from my U8650-1 using Tapatalk 2

Povratak na vrh

PostPostano: 05 vel 2013 16:39 

OK...sve jasno :plus:

To sto ti kazes nema dodirne tacke sa ovim modelom....niti komp. sa mojim :)

Povratak na vrh

PostPostano: 05 vel 2013 16:51 

Ma, da. U pravu si.

Kada ti dođe TV. Javi se s njega s jednim podužim postom na forum o prvim impresijama. Može i slike i ostalo.

Povratak na vrh

PostPostano: 06 vel 2013 11:58 

Valter je napisao:
Ma, da. U pravu si.

Kada ti dođe TV. Javi se s njega s jednim podužim postom na forum o prvim impresijama. Može i slike i ostalo.

Obavezno...

Upravo pozvao njihov ducan.....kazu da im je roba jos na carini :joj:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 vel 2013 13:16 

Bem ti carinu. Meni 1 paket iz UK i 3 paketa iz HK leže tamo a lijepo piše da je gift i košta 5$.

Povratak na vrh

[ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: