Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 19 lis 2019 05:46. Sada je: 19 lis 2019 05:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 17 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor Poruka
 Naslov: Re: Makedonska vina
PostPostano: 19 srp 2012 16:52 

Ali nama je Tga finaaaa i jeftinaaaa.Imam ja neka super vina u svojoj vinoteci ali to je za posebne prilike :hi:

Povratak na vrh

PostPostano: 25 svi 2013 16:46 
Administrator

Svaki gutljaj makedonskog vina je savršen dar Bogova

slika

U aromi vina koje sazrijeva načujte neotkrivene tajne neotkrivene Makedonije.Makedonija ima 280 sunčanih dana pogodnih za uzgoj elegantnih vina sa bogatstvom izazovnih nota snažnih i jedinstvenih okusa s bogatom koncentracijom mirisa i svježine.

Na teritoriji Makedoniji ima 24.000 hektara vinove loze i godišnji nivo proizvodnje makedonskih vinarija je oko 236.000 tona grožđa.

Tijekom antičke Makedonije održavali su se takozvani „Dinoizijevi dani“ u čast boga vina Dionizija. Uzgajivači vinove loze imaju svog zaštinika u Svetom Trifunu i zato posvećuju ovom svecu kao njegov dan svaki 14-ti dan veljače, a tikveški uzgajivači obilježavaju ga sa rzličnim ritualima: rano ujutro odlaze u crkvu i uzimaju svećenu vodu, pa s njome prskaju vinograde i onda obredno zarezuju čokote.

U srcu Balkana dolinom reke Vardar proizvode se vina iznimne kvalitete i grupa egzotičnih domaćih vina kao što je Stanušina.

Makedonsko devojče „Stanušina“ je stara autohtona sorta grožđa koja ne raste nigdje drugdje na svjetu, a koja se može naći samo u Tikveškom regionu u Makedoniji. Cjela povijest Makedonije može biti ispričana kroz nju jer ona postoji u ovom podneblju u svim epohama stvaranja Zemlje.

Makedonske vinarije širom otvaraju svoja vrata za sve posjetitelje koji žele naučiti nešto više o povijesti vinskih regiona, procesu proizvodnje vina, spajanju prošlosti i budućnosti, tradiciji majstora sukladne suvremenom umjeću i tehnologiji, da odkradnu mali dio besmrtnosti sakrivene u svakom gutljaju vina. S timom somejlijera na zabavan, neformalan i relaksujući način stupite u degustaciju vina u kombinaciji sa različitim vrstama hrane.

Pozivamo Vas da probate makedonsko vino i napravite svoju vinsku turu kroz Makedoniju.

Osjetite srce bezvremenosti i uživajte u makedonskom gostoprimstvu.

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 27 svi 2013 13:36 

:pivo:

Povratak na vrh

PostPostano: 27 svi 2013 15:05 
Administrator

Karo je napisao:

I onda Karo pije pivo :rotfl:
slika

Povratak na vrh

PostPostano: 30 svi 2013 22:24 

Kinta je napisao:
Karo je napisao:

I onda Karo pije pivo :rotfl:
slika

Kad smo kod toga sto pije Karo... :)

Izbjegavam alkohol u vecim kolicinama vec duzeg vremena,ali.... :twisted: Ozenio se brat od supruge,svadba je trajala dva dana,bilo je to subotom i nedeljom... :joj:

Karo si dosao k sebi tek juce...oko podneva :51:

Prvo sam se sjetio da ljudi znaju govoriti,onda sam pronasao svoj duh i tijelo.... mali mozak mi je tu negdje,po kuci :dru:

Sva sreca da je to bila vrhnska domaca rakija stara oko 40-tak godina !!! .....da je bio neki Johny,Balli,JB,konjak itd. sada bi :belj:

Povratak na vrh

PostPostano: 30 svi 2013 22:32 

ja bi mastiku ali domaću, dok sam bio u bivšoj JNA donio tvoj zemljak svoju od kuće, brate mili kupal bi se u njoj :D

Povratak na vrh

PostPostano: 03 lip 2013 11:31 

Pijanstvo od mastike...na 12-13 godina,jedno od najlosijih iskustava koje sam dozivio .....brrr :?

Onda slijedi Stock,Vecchia,Vodka,Konjak (Brandy Badelov)....nakon toliko godina kvalitete Badel je od konjaka napravio takvu hemiju da moze posluziti samo za odvikavanje od teskih drogi...

Najbolje pice ostaje stara Lozova rakija a jedna od ubedljivo najboljih koju sam ikada probao je bila ona koja se sluzila na mojoj svadbi,bila je cuvana ispod zemlje neznam koliko,30-40 godina,umjetnicko dijelo,Betovenova 9-ta....dar prirode...."v sdelovanju s naravo" :angel:

Povratak na vrh

[ 17 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: