Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 18 kol 2019 10:06. Sada je: 18 kol 2019 10:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 269 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: NOVA ZAKONSKA REGULATIVA
PostPostano: 25 vel 2016 23:57 

tama je napisao:
Max_ZG je napisao:
(7) Zabranjuje se prodaja i kupnja proizvoda iz stavka 1. ovoga članka, kao i spremnika za punjenje i uložaka za jednokratnu uporabu putem interneta, kao i prekogranična prodaja na daljinu.

:kuc:
(b) elektroničke cigarete ili spremnici za ponovno punjenje proizvedeni ili pušteni u slobodan promet prije 20. studenoga 2016.;

Članak 44.
(1) Do 20. svibnja 2017.g. dozvoljena je prodaja sljedećih proizvoda, koji nisu usklađeni s ovim Zakonom:

elektroničke cigarete ili spremnici za ponovno punjenje proizvedeni ili pušteni u slobodan promet prije 20. studenoga 2016.;

Sad dali se to odnosi na internet prodaju ili samo na prodaju zaliha koje imaju dućani kod nas ne znam baš.....
Kakva će biti situacija sa nikotinskim bazama dali će se moći kupovati samo do 20mg? tamo čitajući ne vidim di se spominje ovo dvoje navedeno...

Povratak na vrh

PostPostano: 25 vel 2016 23:58 

sin93 je napisao:
baš krasno, sad umjesto da rasprodajem opremu trebo bi ju kupovat :kuc:
ali bmk, blizu mi je Srbija i Bosna koja neče u EU još par god tako sam miran za sve
Nemoj tu mnogo nade polagati, barem u Srbiju. Ovde vole da budu "veći katolici od pape". Pre skoro 2 godine je sanitarna inspekcija počela na svoju ruku da primenjuje ovu uredbu, bez ikakve objave i odluke zabranila uvoz tečnosti sa voćnim ukusima i onih sa više od 20mg nikotina. Gomila uvoznika je imalo problem zbog toga, ogromni gubici zbog konfiskovane robe, neki su i zatvorili radnje. Sad su malo olabavili sa time ali je sex i dalje prisutan, verujem da jedva čekaju nešto ovako u okruženju da dodatno udare po represiji.

Kratko sam sad tu pa ne znam, ko je od forumaša povezan sa nekom e-cig prodavnicom? Imaju li oni neka preciznija saznanja?

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 26 vel 2016 00:59 

Shaka Zuluf je napisao:
sin93 je napisao:
baš krasno, sad umjesto da rasprodajem opremu trebo bi ju kupovat :kuc:
ali bmk, blizu mi je Srbija i Bosna koja neče u EU još par god tako sam miran za sve
Nemoj tu mnogo nade polagati, barem u Srbiju. Ovde vole da budu "veći katolici od pape". Pre skoro 2 godine je sanitarna inspekcija počela na svoju ruku da primenjuje ovu uredbu, bez ikakve objave i odluke zabranila uvoz tečnosti sa voćnim ukusima i onih sa više od 20mg nikotina. Gomila uvoznika je imalo problem zbog toga, ogromni gubici zbog konfiskovane robe, neki su i zatvorili radnje. Sad su malo olabavili sa time ali je sex i dalje prisutan, verujem da jedva čekaju nešto ovako u okruženju da dodatno udare po represiji.

Kratko sam sad tu pa ne znam, ko je od forumaša povezan sa nekom e-cig prodavnicom? Imaju li oni neka preciznija saznanja?

već sam jednom napisao ali ponovit ću:
e-cigareta Osijek više gotovo i nema baza,sa aromama su na "Vi",za ostalu opremu ne znam.
nemaju namjeru obnavljat zalihe,šta je-tu je :zu:

Povratak na vrh

PostPostano: 26 vel 2016 20:32 

sada sam došao sa posla, pa sam bacio oko na cijeli zakon koji bi trebao biti na snazi za e-cigarete i jedan zaključak je bitan, ZAKONI SE ČITAJU DO KRAJA, treba gledati uvijek kaznene odredbe koje malo više ukazuju na određene stavke zakona.

Novčanom kaznom od 30.000,00 do 150.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:

33. prodaje duhanske i srodne proizvode, elektroničke cigarete, spremnike za punjenje i uloške za jednokratnu uporabu putem interneta (članak 21. stavak 7.) ili prekogranične prodaje na daljinu,

Kao što je vidljivo, nema govora o kupnji vani i dostave u RH, nego predaje našim poduzetnicima putem interneta ;)

Razlog tog članka, je regulativa o zabrani reklamiranja e-cigarete, jer ako ostane internet prodaja dostupna u RH, na taj način se reklamira neželjenoj populaciji.

Povratak na vrh

PostPostano: 26 vel 2016 20:54 

stanko11 je napisao:
sada sam došao sa posla, pa sam bacio oko na cijeli zakon koji bi trebao biti na snazi za e-cigarete i jedan zaključak je bitan, ZAKONI SE ČITAJU DO KRAJA, treba gledati uvijek kaznene odredbe koje malo više ukazuju na određene stavke zakona.

Novčanom kaznom od 30.000,00 do 150.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:

33. prodaje duhanske i srodne proizvode, elektroničke cigarete, spremnike za punjenje i uloške za jednokratnu uporabu putem interneta (članak 21. stavak 7.) ili prekogranične prodaje na daljinu,

Kao što je vidljivo, nema govora o kupnji vani i dostave u RH, nego predaje našim poduzetnicima putem interneta ;)

Razlog tog članka, je regulativa o zabrani reklamiranja e-cigarete, jer ako ostane internet prodaja dostupna u RH, na taj način se reklamira neželjenoj populaciji.

jebiga,stanko,čita se i sredina

članak 21;stavak 7

) Zabranjuje se prodaja i kupnja proizvoda iz stavka 1. ovoga članka, kao i spremnika za punjenje i uložaka za jednokratnu uporabu putem interneta, kao i prekogranična prodaja na daljinu.

Povratak na vrh

PostPostano: 26 vel 2016 22:07 

Ma nista od tog zakona, ja sam prvi koji bu napravil opci parilacki dernek, vec imam pripremljenu opremu.
Bolje bi im bilo da se pozabave sa nezaposlenosti, gospodarstvom, birokracijom itd.

Povratak na vrh

PostPostano: 26 vel 2016 22:08 

To znači da su zabranili, ali nema kazne? :wtf: Odnosno, nisu specificirali kome je zabranjeno, ali nema kazne osim za pravne osobe...

Povratak na vrh

PostPostano: 26 vel 2016 22:11 

Unistit ce i ovu saku jada kaj imamo od shopova.....
Da me se ne shvati krivo.....saka jada.....se odnosi na broj shopova a ne na ponudu.

Povratak na vrh

PostPostano: 26 vel 2016 22:24 

(2) Proizvođači i uvoznici elektroničkih cigareta i spremnika za ponovno punjenje obvezni su obavijestiti ministarstvo nadležno za zdravlje o svim takvim proizvodima koje namjeravaju staviti na tržište. Obavijest se predaje u elektroničkom obliku šest mjeseci prije namjeravanog stavljanja na tržište.

Znači izađe novi atomizer, a naš xy shop preda obavijest ministarstvu i čeka 6 mjeseci...KAKVA GLUPOST

Povratak na vrh

PostPostano: 26 vel 2016 22:47 

Scandalous je napisao:
To znači da su zabranili, ali nema kazne? :wtf: Odnosno, nisu specificirali kome je zabranjeno, ali nema kazne osim za pravne osobe...

kao i svi naši zakoni,svako ga može tumačiti kako njemu paše u datom trenutku a zna se ko je naj...o :zu:

Povratak na vrh

[ 269 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: