Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 22 srp 2019 02:24. Sada je: 22 srp 2019 02:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 269 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: NOVA ZAKONSKA REGULATIVA
PostPostano: 11 svi 2016 19:05 

Ja bih ovim putem zamolio novu udrugu da hitno (makar preko facea) kontaktira što je više moguće zastupnika sabora i malo ih informira o cijeloj stvari prije nego što se desi izglasavanje zakona (koje bi se navodno trebalo desiti do 20.05.) Bilo bi im dobro objasniti da nisu dužni napraviti copy/paste cijele direktive te da bi mogli malo olabaviti s tim glupostima.

Korisno štivo koje razmontirava cijeli taj blesavi zakon: http://www.clivebates.com/?p=3026

Povratak na vrh

PostPostano: 11 svi 2016 21:09 

Ne želim biti pesimist, nego pokušavam gledati realno. Sumnjam da ikakva udruga može u 9 dana utjecati na zakon, pogotovo zakon koji se tiće tako malog broja (relativno populaciji), stoga vjerujem da je jedina nada osim našeg balkanskog "snađi se" da neka velika europska ili britanska, njemacka... udruga tuži ili se žali ili nešto tako. Zna li neko postoji li nekakva takva veća udruga, poduzece ili organizacija koja pokušava utjecati na razini europe.

Povratak na vrh

PostPostano: 12 svi 2016 09:08 

Antess je napisao:
Ne želim biti pesimist, nego pokušavam gledati realno. Sumnjam da ikakva udruga može u 9 dana utjecati na zakon, pogotovo zakon koji se tiće tako malog broja (relativno populaciji), stoga vjerujem da je jedina nada osim našeg balkanskog "snađi se" da neka velika europska ili britanska, njemacka... udruga tuži ili se žali ili nešto tako. Zna li neko postoji li nekakva takva veća udruga, poduzece ili organizacija koja pokušava utjecati na razini europe.

Ako 435 udruga nije prosvjedom pred banskim dvorima moglo utjecati zbog modela podrške razvoju civilnog društva koji trenutna vlada ruši, ne znam odakle uopće ideja da bi relativno nova i marginalizirana udruga za koju nitko osim vapera nije ni čuo mogla.

Prije svega treba razviti nekakav strateški i operativni plan udruge, akcijski plan, osigurati vidljivost i prepoznatljivost u javnosti kroz kojekakve kampanje podizanja svijesti, informiranja. Upoznati narod. E cigarete su i dalje u javnosti obavijene "velom misticizma" i ljudima je to isto što i pušenje. Tko ne pari, realno ni ne zna ništa o tome, a vaperi su manjina.
Od tuda i dolaze takvi zakoni. Iz neznanja.
Nemožeš iskočit iz paštete i počet lobirat.

Povezati se s "jačim" udrugama i uči u zajedničke projekte kroz kojekakve partnerske akcije koje ne moraju nužno biti vezane za vape stuff, ali takvim akcijama udruga podiže svoju vidljivost, prepoznatljivost i kredibilitet. Postoje razne strategije.
Primjera radi, udruga koja organizira Urban Fest Osijek (koliko znam osim tog festivala, ništa drugo ni ne rade, ako netko zna više, neka me slobodno ispravi) je partnerski bila na projektu koji se bavio europskim socijalnim fondom, korištenjem društvenih mreža, volonterizmom, socijalnim uslugama i sl. (http://www.ckd.hr/projekt-mjesto-za-sve/)

Sumnjam da će itko od davatelja grantova financirat "promociju parenja" zbog parenja, ali npr kampanju o prevenciji raka i šta ti ja znam koje bolesti i prestanku pušenja pomoću nikotinskih flastere, osobne isparivače, zdrave hrane i nikotinske žvake, meditacije i p*e materine koju provodi nekakva prepoznata udruga za borbu protiv raka i udruga vapera kao partner, možda i hoće. Stvar se treba lijepo upakirati i prezentirat.

Opcija ima, samo treba biti kreativan i razmišljati van kutije.

Vodit udrugu nije imat 100 članova koji serendaju po forumu i facebooku. Udruga je full time job, pogotovo glavne i odgovorne osobe u udruzi na kojoj leži sva zakonska zahtjevnost koja se unazad 2 godine podigla na razinu besmislenosti. Pogledajte samo natječaje gradova i što vas sve traže da bi vam dali 5.000,00 kn da s njima nešto radite.

Uglavnom,
Moj cijeli point je da ne očekujete od glavne i odgovorne osobe sve. Ova udruga je koliko ja znam full volonterska, nitko ne prima plaću za ovo i odgovorne osobe se uopće ne moraju zajebavati s svim zakonskim proljevima koje nosi vođenje udruge.
Platforma je stvorena, a sada kroz tu platformu trebaju doći i konstruktivne ideje, inicijative i prijedlozi koje mogu dolaziti od aktivnih članova, da li forumom, mailom, sastankom.
Ima nas tu more i siguran sam da ima mozgova s super idejama u glavi koje bi se mogle provest. Samo ne treba držat fokus samo na parenju, nego to parenje povezat s nekom društveno korisnom aktivnosti. To i je smisao udruge.

Eto idem čitat statut i dat prijedloge za promjene kada se sljedeći puta bude donosio.

Cubis Pro
Kayfun Mini V3 Styled

Povratak na vrh

PostPostano: 12 svi 2016 11:36 

Što se tiče zakona, isti će biti donesen, ali ima jedan mali problem, prvo se u Saboru trebaju dogovoriti da li Vlada funkcionira, ima li netko većinu, pa onda sjesti normalno za klupu (za sada teško), pa nakon toga donijeti jedan od mnogih zakona koji su na čekanju, koji su isto tako u jednu ruku naloženi od Europe da se moraju uskladiti s istima.

Ako Bog da, dok sve to prođe i dođe na snagu, ja ću lagano biti na 0mg nikotina i uživati u aromama i pari (znam da je i to štetno, ali jbg ;) ).

Povratak na vrh

PostPostano: 14 svi 2016 00:26 

sve je to divno krasno i lijepo...

počeo sam pisati esej o tome koga sam sve kontaktirao, s kime bio na sastancima, koga sam maltretirao telefonom, mailovima, pismima, kucao na vrata... ali sam ga obrisao jer mi se neda sve ponovo objašnjavat :)

Problem je:
- apsolutni i totalni nedostatak love u bilo kom obliku (keš, dionice, živo govedo, stočna hrana za trampu)

- apsolutno totalni nedostatak interesa da uopće itko pokuša "naučiti" bilo što o osobnim isparivačima... šta njih briga što ćeš ili nećeš pušiti (pariti, al njih nije briga kak se to zove ili što je to)

Vani je to jedna borba - borba za radna mjesta, zdravlje i borba protiv lobija.

Kod nas je to nezanimljiva informacija jer imamo dovoljno tračeva, podvala, muljaža i antirvackih pjesama ispjevanih od medijskih zvijezdi da bi se dobio klik na portalu ili 5 kn za jutarnji.

Većina pučanstva su penziči, jebe se njima štoš ti pušit il neš... njih interesira ko je bio partizan a ko ustaša.
Pola pučanstva je nezaposleno ili na rubu egzistencije, fučka se njima što su atomizeri i nekakve ecigarete za 100kn i koja je razlika između e-cigarete i osobnog isparivača... oni žele sjediti pred TVom i gnjevno psovati na naše političare i pušiti kutiju od 20kn jer 100kn za epljugu nemaju... pa će sutra nekak opet skupit 20 kn za novu kutiju. Njima je dobro...
Druga polovica pučanstva su uhljebi koji žive od trošarina i boleština te kazni koje će ispisivati pufkalici, parilici, dimilici i ostalima jer sve to puni državni budget... fučka se njima za tebe i tvoje zdravlje...treba nahranit uhljebistan, kupit nove skupe aute državnicima i plačat ih da se ne pojavljuju na poslu a i kad se pojave onda opet na točku jedan "tko je ustaša a ko partizan".

A kako su osobni isparivači prihvačeni evo ti primjer star 2 tjedna... u jednom mom društvu svi puše, ja crna ofca. To bu ti eksplodiralo, to je otrov, to je kemija, to je gore od pljugi, nemrem ja kavu bez pljuge, nemrem ja ne otič van zapalit, nije to to, nema to taj okus itd. Od njih cca 10, četvero se udostoji probat e-cigarete. Troje je to fora jer se mogu rokat nikotinom gdje god, ali i dalje puše cigarete tak da je to nula bodova, uglavnom neka teža filozofija kad ih pitam "zašto cigarete??" kažu "nikak da se naviknem"...pa naravno kad pušiš analogiju i dalje... jedna je u potpunosti prestala s cigaretama i koristi samo osobni isparivač i ona se zahvaljuje kao da sam joj poklonio to a ne prodao.

Ljudi su needucirani, krivo educirani zahvaljujući medijima i "click bait" naslovima "e cigareta raznesla pol lica čovjeka - OPREZ EKSPLICITNE SLIKE" ili se ne žele educirati.

Take a break, enjoy the Journey...
Journey - Premium e-liquid by AEON

Povratak na vrh

PostPostano: 14 svi 2016 00:45 

:dobar:

Povratak na vrh

PostPostano: 14 svi 2016 08:52 

Svoje prijedloge, savjete, ideje možete iznijeti u CVA otvorenoj grupi na FB... Ekstremni pesimizam nije poželjan :)
http://www.facebook.com/groups/21683543 ... 8&__tn__=C
slika

Povratak na vrh

PostPostano: 14 svi 2016 10:42 

Saša objasnio.

Cubis Pro
Kayfun Mini V3 Styled

Povratak na vrh

PostPostano: 15 svi 2016 00:45 

Carla je napisao:
Još će na kraju ispasti da je lakše nabaviti drogu nego vapersku opremu i tekućine. :kuc:

Isto kao i sa duhanom. Danas lakše nabaviš drogu nego duhan koji je legalan. Love dilere duhana i od njih naplate trošarinu , a duhan prodaju tvornici, a od droge nemaju ništa osim da dilera pošalju u zatvor na teret države. Kakav smjeh od države

Povratak na vrh

PostPostano: 19 svi 2016 15:56 

Britanski dom lordova mogao bi, ako izglasa, srušiti TPD (što se UK tiče):

https://www.planetofthevapes.co.uk/news ... k-tpd.html

Povratak na vrh

[ 269 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.