Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 20 kol 2017 17:35. Sada je: 20 kol 2017 17:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 1 post ] 
Autor Poruka
 Naslov: "Dimni" put: od cigarete do parilice
PostPostano: 09 ožu 2016 17:06 

Tamo još sredinom '90ih kad sam imao 16 godina počeo sam se trovat duvanom... Zna se kako to ide... uticaj okoline, izlasci & pijanke, tulumi povodom rođendana, imendana... i bez ikakvog povoda i rijeke alkohola svih vrsta...
U svemu tome neizbježna stavka je naravno, bila - duvan. Kutija cigareta me svakodnevno i svuda pratila, u svakoj životnoj (ne)prilici. Prvo dočim ustanem ujutro za "doručak" je bila kava i jedno 3, 4 dimna smotuljka, nakon toga još nekoliko komada, pa nakon ručka opet se zapali jer tada "najbolje sjeda", potom uz popodnevnu kavu još 3, 4 komada, pa u toku dana pola kutije i više... a uz piće da i ne govorim, što se više pilo cigare su se doslovno "gutale". Jedna gori u pepeljari, druga je u ustima, a treća se nesvjesno vadi iz kutije. Pa dok se čeka bus na stanici, u pauzama na poslu, na wc "istovaru" obavezno... itd, itd... U svakoj prilici i neprilici cigareta je bila u ustima te na kraju i još jedna neizbježna "za laku noć". Najviše me 'vatala panika kad mi ostane par komada u kutiji, a nigdi ni jedna trafika ne radi. I tako punih 18 godina. Mislio sam da neću nikad prestat, doduše, nije mi nikad ozbiljno ni padalo na pamet da prestajem jer mi je cigareta bila draža nego kruha jest. Sve dok nisam 2012 godine naletio na tada neobičnu i magičnu spravu - E-cigaretu. Kupio susjed sebi pa reko' aj da probam dva,tri "dima". Ta proba mi je legla k'o budali šamar i od tada su smrduše postajale povijest... Odnosno, nisu još jer sam prvo 4 mjeseca "testirao" susjeda k'o pokusnog kunića da vidim dokle će on dogurat sa tim jer je prije toga pušio 35 godina po 2 kutije dnevno. Vidim ja ide to njemu bez ikakvih problema pa odlučim i ja krajem 2012 kupit prvu e-cigaretu. Prvih nekoliko dana osjećao sam se čudno, kao "ni na nebu ni na zemlji", dolazilo mi je da opet zapalim, a sa druge strane za tim nije bilo nikakve potrebe jer je e-cigareta savršeno obavljala svoj posao tako da već nakon prvih mjesec dana više nije bilo ni pomisli na duhan.
Nakon nekoliko mjeseci parenja osjećao sam se k'o da mi je opet 15 godina što se tiče kapaciteta pluća, a osjetila mirisa i okusa su se počela vraćat već nakon par dana tako da mi sad sve puno bolje i izraženije miriše, a bogami u određenim situacijama i smrdi (pušača mogu nanjušit i na 30 metara)! Prije je bilo i uspuhavanja i preznojavanja (čak i usrid zime) nakon 15, 20 minuta nekog malo težeg fizičkog posla, malo dužeg hodanja pa čak i razmišljanja ,a sad primjećujem da mogu npr. hodat kilometrima bez ikakvog problema. Malo me brinulo jedino što sam izgleda dobio nešto sitno kila nakon prestanka pušenja, ali za to nije krivo parenje nego frižider, a zima je poznata kao vrime tovljenja. Eto, uglavnom moj zaključak je da nakon više od 3 godine parenja nisam zapalio ni jednu cigaretu, da se osjećam savršeno dobro i da se više NIKAD ne vraćam na ono smrdljivo duvansko smeće!
Goran Matić, Solin

Povratak na vrh

[ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: