Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 17 stu 2019 00:28. Sada je: 17 stu 2019 00:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Magma single coil setup - problem
PostPostano: 10 svi 2015 20:44 

Kako god složio setup uvijek imam nekakav burnt taste. Kanthal 0,32 mm, 1.5 Ohma otpor složenog grijača, vata 100% pamuk bez izbjeljivača:

slika

slika

Povratak na vrh

Naslov: Re: Magma single coil setup - problem
PostPostano: 10 svi 2015 20:59 

a neznam.. ja kako je god slozio radila je ko singerica. :) bilo dual 0.5-0.8 ili single 1.2-1.6 :hmm:

Povratak na vrh

PostPostano: 10 svi 2015 21:03 

jedino što primjećujem na slici, da ti se zavojnice preklapaju pa možda ti je od toga. meni kad se spoje (ili idu jedna preko druge, kao na tvojoj slici) mi baca burnt taste. razmakni ih palo, da bude lufta između svake. I isto tako, kad staviš novu vatu kreni pomalo sa kratkim povlačenjima na početku da se vata natopi. isto tako, meni kantal na novom grijaču na početku uvijek ima čudan okus dok se malo ne razradi, nekih 5 min. I ja na magmi višak žice (suprotna strana coila) odrežem u visini postova.

taj burnt taste imam i kad se stvore "hot legs" al ne znam dal ih ti možeš primjetiti pošto je vata gore.

DAkle, ja radim isključivo normalan coil, sa 1mm razmaka minimalno između coilova. single coil većinom.

Na koliko volti/vati pariš kada imaš burnt taste?

Povratak na vrh

PostPostano: 10 svi 2015 21:25 

buje3000 je napisao:
jedino što primjećujem na slici, da ti se zavojnice preklapaju pa možda ti je od toga. meni kad se spoje (ili idu jedna preko druge, kao na tvojoj slici) mi baca burnt taste. razmakni ih palo, da bude lufta između svake. I isto tako, kad staviš novu vatu kreni pomalo sa kratkim povlačenjima na početku da se vata natopi. isto tako, meni kantal na novom grijaču na početku uvijek ima čudan okus dok se malo ne razradi, nekih 5 min. I ja na magmi višak žice (suprotna strana coila) odrežem u visini postova.

taj burnt taste imam i kad se stvore "hot legs" al ne znam dal ih ti možeš primjetiti pošto je vata gore.

DAkle, ja radim isključivo normalan coil, sa 1mm razmaka minimalno između coilova. single coil većinom.

Na koliko volti/vati pariš kada imaš burnt taste?

Ma samo do 4 volta, ni ne idem više. Sad je setup odstajao jedno pola sata nakon izrade, otpor se sa 1.5 Ohma popeo na 1.9 i okus mi se čini puno bolji. Je li moguće da je to zbog toga što počnem pariti odmah nakon što natopim vatu i stavim tekućinu u spremnik? Treba li malo pričekati?

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 10 svi 2015 21:37 

Treba pricekati. Kod japanskih pamuka dosta manje.
Otpor ne bi smio skakati.

Povratak na vrh

Naslov: Re:
PostPostano: 10 svi 2015 22:01 

Jucca je napisao:
Treba pricekati. Kod japanskih pamuka dosta manje.
Otpor ne bi smio skakati.

Malo sam razmaknuo zavojnice i okus se opet pogoršao. I otpor se mijenja cijelo vrijeme. Ne shvaćam što radim krivo, složio sam setup najmanje 15 puta i nijedan nije bio dobar.

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 10 svi 2015 23:01 

Zavojnice moraju biti ili skroz stisnute ili skroz razdvojene. Mozda ispod vide nemas dobar kontakt sa zicom. Otpor mora biti stabilan.

Povratak na vrh

PostPostano: 10 svi 2015 23:05 

Ne znam, ali lagano gubim volju.

Povratak na vrh

PostPostano: 10 svi 2015 23:30 
Moderator

Koja je to veličina zavojnice? Motaj to na 2.5mm. Namotao si žicu zavoj preko zavoja. skače ti otpor zato što ili nisi dobro stegnuo šarafe ili još uvjek nisi popravio vamo, a ni preklapanje zavojnica ne pomaže baš oko toga. čemu odustati?

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 10 svi 2015 23:38 

peti put pisem i brisem sto napisem. ajd sad necu.
otpor ti skace jer imas sjebanog vama i kad to popravis nece skakati.
coil radis tako da uzmes zicu, borer, kacavidu(sarafciger) ili nesto slicno i lagano lijepo smireno namotas nekih 7-8-10-200 namotaja sto ovisi o zici naravno..
jednostavno nemogu prihvatiti da si toliko smotan i da nemozes namotati debelu zicu par puta!!!! tako da ne pizdi nego lipo lagano uzmi zicu i motaj. i popravi vamo. i odvoji 10min da se nadjes s nekim iz zg, moze cak i fek0™ :D

http://goo.gl/A9lj9A

Povratak na vrh

[ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: