Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 24 vel 2020 13:04. Sada je: 24 vel 2020 13:04.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 126 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Problemi po parenju-zašto ljudi prestaju pariti
PostPostano: 19 sij 2013 18:19 
Administrator

Rann je napisao:
na 1,8 Ω nema pare
na 2.4 Ω blinda baterija

Baterija ti je preslaba za te niske otpore, nemoj ni pokusavati dalje.

Citat:
na 2.8 Ω sad ima pare ali smrdi

Tu se mogu kladiti da grijac radi na suho. Zovni nekog ko ti je blizu a da je iskusniji na pivu i rjesit cete to u par minuta.

Povratak na vrh

PostPostano: 19 sij 2013 21:25 

Rann je napisao:
Lis je napisao:
A da slucajno ne prenapunis vivi?
Meni najbolje radi ako punim par milimetara ispod spirale.

ma punio sam 1 ml pa 2 ml pa 3 pa neznam kako više nisam
evo sada radi dobro odjednom neznam uopće šta sam napravio ali smrdi kad parim

edit

na 1,8 Ω nema pare
na 2.4 Ω blinda baterija
na 2.8 Ω sasd ima pare ali smrdi

Da baterija ne podrzava 1.8 blinkala bi i na njemu...to mi zgleda kao da nema kontakta..... Na 2.4 je ocito kratki spoj pa to javlja baterija...2.8 mi je nekako puno za 3.7-4.2V batt

I² Element18350/18650+kick, Ant-i-Mod +5V, Ergo69-Yenki69,UD Agi,IgoW

Povratak na vrh

PostPostano: 19 sij 2013 22:11 

Rann je napisao:
Ma meni previse tekucine ide pa se zagusi.izgleda da nevalja ova baza

Fabricki grijac (ako ga nisi dosada rasturio) ima jednu cjevcicu (termo buzir) koja se nalazi u donjem dijelu unutar glave,neposredno ispod samog kanthala i sluzi kao izolacija...

Izvadi to....i baci u smece :)

Onda probaj da vidimo...

Povratak na vrh

PostPostano: 21 sij 2013 17:06 

nebudem ništa vadio jer mi je to jedini dio i ako to sjebem nemam ništa onda

Povratak na vrh

PostPostano: 21 sij 2013 17:11 

Probaj izvaditi na skurenim glavama i nemoj ih baciti nego ih sacuvaj pa ih mozes kasnije previklati....imas tocna uputstva na threadu Vivi nova

I² Element18350/18650+kick, Ant-i-Mod +5V, Ergo69-Yenki69,UD Agi,IgoW

Povratak na vrh

PostPostano: 26 sij 2013 11:48 
Veliki Cezar zadarske podružnice

Da se i ja javim sa svojim iskustvom sa istim clearom.
Dakle, tu je riječ o kopiji Vivi Nova. Na žalost, imao sam iste probleme kao Rann. Prva glava (2,4oma) je stalno davalo dry hitove (spalilo mi je grlo). Nakon trečeg punjenja sam uspio dobiti nešto bolje prefomanse ail i dalje je jako loše. Koristim eVic na 8W i ne smijem ga držati duže od 2 sek. jer onda opet daje zagoreno. Nakon manje od tjedan dana korištenja je izgorio grijač (prvi koji mi je ikad izgorio nakon više od 4 mjeseca parenja). Curenja nema osim ako se prepuni (što sam jednom namjerno napravio za test).
Sada sam stavio glavu od 2,8oma i isto se ponaša kao ona prije glava pa sam mu odlučio skratiti konopčiće jer imam osjećaj da su predugi i da tu nastaje problem kada treba dovesti tekućinu do grijača. Još ga nisam uspio probati pa ne znam je li što pomoglo.
Termo bužir kojeg Karo spominje nema na ovim glavama ali ima mala silikonska kapica koja odvaja - i + pa nju ne bi trebalo dirati.
Meni je bilo jako malo dotoka zraka pa sam proširio postojeću rupicu i napravio još jednu i sada ide bez problema.
Sve u svemu, dosta sam razočaran sa ovom kopijom Vivi Nove (ova se zove aClear), točnije sa njihovim grijačima. Sa GotVapes sam naručio original Vivi Novu kao i originalne grijače pa ću ih probati sa sa aClear.
Također sam naručio i Vapeonly BCC 3.5ml, a kum je za mene uzeo T3 BCC pa čekam da sve to dođe i onda ću moći napraviti usporedbu. Kako je meni do sada najbolji kopija Kanger T2 prema njemu ću uspoređivati sve ostale.

Povratak na vrh

PostPostano: 26 sij 2013 14:06 
Administrator

ffroms je napisao:
Da se i ja javim sa svojim iskustvom sa istim clearom.
Dakle, tu je riječ o kopiji Vivi Nova. Na žalost, imao sam iste probleme kao Rann. Prva glava (2,4oma) je stalno davalo dry hitove (spalilo mi je grlo). Nakon trečeg punjenja sam uspio dobiti nešto bolje prefomanse ail i dalje je jako loše. Koristim eVic na 8W i ne smijem ga držati duže od 2 sek. jer onda opet daje zagoreno. Nakon manje od tjedan dana korištenja je izgorio grijač (prvi koji mi je ikad izgorio nakon više od 4 mjeseca parenja). Curenja nema osim ako se prepuni (što sam jednom namjerno napravio za test).
Sada sam stavio glavu od 2,8oma i isto se ponaša kao ona prije glava pa sam mu odlučio skratiti konopčiće jer imam osjećaj da su predugi i da tu nastaje problem kada treba dovesti tekućinu do grijača. Još ga nisam uspio probati pa ne znam je li što pomoglo.
Termo bužir kojeg Karo spominje nema na ovim glavama ali ima mala silikonska kapica koja odvaja - i + pa nju ne bi trebalo dirati.
Meni je bilo jako malo dotoka zraka pa sam proširio postojeću rupicu i napravio još jednu i sada ide bez problema.
Sve u svemu, dosta sam razočaran sa ovom kopijom Vivi Nove (ova se zove aClear), točnije sa njihovim grijačima. Sa GotVapes sam naručio original Vivi Novu kao i originalne grijače pa ću ih probati sa sa aClear.
Također sam naručio i Vapeonly BCC 3.5ml, a kum je za mene uzeo T3 BCC pa čekam da sve to dođe i onda ću moći napraviti usporedbu. Kako je meni do sada najbolji kopija Kanger T2 prema njemu ću uspoređivati sve ostale.

Tebi fali dotoka liquida, smjesa je siromasna. Okus je spaljen i osjecas neko grebanje u grlu, vjerojatno i kasljucas.
Skracivanjem konopcica si jos pogorsao stanje.
eVic na 8W je puno previse za ovakav setup.
Kad si prosirio rupice za zrak jos si vise smanjio dotok liquida. Smanjio si podtlak u rezervoaru kod uvlacenja sto pomaze vlazenju grijaca.

Znaci sve sto si napravio napravio si - krivo :)
Malo pogledaj topic o Vivi Novi gdje je opisana prerada i siguran sam da ce i ta kopija proraditi kako treba.

Povratak na vrh

PostPostano: 26 sij 2013 14:18 

Kad ju preradiš smanji watte na cca 6W. Na 8W ne pomaže nikakva prerada.

Sent from my U8650-1 using Tapatalk 2

Povratak na vrh

PostPostano: 26 sij 2013 19:06 
Veliki Cezar zadarske podružnice

Hvala svima na odgovorima.

Kako je grijač na 2,8oma zato sam mu digao na 8W. Inače držim na 6,5 do 7W.
Temu o Vivi Novi sam više puta pročitao prije nego sam išta napravio.
Bez obzira na W zagoreno se uvijek javlja.
Da malo pojasnim postupak kako sam došao do ovog što sada imam.

Imajte na umu da je ovo kopija Vivice pa su neke stvari malo drugačije.
Kad sam dobio eClear (Vivi) samo sam ga uzeo utočio tekućinu koju sam već koristio na T2 (uglavnom oko 70/30 PG/VG) pustio sam da se sve dobro natopi (pričekao sam 30-ak minuta). Stavio sam ga eVic i prvih par povlačenja sam samo ispuhnuo (bez udisanja) da se malo razradi i onda sam povukao prvi put zapravo. Odmah sam dobio dry hit da me je skoro ubilo. Još sam ga malo razrađivao (povlačio u prazno, dodavao tekućinu, držao ga da se natopi sve itd) ali opet ništa. Jedan put bude dobro, onda 2-3 puta bude dry hitovi. Onda sam išao malo istraživati i čitati i došao sam do istog zaključka kao što je napisao Kinta. Gledao sam silikonsku kapicu i ona ne pritišće wick (naprotiv, ima čak praznog prostora). Onda sam odlučio proširiti rupicu za zrak i tada sam dobio lakše povlačenje (da ne dobijem zaušnjake). Nakon par dana napokon je proradio kako treba (manje-više) ali je onda pregorio atty.
Sada sam stavio atty od 2,8oma i skratio konopčić jer je bio do dna tanka (i još malo duže za razliku od originalnog od Vivi gdje ih ima 4 i idu do malo više od pola tanka). Sve radi kao i prije, što znači da još uvijek dobijem dry hit povremeno ili malo zagoren okus. Jedini način da se to spiječi je tako da se nagne da tekućina dođe do grijača.
Dakle, problem je dotok tekućine do samog grijača (što je Kinta i rekao). Bojim se da je ovdje u pitanju loš wick koji ne može odraditi dovoljno dobro.
Ako tko ima koji savjet još da probam samo reci te. Spreman sam sve probati osim motati atty jer nemam ništa od materijala za to :cry:

Povratak na vrh

PostPostano: 26 sij 2013 19:29 
Administrator

ffroms je napisao:
Spreman sam sve probati osim motati atty jer nemam ništa od materijala za to :cry:

Onda malo toga preostaje.
Recimo nekako povremeno zatvoriti dotok zraka i potegnuti bez pritiskanja prekidaca. Tako ce se pomocu podtlaka u tanku natopiti grijac.

Povratak na vrh

[ 126 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: