Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 02 tra 2020 21:05. Sada je: 02 tra 2020 21:05.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Coil se prebrzo zaprlja
PostPostano: 22 stu 2015 17:37 

Pozdrav,

Imam Taifun gs2, i čini mi se da bih svakih 2 dana trebao motat novi coil, što mi se čini prečesto.
Dva dana mi je okus perfektan a treći dan osjetim da se okus promijenio i postaje sve gori i gori, coil bude užasno "čađav" ko da sam ga katranom namazao.

Kad idem mjenjat coil i izvlačim pamuk cijelog ga zamažem tom "smolom" tak da crno mjesto ispod coila na pamuku nije izgoreno, nego začađeno.

Tekućinu radim sam sa pink mule bazom, max VG, ePipeMods LBL na 4%, 6mg/ml.
Coil motam kanthalom sa parilice 28 awg/cca. 2,4mm/9 namotaja ~1,6ohm

U zadnje vrijeme coil dryburnam i ostruzem pa stavim samo novi pamuk i tako dobijem još jedan dan da nemoram mjenjat sam coil.

Jel ovo normalno da svakih dva dana moram radit novi coil?

Povratak na vrh

Naslov: Re: Coil se prebrzo zaprlja
PostPostano: 22 stu 2015 18:25 

nije normalno da za dva dana promjeni okus te se uhvati čađa.
nemoguče je trenutno odgovoriti na tvoje pitanje, možda tekučina, možda tvoj način parenja, možda prejaka struja, možda...
morat češ igrati igru eliminacije, prvo promjeni tekučinu, zatim novi setup (coil), coil deblji ili tanji, arome koje nisu "preslatke "...
:conf:

Povratak na vrh

PostPostano: 22 stu 2015 19:11 

Koliko tekucine potrosis za dva dana.
Probaj promjenit aromu. Slazi tekucine sa aromama koje nisu obojane.
A dosta utjece i okolina u kojoj se kreces. Ako ima puno prasine ili neceg drugog u zraku, sve to se ljepi na zavojnicu.

Povratak na vrh

PostPostano: 22 stu 2015 19:21 

Potrošim cca. 12 ml, problem je što sam uspio nać samo dvije arome/tekućine koje mi odgovaraju a ova je svijetlija aroma od te dvije :mrgreen:
Radim uredski posao pa nisam u nekoj prašini, ali mislim da si možda na dobrom tragu, jer mod nosim u džepu od jakne, pa možda mucice?
Probat ću stavit mesh ispod drip tipa pa možda pomogne :roll:

Povratak na vrh

PostPostano: 22 stu 2015 19:33 

I ja osjetim promjenu nakon 10ml.
Ne jako, ali se osjeti. I to je bio glavni razlog kupovine TC moda.
Nije mi se vise dalo svako malo motat ili kurit zicu.
Ciscenje se osjetno prorijedilo, a nisam promjenil zavojnicu od kad imam TC mod. Samo ju operem i metnem novu vatu.

Zadnja izmjena: Lis; 22 stu 2015 19:37; ukupno mijenjano 1 put/a.

Povratak na vrh

PostPostano: 22 stu 2015 19:37 
Administrator

puffdaddy je napisao:
Potrošim cca. 12 ml, problem je što sam uspio nać samo dvije arome/tekućine koje mi odgovaraju a ova je svijetlija aroma od te dvije :mrgreen:
Radim uredski posao pa nisam u nekoj prašini, ali mislim da si možda na dobrom tragu, jer mod nosim u džepu od jakne, pa možda mucice?
Probat ću stavit mesh ispod drip tipa pa možda pomogne :roll:

Nema veze mucice, kroz grijac ti dnevno prodju dvije bacve zraka. I velik dio zagadjenja iz zraka se zadrzi na grijacu.
Ali ovo tvoje je ziher od arome.

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 22 stu 2015 19:47 

Ja uopce ne mijenjam coil,nakon dryburna nema razlike,ko da je nov

Ono sto ti nitko nije rekao je moguce da na predebelo guras vatu,zato se isto oce brzo zacadjit,i tamne tekucine naravno...kolega dere na bt804 jedan coil vec pol godine a vatu mijenja svakih mjesec dana,jest grumen ugljena na coilu al aroma ne ode,nije odvratna,samo slabija,ispobao sam...tako da...mislim da je do vate

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 22 stu 2015 21:38 

Nismo svi isti. Neki ne osjete promjenu okusa ni nakon tjedan dana, a ja osjetim već treći dan bez obzira pario gen ili vatu. S tim što ja rijetko kada doguram i do 10ml dnevno. Ni grijač ne bude pretjerano prljav, ali ja svejedno osjetim da to više nije to. Ponekada očistim a ponekada pustim još par dana. No da, nismo svi isti. A nisu ni sve arome iste. Tamne prljaju strahovito brzo. Recimo Kona coffe mi zaprlja grijač nakon jednog tanka, a ako parim peech od tpa nakon 2 dana jengrijač još uvijek gotovo pa čist...

Sent from my XT1563 using Tapatalk

Povratak na vrh

PostPostano: 22 stu 2015 22:42 

Kod mene je potrošnja oko 5ml na dan. Vata mi izdrži maksimalno 3 dana dakle baš ako sam u žurbi 3. dan pa ne promijenim, dakle oko 15ml tekućine. onda slijedi dryburn i mjenjanje vate. Najčešće mjenjam vatu nakon potrošenih 8-10ml tekućine, nakon toga to više nije to. Da se, ali ni pare više nema toliko, a i okus se degradira. Radije ću izgubit par minuta na promjenu vate nego se cijeli dan čudit kako mi setup nevalja i da ne mogu uživat. Parim pg/vg 50/50 bazu. Da, tamne tekućine zaseru setup brže, na nekima ne traje ni 5 ml.
Ako si lijen, TC je zakon. Na driperu sam znao ne mjenjat vatu po 10 dana, a ni tad nije trebalo, ali bi se zaželio nečeg drugog

Povratak na vrh

PostPostano: 22 stu 2015 23:34 

Aroma i parenje na niskoj voltaži. Baterija se lagano prazni, naslaga je sve više i isparavanje postaje nemoguća misija. Probaj par dana pariti čistu bazu bez arome.

Povratak na vrh

[ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: